REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasirodo, kad sukčiai puola ne tik naivius senjorus, bet ir valdininkus. Į Vilniaus miesto savivaldybę atvykęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentas pareiškė, kad operatyviniam tyrimui reikalingas savivaldybės tarnybinis automobilis. Vis dėlto „agento“ paimtą automobilį grąžino ne jis, policijos pareigūnai.

Pasirodo, kad sukčiai puola ne tik naivius senjorus, bet ir valdininkus. Į Vilniaus miesto savivaldybę atvykęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentas pareiškė, kad operatyviniam tyrimui reikalingas savivaldybės tarnybinis automobilis. Vis dėlto „agento“ paimtą automobilį grąžino ne jis, policijos pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią istorija socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Paluckas.

REKLAMA

Vicemeras pasakojo, kad trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybę atvyko STT agentu prisistatęs ir parodęs tarnybos darbo pažymėją praneša, kad operatyviniam tyrimui reikalingas vienas iš savivaldybės tarnybinių automobilių. Transporto priemonę, kaip pasakojo G. Paluckas, STT agentu prisistatęs vyras pažadėjo grąžinti vakare.

„STT agentas, operatyvinis tyrimas, rimti reikalai. Tarnautojas duoda agentui raktelius nuo vieno iš savivaldybės Passat'o, agentas pažada grąžinti automobilį vakare.

REKLAMA
REKLAMA

Po poros valandų skambina iš Kaišiadorių degalinės – klausykit, čia Jūsų darbuotojas su tokiu Passat'u nesusimokėjo už kurą. Negražu“, – pasakojo G. Paluckas.

„Savivaldybės tarnautojas skambina į STT ir sako – negražu kažkaip... bylos bylomis, bet Jūsų agentas už kurą nesusimokėjo. STT sako – koks dar agentas? Nėr pas mus tokio. Ir, apskritai, ką reiškia paėmėm iš jūsų automobilį?“, – tęsė istoriją G. Paluckas.

Užsipylė pilną baką

Kaip portalui tv3.lt pasakojo Vilniaus miesto vicemeras, galiausiai paaiškėjo, kad STT agentu apsimetęs vyras buvo sukčius, kurį sugauti policijos pareigūnams pavyko tą pačią dieną, savivaldybės automobilis buvo grąžintas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Palucko teigimu, į sukčiaus pinkles pakliuvo už savivaldybės ūkį atsakingas tarnautojas, kuriam nekilo abejonių dėl „STT agento“ pateiktų dokumentų.

„Pateikti dokumentai buvo savivaldybės tarnautojui, kuris atsakingas už savivaldybės administracijos ūkį, už autoparką ir kitus dalykus.

Čia ne didelė paslaptis, kad STT įstaigose, savivaldybėse lankosi įvairiomis reikmėmis tiek oficialiomis, tiek pusiau operatyvinėmis. Tai yra visiškai normalu, jie turi savo darbo praktiką, tik tiek, kad toks ekscesas buvo pirmą kartą“, – pasakojo G. Paluckas.

REKLAMA

„Čia, viena vertus, labai, labai juokinga, kai žiūri iš šalies, nes visi, kas išgirsta istoriją, griūna aukštielninki, bet čia yra rimti reikalai, nes yra dokumentų klastojimas – STT agentu apsimetęs žmogus parodė darbo pažymėjimą, tą pažymą STT direktoriaus. Taigi, nors ir juokinga, bet nenuostabu, kad tarnautojas suklydo ir buvo suklaidintas. Tų STT veiklos principų mes nežinome ir žinoti negalime, tai gal tai yra normalu, o gal per daug filmų žmonės žiūri, kad taip ateini ir rekvizuoji tą automobilį?“, – komentavo Vilniaus vicemeras.

REKLAMA

G. Paluckas neslėpė, jog „STT agentas“, vykdęs „operatyvinį tyrimą“, Kaišiadoryse esančioje degalinėje užsipildė pilną savivaldybės tarnybinio automobilio kuro baką ir išvažiavo už tai nesusimokėjęs.

„Užsipylė ir nesusimokėjo už pilną baką – 60 litrų benzino“, – atskleidė G. Paluckas, pridurdamas, kad savivaldybės automobilis sugadintas nebuvo.  

Toli nenuvažiavo

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis portalui tv3.lt teigė, kad STT agentu apsimetęs ir savivaldybės automobilį nugvelbęs vyras vakar buvo sulaikytas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Asmuo sulaikytas Kaišiadorių rajone. Degalinės savininkai kreipėsi į policiją, o policija pradėjo aiškintis, išsiaiškino, kad buvo paimtas automobilis iš savivaldybės ir sulaikė asmenį“, – kalbėjo R. Matonis.

Anot jo, sukčiai dažnai prisistatinėja teisėsaugos institucijų pareigūnais, tačiau tokios situacijos, R. Matonio teigimu, dar nebuvo.

„Yra buvę praktikoje, kad stabdo su kažkokiais automobiliais su švyturėliais, apsimetę policijos pareigūnais tamsiu paros metu ir žmones apgaudinėja.

Dabar labiau bando žmones apgauti, skambindami telefonu ar laišką elektroninį parašo, teigdami, kad čia iš policijos. Pasako, kad iš policijos arba parodo kažkokį paprastą dokumentą, bet tokios situacijos kaip ši neteko matyti“, – komentavo R. Matonis.

REKLAMA

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagystės. Neatmetama, kad taip bus pradėtas tyrimas ir dėl dokumentų klastojimo.  

STT: meistriškai sugalvota

STT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkė Renata Saulytė pripažino, kad tarnybos agentu apsimetęs ir sostinės savivaldybės automobilį pasisavinęs vyras veikė tikrai meistriškai.

„Tai traktuojame kaip sukčiavimo atvejį, kai buvo meistriškai sugalvotas būdas, kaip neteisėtai pasinaudoti šiuo atveju Vilniaus savivaldybei priklausančiu turtu – automobiliu. Tikrai nuo tokių atvejų apsisaugoti galima, tik įsitikinus ir 100 procentų esant tikram, kam atiduodate kažkokį turtą, tai pateikiant STT pažymėjimą arba specialųjį pareigūno ženklelį. O, mūsų žiniomis, šiuo atveju pateikta neaiški suklastota pažyma ir turtas, panaudojus klastą, buvo perleistas naudoti neteisėtai“, – portalui tv3.lt pasakojo R. Saulytė.

REKLAMA

STT atstovė pažymėjo, kad įstatymai leidžia tarnybos darbuotojams išskirtiniais atvejais pasinaudoti tiek fizinių, tiek juridinių asmenų turtu, tačiau šį kartą STT jokių tokių operacijų nevykdė.

„Tą padaryti, vadovaujantis Specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymu, mes tokia teisę turime, tai yra, esant išskirtiniams atvejams, pareigūnas gali paprašyti ir pasinaudoti tiek fiziniam, tiek juridiniam asmeniui priklausančiu turtu, vykdant tam tikras operacijas. Bet vėlgi, esmė tokia, kad pareigūnas turi pateikti du pagrindinius identifikuojančius savo ženklus – tarnybinį pažymėjimas ir tarnybinį ženklelį“, – aiškino R. Saulytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, suklastoti STT darbuotojo pažymėjimą, ženklelį yra tikrai nelengva. R. Saulytės teigimu, toks sukčiavimo atvejis – pirmas per STT istoriją.

„Aišku, suklastoti galima praktiškai viską, bet tai jau yra oficialus dokumentas, ne kažkoks popierinis ir ne taip lengvai suklastojamas dalykas, jeigu kalbame apie STT darbuotojo ženklelį“, – komentavo R. Saulytė.

„Kriminalinė žvalgyba yra planuojama ir vykdoma labai atsakingai, ir savo ruožtu norime įspėti šalies tiek įvairių institucijų vadovus, tiek šalis gyventojus, kad jie būtų budrūs ir tam sukčiavimui nepasiduotų“, – dėstė STT atstovė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų