Kiekvieną sekmadienį Gedimino prospektas virsdavo didžiule sporto sale, kurioje buvo galima pažinti ir išbandyti daugiau nei pusšimtį skirtingų sporto šakų – nuo visiems gerai pažįstamo krepšinio iki retam girdėtos akrojogos.
„Be jokių gudrybių, išties nemokamai, nors žmonėms buvo sunku tuo patikėti. Ne vienas pasitikslindavo, ar tikrai neteks sumokėti už šokinėjimą ant batuto, golfo, pilvo šokių ar kovos menų pamoką“, – pasakojo viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ renginių koordinatorė Karolina Dilytė.
Sekmadieniai sporto dienomis Vilniuje buvo skelbiami jau antrą vasarą iš eilės. Šio projekto sumanytojai neabejoja, kad kasmet vilniečiai tampa sportiškesni ir daugėja vietų, kur sportuoti galima plačiai neatvėrus piniginės. Vasaros treniruotes Gedimino prospekte rudenį keičia taip pat „Sveiko miesto“ rengiamos nemokamos šiaurietiško ėjimo pamokos, bėgimo treniruotės, dviračių žygiai, sveikatingumo mankštos. Užsiėmimų tvarkaraštis skelbiamas „Sveiko miesto“ interneto svetainėje.
„Mūsų tikslas – padėti žmonėms pajusti, kaip gera sportuoti drauge ir burti sportui neabejingų žmonių bendruomenę. Savarankiškai sportuoti geriau nei iš viso to nedaryti, tačiau visai kas kita yra mankštintis prižiūrimam trenerio ir jaučiant aplinkinių palaikymą.
Šimtams vilniečių sportiški sekmadieniai Vilniaus centre padėjo patirti atradimo džiaugsmą, praplėsti akiratį ir išbandyti savo jėgas.
Vieni pirmąsyk išbandė savo jėgas žaidžiant stalo futbolą ir negalėjo atsistebėti, kokia tai smagi pramoga. Kiti išdrįso pajudinti klubus, kaip tai daro pilvo šokių šokėjos. Treti savo akimis pamatė, kas per veikla yra kapoeira, jungianti šokio, muzikos, kovos menų smūgių technikos, akrobatikos ir vaidybos elementus“, -- pastebėjo K. Dilytė.
Sekmadieniais susitikti Gedimino prospekte ir kartu pasitreniruoti tapo įpročiu šešiems anksčiau aktyvai nesportavusiems vilniečiams.
Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „LiveActive Lietuva” jie laimėjo nemokamas treniruotes su profesionaliu treneriu ir vienu geriausių šalyje Muay Thai kovotoju Ričardu Kuliu.
Du kartus per savaitę vilniečiai sportuodavo Vingio parke, o sekmadieniais rungdavosi tarpusavyje Gedimino prospekte.
Šešių savaičių iššūkio „#Stipresnis Aš“ nugalėtoja tapo 22 metų vilnietė Rugilė Šilalytė, geriausiai pasirodžiusi sekmadienio rungtyse ir sulaukusi daugiausiai palaikymo socialiniame tinkle. Tačiau laimėtojais jautėsi visi šeši – rudenį jie pasitinka gerokai sutvirtėję fiziškai, praplėtę savo galimybių ribas ir labiau pasitikėdami savimi.
„Tai buvo nuostabiausios šešios savaitės mano gyvenime! Mes kaip kumštis pamažu siekėme užsibrėžtų tikslų ir stengėmės, tobulėjome ir įveikėme patys save. Mūsų draugystė ir aktyvus laisvalaikis kartu tik prasideda“, – neabejoja studentė R.Šilalytė, kartu su komandos nariais žadanti toliau treniruotis.
Juos treniravęs R.Kulis kiekvienam pradedančiam sportuoti užsibrėžti ne vienos ar dviejų, o bent šešių savaičių terminą ir nenuleisti rankų anksčiau laiko. Taip treniruotės taps įpročiu, kūnas ims reikalauti sportinio krūvio.
„Netreniruotas kūnas pirmąsias šešias savaites tarsi priešinasi, nuo krūvio maudžia raumenis, tačiau greitai pasijunta ir pirmieji rezultatai – kūnas ima tvirtėti, savijauta tampa geresnė. Poreikis judėti tiesiog užvaldo.
Be fizinės stiprybės sportas suteikia ir dvasinę jėgą, ugdoma valia. Regėdami progresą sportuojantys supranta, kad viskas – jų rankose. Ne tik sporto salėje, bet ir kitose gyvenimo srityse“, – pastebėjo Valentina Šileikė, projekto „LiveActive Lietuva“ vadovė Baltijos šalyse.
Projekto „Sekmadienis – sporto diena“ organizatoriai džiaugiasi, kad jų iniciatyva sulaukė įvairaus amžiaus vilniečių dėmesio. Veiklos nestigo nei mažiausiems, atkeliavusiems kartu su tėvais, nei senjorams.
„Stengiamės, kad kiekvienas atrastų širdžiai mielos veiklos. Paprastai jaunimą labiau vilioja šokių pamokos, vyresnio amžiaus žmonės – šachmatai ar stalo tenisas, nors buvo ir atvirkščiai.
Skirtingai nei Skandinavijoje, į nemokamas šiaurietiško ėjimo treniruotes Vilniuje renkasi ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir studentai, taip pat 30 – 50 amžiaus žmonės. Didėja susidomėjimas bėgimu, dviračių sportu bei kitomis sporto šakomis.
Galimybių judėti yra tiek daug, kad kiekvienas gali atrasti sau artimą būdą pagal poreikius ir galimybes. Sportas šiandienos žmogui – jau nebe mada, o įprotis, būtinybe. Matydami sportuojančius suaugusius stiprų norą gyventi aktyviai jaus ir auganti karta. Einame teisinga kryptimi“, – džiaugėsi K. Dilytė.