Dar pasak medikų, obuoliai gali apsaugoti ir nuo vėžinių susirgimų. Ir nors sveikiausia juos vartoti neperdirbtus, negalintys to daryti raginami obuolius kepti, ar virti obuolių sūrį.
Maišydami katile verdamus vaisius, obuolių šventėje paslaptis išduoda obuolių sūrio gamintojai. Ir dalijasi receptu, ką daryti, kad toks sūris būtų ne tik skanus, bet ir gražus.
„Juos apverdam su cukrum, po to ant viršaus dar užpilam kibirą obuolių. Kad didesni gabaliukai, kai viena košė suvirinėja, jie karamelizuoja kitą“, – obuolių sūrio virėjas Justinas Jackevičius.
Porą valandėlių – ir sūris išvirtas. Belieka šią obuolių košę dėti į specialius maišelius, atvėsinti, paslėgti ir kelias savaites palaikyti. Sūris – paruoštas. Ir, pasak virėjų, jis ne tik per šventes akį džiugina, bet ir gydo nuo peršalimo. Dietologai sako, kad ne tik sūris gelbsti nuo ligų, dar sveikiau valgyti tik ką nuo obels nuskintus obuolius. Ir priduriama, kad per diena suvalgyti tris vaisius tiesiog privalu. Pasak medikės, obuolį geriausia valgyti ryte, pagerėja žarnyno veikla.
„Geriausia juos valgyti kaip užkandį. Ypač dabar jie turi labai daug stipraus antioksidanto, vitamino C, kuris padeda apsisaugoti nuo įvairiausių ligų. Kuris padeda kovoti su žalingu poveikiu, oksidacinio streso, tai yra mažina galimybę susirgti vėžinėmis ligomis“, – dietologė Žana Antonova.
Gal dėl to obuoliams rudenį tiek daug ir valgytojų, ir jų turėtojų dėmesio. Štai Pavilnių ir Verkių regioninis parkas, turėdamas dar dvaro laikus menantį sodą, net šventes rengia obuolio garbei. Mat senovėje tai būdavęs vienas populiariausių ir skaniausių vaisių.
„Tradiciškai mūsų visoje etnokultūroje ir tautosakoje obelėlę sodino, po obelėle miegojo, obuolėlį laužė, obuolėliu vaišino, ta obelis ir obuolys – tai kaip ir berželis, nes tai yra lietuviško rudens simbolis“, – šventės rengėja Jolanta Radžiūnienė.
Ir nors dabar parduotuvės mirga marga įvairiausių atvežtinių vaisių, obuolys populiarumu nenusileidžia. Šeimininkės giriasi iš jo gaminančios pačius įvairiausius gardėsius. Nuo obuolių pyragų iki kitų gėrybių.
Plačiau apie tai TV3 reportaže