REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
14
Basų mamų protestas prie Prezidentūros (Fotodiena/ Viltė Domkutė)

Aistroms dėl sprendimo taikyti galimybių pasą vaikams nuo 12-os metų negestant, šalyje aidi protestų bangos. Pirmadienį grupelei tėvų prie Vyriausybės pastato išreiškus nepasitenkinimą šiuo valdančiųjų siekiu, netrukus suorganizuota nauja akcija prie prezidentūros – siekiant, kad jų žinutę išgirstų ir prezidentas Gitanas Nausėda. Apeliuodami į šalies vadovų sąžinę, moralę ir atjautą, tėvai išplatino ir laišką šalies vadovams, kuriame juos įspėja, kad „abejingumas ir nestabdymas pavojingo sprendimo, žinant kas laukia, prieštarauja ir pagrindinėms krikščioniškoms nuostatoms“.

14

Aistroms dėl sprendimo taikyti galimybių pasą vaikams nuo 12-os metų negestant, šalyje aidi protestų bangos. Pirmadienį grupelei tėvų prie Vyriausybės pastato išreiškus nepasitenkinimą šiuo valdančiųjų siekiu, netrukus suorganizuota nauja akcija prie prezidentūros – siekiant, kad jų žinutę išgirstų ir prezidentas Gitanas Nausėda. Apeliuodami į šalies vadovų sąžinę, moralę ir atjautą, tėvai išplatino ir laišką šalies vadovams, kuriame juos įspėja, kad „abejingumas ir nestabdymas pavojingo sprendimo, žinant kas laukia, prieštarauja ir pagrindinėms krikščioniškoms nuostatoms“.

REKLAMA

Lauko temperatūrai siekiant vos vieną laipsnį šilumos, dešimties tėvų grupelė antradienį kelioms minutėms prie prezidentūros pastato nusiavė batus – šitaip parodydami, kad nesutinka su valdančiųjų siekiu galimybių pasą taikyti vaikams nuo 12-os metų, o ne nuo 16-os, kaip yra dabar.

REKLAMA
REKLAMA

Mamas į antrąją protesto akciją subūrusi Vitalija Jankauskaitė teigė nusprendusi ieškoti pagalbos pas prezidentą, kadangi Vyriausybės atstovai nesureagavo į pirmąją siųstą žinutę valdantiesiems.

REKLAMA

„Vakar nepasiekėme jokio dialogo – iš Vyriausybės niekas neišėjo su mumis pasikalbėti, mus ignoravo, neskyrė jokio dėmesio, todėl dar kartą nusprendėme kreiptis viešai – išsiuntėme laišką į prezidento ir Vyriausybės kanceliarijas – jį surašė išsamų, nurodėme, kas gali nutikti Lietuvoje, jei nebus atsižvelgta ir jau rytoj bus priimtas šis (sprendimas dėl galimybių paso vaikams nuo 12-os metų – aut. past.) nutarimas.

REKLAMA
REKLAMA

<….> Noriu tikėti, kad politikai nei šiuose rūmuose, nei Seime, nei Vyriausybėje nedrįs sau užsidėti tokios naštos, kuri juos slėgs metai iš metų ir nuguls į istorijos vadovėlius“, – naujienų portalui tv3.lt dėstė V. Jankauskaitė.

Ji taip pat nurodė besitikinti, kad G. Nausėda ar jo patarėjai išeis ir pasikalbės, suteiks viltį mamoms, kurią dar prieš kelias savaites suteikė LGBTQ mamai Rasai Račienei.

„Kreipiuosi į prezidentą, kuris šiuose rūmuose priėmė ir kitas mamas, kurios lygiai taip pat kalbėjo dėl diskriminuojamų vaikų, tiesa, suaugusių, mes atėjome dėl mažų vaikų. Norime paprašyti prezidento, kad priėmus vienas mamas, priimtų ir kitas pasikalbėti. Prezidente, išklausykite jūs, kaip tėvas, išklausykite mus“, – į G. Nausėdą kreipėsi protestą organizuojanti moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iškart po šių žodžių, dar nė neprasidėjus protestui, į prezidentūros kiemą išėjo vyriausioji G. Nausėdos patarėja Irena Segalovičienė, kuri pakvietė V. Jankauskaitę ir kitas protestuojančias mamas pasikalbėti su prezidentūros atstovais..

„Prezidento pozicija yra tokia: visi klausimai, kurie susiję su vaikais, turi būti aukščiausio lygio atsakomybės. Labai svarbu matyti visus argumentus“, — žurnalistams nurodė ji

Su prezidento protestuojančioms mamos sutikti nebuvo galimybės, tačiau dialogą atrasti su jo komanda, anot V. Jankauskaitės, pavyko.

REKLAMA

„Su dviem jo patarėjais kalbėjome apie visą šią situaciją, apie tai, dėl ko mes protestuojame. <…> Reaguodami į laišką jie panoro pasikalbėti, išgirsti mūsų argumentus. Nurodėme, kad prezidento reakcijos reikėtų greitos. Prezidentui reikės apsispręsti, kokią nuomonę jis palaiko.

Tikimės, kad šiandien jo poziciją išgirsime viešai, nes kol kas mes jokios pozicijos neišgirdome, tik buvome išklausyti“, – sakė V. Jankauskaitė, pridurdama, kad tiki, jog prezidentas kuo greičiau imsis veiksmų.

REKLAMA

„Aš tikrai tikiu prezidentu. Nebūtume čia, jei juos netikėtume“, – sakė ji.

Protestas prieš galimybių pasą vaikams

Pasiteiravus, ar „Basos mamos“ protestuoja tik prieš galimybių paso taikymą vaikams nuo 12-os metų ar visgi, prieš vakcinaciją ir galimybių paso taikymą visiems, moteris nurodė, kad žinutė skleidžiama tik dėl labiausiai pažeidžiamos visuomenės grupės – vaikų.

Su prašymu stabdyti LR Vyriausybės ketinimus įvesti galimybių pasą nepilnamečiams vaikams ir apeliuodami į šalies vadovų sąžinę, moralę ir atjautą, „Basos mamos“ išplatino ir laišką šalies vadovams, kuriame juos įspėja, kad „abejingumas ir nestabdymas pavojingo sprendimo, žinant kas laukia, prieštarauja ir pagrindinėms krikščioniškoms nuostatoms“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žaislai, padėti prie prezidentūros pastato, anot jos, likę po pirmadienį vykusio protesto prie Vyriausybės – juos visą dieną nešė žmonės, kurie taip pat nesutinka su Vyriausybės sprendimu taikyti imunizaciją įrodantį dokumentą vaikams.

„Tai yra prarastos vaikystės simboliai, juos atnešė pavieniai žmonės, o mes juo šiandien atvežėm čia. Jeigu prie Vyriausybės jie nesulaukė deramo dėmesio, galbūt jie sulauks prie prezidentūros“, – vylėsi V. Jankauskaitė.

REKLAMA

Vyko protestas prie Vyriausybės pastato

Pirmadienį prie Vyriausybės susirinkusi dešimtis tėvų, rankose laikančių pliušinius žaislus, plakatus, protestavo dėl Vyriausybės siekio įvesti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų, pirmadienį protestavo už savo vaikų, anūkų „laisvę gyventi be diskriminacijos“.

„Manome, kad ta priemonė yra visiškai perteklinė, kadangi vaikai yra psichologiškai pažeidžiama grupė ir kai kalbame apie vaikus, tema – be galo jautri. Sukurti tokias sąlygas, kad vaikas negalėtų eiti į užklasinio ugdymo užsiėmimus, dalyvauti kitose veiklose, yra didžiulė diskriminacija“, – teigė viena iš protestuojančių moterų.

REKLAMA

Ji taip pat pridūrė, kad „pasaulyje turbūt nėra nė vieno politiko, kuris norėtų į istorijos vadovėlį įsirašyti kaip žmogus, kuris įvedė vaikų diskriminaciją“.

 „Leiskime žmonėms rinktis, leiskime. Juolab, kai skiepai nėra privalomi. Versti kažką skiepytis, kad jie galėtų dalyvauti ugdyme yra neteisinga ir neteisėta“, – teigė ji.

Į protestą rinkosi ir vyrai, teigiantys, kad dėl vaikų gerovės yra pasirengę padaryti bet ką. „Noriu paraginti visus tėvelius, kurie turi nelegalų ginklą. Ginkite savo vaikus visomis įmanomomis priemonėmis. Mūsų vaikai ir Konstitucija yra neliečiami! Jie yra mūsų vaikai, mes juos auginame.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mūsų moterys juos gimdė ir mes tikrai jų neatiduosime jokiems cheminiams eksperimentams!“, – pirmadienį prie Vyriausybės pastato išdidžiai kalbėjo vienas iš tėvų.

Sprendimą dėl galimybių paso priims trečiadienį

Nepaisant dalies visuomenės nepritarimo, sprendimą dėl galimybių paso vaikams nuo 12 m. įvedimo ketinama priimti trečiadienį, patvirtino ministras Arūnas Dulkys. Tiesa, šios tvarkos įsigaliojimo laikas gali keistis, nei skelbta iš pradžių. Paklaustas, kada bus priimtas sprendimas dėl galimybių paso nuo 12 m. įsigaliojimo, ministras priminė, kad

REKLAMA

praėjusią savaitę šis klausimas buvo Vyriausybės pasitarimo stadijoje. „O kaip jau nutarimas, galutinis sprendinys, jis yra numatomas svarstyti trečiadienio Vyriausybės darbotvarkėje“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo jis.

Jis turėtų įsigalioti gruodžio 28 d. 

Kaip nurodė ministras, galimybių paso galiojimo sritys labiau susijusios su išimčių sąrašu, kur jo nereikia.

„Tai šių sąrašų Vyriausybė peržiūrėti nesiruošia. Bet kaip jau buvo skelbta, galimybių paso pokyčiai įsigaliotų nuo gruodžio 1 d.

Toks planas buvo projekte, jį apsvarstys Vyriausybė posėdyje trečiadienį ir priims galutines datas“, – kalbėjo jis.  

jis pridūrė, kad projekte dėl galimybių paso vaikams terminas buvo gruodžio 28 d. 

Labai nusivyliau prezidentu. Kam iš vis reikalinga prezidentūra - ji ne vienija, bet skaldo.
Tikiuosi, kad čia nebus panaudotas paciu amerikiečių posakis “nieko asmeniško- tai tik biznis”. Jei senoliai nesiskiepija, vaikai nėra kalti. Tai senai laikas suprasti, nes MES esame atsakingi už savo sveikata. Politikai mūsų negydo.
@Lmao Niekas nenukentes be jusu pagarbos..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Lengvi patiekalai su kalakutiena


rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų