Netikėti svečiai Klaipėdoje: gyventojai stebėjo briedžio pasivaikščiojimą mieste

Netikėtai į klaipėdiečių kiemą užsukęs agresyvus briedis gerokai išgąsdino žmones. Kai kurie išsigandę šoko į medį, kiti bėgo slėptis į laptinę ir puolė skambinti pagalbos telefonu 112. Gamtininkai ramina, panikos kelti išvydus laukinį žvėrį nederėtų. Esą geriausia išeitis – nekreipti į atėjūną dėmesio ir leisti jam ramiai žingsniuoti savais keliais.

Vaizdą pavyko užfiksuoti klaipėdiečiams, kai į jų kiemą užsuko neįprastas svečias – briedis. Tuo metu į lauką šuns pavedžioti išėjęs Vilius kieme ne tik išvydo šį raguotą gyvūną, bet ir išgirdo draugo pagalbos šauksmą. Šis tupėjo medyje, prie kurio stovėjo ir briedis.

Ir jie pasakoja, kad jie valgė tiesiog ant šito suoliuko ir jis išlindo iš krūmų. Labai ramiu žingsniu išlindo ir pradėjo juos gintis. Vienas spėjo į medį įlipti ir jis pasiliko prie to žmogaus, kuris yra medyje", – teigė klaipėdietis Vilius Smilgys.

Kiti kieme buvę žmonės nubėgo slėptis į daugiabučio laiptinę, o Vilius ryžosi draugui padėti ir ėmė briedį baidyti:

Bandžiau prisivilioti prie savęs tą briedį. Ir kažkaip jis pagavo mane, žvilgsnį mano pagavo ir tiesiai link manęs pradėjo eiti. Ir aš link laiptinės pradėjau trauktis, ir tada žmogus spėjo išlipti iš medžio."

Pirmą kartą savo kieme briedį išvydę klaipėdiečiai nežinojo, ką daryti, tad ėmė skambinti bendruoju pagalbos numeriu. Ir nors buvo žadėta netrukus į situaciją sureaguoti – niekas taip ir neatvyko. Kiek pasiblaškęs kieme, briedis netrukus išėjo pats. Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas sako, kad į įvykio vietą niekas net nesiruošė važiuoti:

Prasidės tas vaikymas, gali būti ir sužalotas pats briedis, šokti per tvorą kokią aštrią, susižaloti, pulti ant žmonių, papulti po automobilių ratais. Tai dėl to visiems sakau: tiesiog, nereikia nieko daryti."

Anot pašnekovo, briedžiai išėjimą ras patys, o Klaipėdoje šie gyvūnai pastebimi dažnai. Ir ne tik miesto pakraščiuose.

Prieš keletą metų turėjome įvykį, kai trys vienos vados briedžiai buvo vidury Klaipėdos, tai irgi nenuostabu, sakau, kad yra migracijos kelias ir tų briedžių pasitaiko labai dažnai Klaipėdoj. Jie vidury nakties niekam netrukdomi užklysta, o ryte jie neranda išėjimo ir pradeda blaškytis", – tęsė V. Marozas.

Aplinkosaugininkai pataria išvydus laukinius žvėris nestoti jiems skersai kelio, jų nevaikyti, o laikytis atstumo.


Rašyti komentarą...
A
A
2019-07-26 10:57:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ryškiai persikėlė keltu iš Smiltynės. Užkniso jį ta Nida.:)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų