• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pacientus neseniai pasiekė gera žinia – nuo liepos 1 d. keičiasi tvarka, kas galės išduoti nedarbingumą. Dar metų pradžioje slaugytojams ir akušeriams suteikus daugiau funkcijų, netrukus prisidės dar viena – galimybė išrašyti nedarbingumą.

Pacientus neseniai pasiekė gera žinia – nuo liepos 1 d. keičiasi tvarka, kas galės išduoti nedarbingumą. Dar metų pradžioje slaugytojams ir akušeriams suteikus daugiau funkcijų, netrukus prisidės dar viena – galimybė išrašyti nedarbingumą.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) neseniai pranešė, kad sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymais slaugytojams ir akušeriams suteikti įgaliojimai išduoti pacientams nedarbingumo pažymėjimus.

Kokiais atvejais galės išduoti nedarbingumą?

Numatyta, kad bendrosios praktikos slaugytojai ir išplėstinės praktikos slaugytojai nuo šių metų liepos 1 d. galės išduoti nedarbingumo pažymėjimą konkrečiais atvejais.

Tą bus galima padaryti dėl ligos – testu patvirtinus COVID-19 ar gripo virusinės infekcijos arba šeimos narių slaugos ar priežiūros, jiems susirgus COVID-19 ar gripo virusine infekcija, ir šiuos susirgimus patvirtinus testais. 

REKLAMA
REKLAMA

Tokius nedarbingumo pažymėjimus slaugytojai galės išduoti ne ilgesniam nei 7 kalendorinių dienų laikui. Ligai tęsiantis ilgiau nei 7 kalendorines dienas, nedarbingumo pažymėjimą išduos pacientą konsultavęs gydytojas.

REKLAMA

Akušeriai galės išduoti nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimus 126 kalendorinėms dienoms (70 kalendorinių dienų iki gimdymo ir 56 kalendorinėms dienoms po gimdymo), suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių.

Tikisi, kad sumažins eiles pas gydytojus

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys vylėsi, kad šie pokyčiai ne tik padės didinti slaugytojų profesijos prestižą, bet ir sumažinti eiles pas šeimos gydytojus.

„Slaugytojų įgalinimas suteikti įvairias gydymo paslaugas neabejotinai prisidės prie šios profesijos prestižo didinimo bei svarbesnio ir matomesnio vaidmens gydymo įstaigų gyvenime. 

REKLAMA
REKLAMA

Tokius nedarbingumo pažymėjimus slaugytojai galės išduoti ne ilgesniam nei 7 kalendorinių dienų laikui.

Suteikta galimybė išduoti nedarbingumo pažymėjimus prisidės prie pacientų srautų subalansavimo ir eilių mažėjimo gydymo įstaigose, atveriant galimybę didinti sveikatos paslaugų prieinamumą ir skirti dėmesį tiems pacientams, kuriems reikia didesnės pagalbos“, – pažymėjo jis.

Jau gali rašyti siuntimus ir pratęsti vaistus

Portalas tv3.lt primena, kad nuo šių metų pradžios slaugytojai gali savarankiškai konsultuoti pacientus, paskirti tyrimus ir vertinti jų rezultatus, aptarti savikontrolės priemones, vaistų vartojimo ypatumus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo vasario 1 d. įsigaliojo dar daugiau pakeitimų – Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo pakeitimai leido bendrosios praktikos slaugytojams ir akušeriams teikti šeimos medicinos paslaugas ir išrašyti siuntimus kito sveikatos priežiūros specialisto konsultacijai. 

Bendrosios praktikos slaugytojams taip pat suteikta teisė pratęsti gydytojo paskirtą tęstinį lėtinės ligos gydymą, kai paciento sveikatos būklė yra stabili.

Vieša paslaptis- pas gydytojus laukiam po pusmetį, nes "nėra talonėlių", tačiau prie gydytojo kabineto ir koridoriuose žmonių nėra. Med. personalas vaikšto ir šviesas koridoriuose išjunginėja...
Jei mokamai max savaitė. Ten nei gydytojų trūksta, nei eilių nėra .Šeimos gydytojai ir kiti dirba per 10 skirtingų darbo vietų privačiose klinikose. Jei pinigų privačiam gydymui nėra tada iš tavęs tyčiojasi ir pusmečiais ar metais lauki eilėję kad užsirašytum į eilę nesvarbu, kad mokesčius moki kaip priklauso valdiška medicina neprieinama. Siūlyčiau gydytojams nuimti valdiškas algas jei dirba privačiai Pažiūrėt reikia poliklinikų tinklapiuose koks šeimos gydytojų valdiškas darbo užmokestis Kosmosas Svajonė ne alga . Iš kur ?
Slaugytojų trūksta labiau nei gydytojų. Alga vos didesnė už minimumą. O SAM ėmė ir užkrovė kitų darbus... Ne, vis tik jie ne bepročiai. Jie mazochistai-parazitai, nekenčiantys slaugytojų!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų