Buvęs Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus už piktnaudžiavimą tarnyba bei kurstymą kitą asmenį iššvaistyti jo žinioje buvusį svetimą turtą uždrausta trejus metus dirbti su valstybės tarnyba susijusį darbą ir priteista 50 MGL bauda.

Taip penktadienį nusprendė Klaipėdos miesto apylinkės teismas.

A. Šimkus įkalbėjo vienos akcinės bendrovės direktorių iš bendrovės lėšų apmokėti jo automobiliui skirtas detales. Už valdininko prašymo įvykdymą direktorius nuteistas 65 MGL dydžio bauda ir jam taip pat trejus metus uždrausta dirbti vadovaujamą darbą ne tik valstybinėse, bet ir privačiose įmonėse. Trečiasis kaltinamasis, tos pačios bendrovės vyriausiasis mechanikas, už suklastoto dokumento panaudojimą turės sumokėti 25 MGL dydžio baudą.

Šiuo metu teisme baigiama nagrinėti dar viena analogiška byla, kurioje kartu su tuo pačiu buvusiu valdininku teisiami kitų dviejų uostamiesčio bendrovių direktoriai.

"Ikiteisminis tyrimas dėl kitų galimų nusikalstamų buvusio valstybės tarnautojo veiksmų vyksta toliau, jį atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai", - sakė tyrimui vadovaujantis ir valstybinį kaltinimą bylose palaikantis Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas.


Rašyti komentarą...
N
Naglis Puteikis
2010-07-02 20:39:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimkus turi dėl ko džiaugtis, nes jo komfortu po STT reido itin uoliai rūpinosi krūva klaipėdiečių. Būrys politikų stengėsi išsukti Šimkų nuo laikymo už grotų. Ir jiems tai pavyko. O tada liberalcentristas meras Taraškevičius ir administracijos direktorius socdemas Každailevičius dėjo visas pastangas, kad Šimkus, kuris visą laiką nuo sulaikymo dienos turėjo biuletenį, gautų laikiną darbą savivaldybėje, kad tik sulauktų pensijos. Šimkui "pavyko" pasveikti 10 minučių, kaip tik netyčia užeiti pas Každailevičių, kuris ieškojo pakaitinio darbuotojo, įsidarbinti ir tuoj pat vėl susirgti ir sirgti iki pensijos taip nė minutei neišeinant į darbą. Šią pamoką -kaip padėti įkliuvusiam kyšininkui, kad tas nušalinimo nuo darbo atveju gautų žemesnes, bet iš mokesčių mokėtojų išlaikomas pareigas - puikiai iš Klaipėdos valdančiųjų išmoko ir dabar tą patį daro Klaipėdos raj. savivaldybė. Ji STT pagautą savo darbuotoją po nušalinimo taip pat laikinai įdarbino pakaitiniu ar pagal sutartį dirbančiu toje pačioje savivaldybėje darbuotoju. Įsivaizduokime, kaip turi jaustis STT ir visikiti žmonės - valdžia prikišamai rodo, kad pagautais kyšininkais rūpinasi.
Todėl Šimkus per visą tyrimą juokiasi ir tokiu būdu toliau darkosi ir tyčiojasi iš įstatymo, iš padorumo, iš piliečių, iš valstybės.
O Taraškevičius bei Každailevičius pritariamai taip pat tyli ir kyšininkų nesmerkia.
Rankos rankas plovė ir visos liko nešvarios.
Atsakyti
0

T
TT
2010-07-02 21:04:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiktai griežtinant įstatymus kyšininkams galima juos sudrausminti. Šis atvejis tipiško išsukinėjimo,nebaudžiamumo. Teisėsaugininkus reik kartu su nusikaltėliu- už grotų!!!
Atsakyti
0

B
B
2010-07-02 23:06:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai grieztas nuosprendis..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų