Pareigūnai primena, jog Vyriausybės patvirtiname ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane yra deklaruojama ir būtinybė užtikrinti pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbančių sveikatos priežiūros darbuotojų ir pareigūnų papildomas socialines garantijas.
„Mes sveikiname Vyriausybės pastangas ir įsipareigojimus didinti su COVID-19 liga tiesiogiai kovojančių sveikatos priežiūros darbuotojų socialines garantijas. Akivaizdu, jog turime situaciją, kuomet didelės visuomenės dalies sveikata ir saugumas visų pirma priklauso nuo darbo valandų neskaičiuojančių gydytojų, kurių valstybė, beje, iki šiol nesugeba aprūpinti būtiniausiomis apsaugos priemonėmis. Visgi mes reikalaujame politikų nepamiršti piliečių viešoju saugumu besirūpinančių policininkų, sienos apsaugos tarnybos pareigūnų, ugniagesių gelbėtojų. Dalis šių įstaigų pareigūnų savo kasdienėje tarnyboje taip pat stoja akis į akį su klastinguoju virusu, todėl būtina, karantino metu didinti ir statutinių pareigūnų socialines garantijas”, – sako NPPSS pirmininkas Vladimir Banel.
Anot V. Banel, pareigūnai su COVID-19 susiduria dirbdami pavojingų užkrečiamų ligų židiniuose, reaguodami į įvykius ar neišvengiamai kontaktuodami su žmonėmis, galimai sergančiais šia liga.
NPPSS siūlo parengti ir kuo skubiau priimti reikiamas įstatymų pataisas, kurios numatytų priemokas pareigūnams už pareigų vykdymą ypač pavojingų ligų židiniuose ar prevencinių priemonių vykdymą ypač pavojingų ligų židiniuose. Anot pareigūnų, tokiems pareigūnams galėtų būti mokamos 50-100 proc. dydžio priemokos iki karantino laikotarpio pabaigos. Priemokos dydis priklausytų nuo konkretaus pareigūno vykdomų funkcijų pobūdžio, sudėtingumo, atsakomybės lygio bei veiklos masto.