Nerijus Mačiulis: Lenkija tampa tokia pat pavojinga ir neprognozuojama kaip Rusija

Lenkija šiuo metu yra tokia pat pavojinga ir neprognozuojama, kaip Rusija, sako vieno didžiausių šalies komercinių bankų „Swedbank“ analitikas. Anot Nerijaus Mačiulio, tai gali turėti neigiamos įtakos Lietuvai, nes Lenkija tapo antra didžiausia lietuviškų prekių eksporto rinka.

„Deja, Lenkija yra nauja Rusija - lygiai tokia pati neprognozuojama ir beveik taip pat pavojinga dėl dabartinės savo ekonominės ir socialinės politikos. (...) Čia yra tiesioginių pasekmių Lietuvai, nes Lenkija yra antra didžiausia lietuviškos kilmės eksporto rinka ir net jei Lenkija negalės imtis tiesioginių protekcionistinių veiksmų, kokių ėmėsi Rusija, radikaliai nuvertėjantis zlotas reiškia, kad eksportuoti į šią rinką nebus lengviau. Kita rizika, kad nuvertėjus zlotui, kai kurie gyventojai gali nuspręsti dažniau važiuoti apsipirkti į Lenkiją“, - antradienį spaudos konferencijoje teigė N.Mačiulis.

Jo teigimu, pasikeitusi padėtis Lenkijoje gali padėti pritraukti daugiau užsienio investicijų į Baltijos šalis ir į Lietuvą.

REKLAMA

„Investuotojų akyse Lenkija yra ne daug geresnė nei Rusija šiuo metu ir kovoje dėl tarptautinių investicijų Baltijos valstybės yra daug geriau atrodančios ir turi potencialo perimti dalį tiesioginių užsienio investicijų srauto, kurį pritraukia Lenkija“, - kalbėjo „Swedbank“ ekonomistas.

„Swedbank“ duomenimis, lietuviškos kilmės prekių eksportas į Lenkiją pernai sudarė 7,6 proc. viso šių prekių eksporto. Tai bus antras rezultatas po Vokietijos, į kurią eksportuota 13,7 proc.

Lenkijos valdžioje įsitvirtinusi „Įstatymo ir teisingumo“ partija pastaraisiais mėnesiais sulaukė kritikos dėl siekio įtvirtinti savo įtaką Konstituciniame Teisme, žiniasklaidoje ir kitose institucijose. Pastarosiomis dienomis Lenkijos valdžia taip pat paskelbė apie prieštaringai vertinamas priemones apmokestinti prekybos tinklus ir bankus.

Kreditų reitingų agentūra „Moody's“ pirmadienjį pareiškė, kad bankų mokestis kelia grėsmę kreditavimui, nes jis susilpnina bankų kapitalo kaupimą ir tai gali turėti neigiamos įtakos Lenkijos ekonomikai. Agentūra skaičiuoja, kad naujas mokestis bankams šiemet kainuos apie 4,4 mlrd. zlotų (1 mlrd. eurų).

Kreditų reitingų agentūra „Standard and Poor's“ neseniai taip pat sumažino Lenkijos ilgalaikio skolinimosi reitingą vienu punktu iki BBB+ ir savo veiksmus argumentavo tuo, kad šalies vyriausybės veiksmai silpnina institucijas.

Briuselis neseniai pradėjo tyrimą, ar Lenkijos valdžia nepažeidžia teisinės valstybės ir demokratijos principų.


Rašyti komentarą...
V
Valstietis
2016-01-26 12:48:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tie laimėjo Lenkijoje, p. Mačiuli?
Atsakyti
0

d
dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
2016-01-26 16:26:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na zinome istoriskai, kad Lenkija Lietuvai yra labai pavojingas kaimynas. Taciau Maciulio pateikti argumentai yra IDIOTISKI:

1) nes Lenkija tapo antra didžiausia lietuviškų prekių eksporto rinka.
2) nuvertėjus zlotui, kai kurie gyventojai gali nuspręsti dažniau važiuoti apsipirkti į Lenkiją
3) Lenkijos valdžia taip pat paskelbė apie prieštaringai vertinamas priemones apmokestinti prekybos tinklus ir bankus.
4) bankų mokestis kelia grėsmę kreditavimui, nes jis susilpnina bankų kapitalo kaupimą ir tai gali turėti neigiamos įtakos Lenkijos ekonomikai.
5) pasikeitusi padėtis Lenkijoje gali padėti pritraukti daugiau užsienio investicijų į Baltijos šalis ir į Lietuvą.

Tai cia yra tokie argumentai, kurie pagal PILNA IDIOTA pona banko atstova Maciuli padaro Lenkija tokia pacia pavojinga kaip ir Rusija!
Atsakyti
0

X
XXL
2016-01-26 19:07:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
gerbiamieji, ką tokio "blogo" padarė Lenkijos vyriausybė? Ogi apmokestino milijardierius, pačius turtingiausius - bankus ir prekybos magnatus. Kam dirba Mačiulių berniokas? - nagi tiems patiems bankams, jam liepta rėkti, tai jis, vargšas ir stengiasi, kitaip gali likti be algos. Nors , antra vertus, kodėl valstybę turi išlaikyti tik biedniokai?
Priminsiu, pas mus didieji bankai manipuliacijų ir didinamų mokesčių už "paslaugas" dėka, susižėrę pelnus juos paprasčiausiai išveža į užsienį - tai buvo viena iš didžiosios krizės priežasčių.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų