• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patikrinimą atliekantis Migracijos departamentas teigia radęs lietuvių, turinčių giminystės su į Europos Sąjungos (ES) sankcijų sąrašus įtrauktais asmenimis.

Patikrinimą atliekantis Migracijos departamentas teigia radęs lietuvių, turinčių giminystės su į Europos Sąjungos (ES) sankcijų sąrašus įtrauktais asmenimis.

REKLAMA

Departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė BNS teigė kol kas negalinti įvardinti, kiek tokių žmonių iš viso Lietuvoje yra.

„Tyrimas nebaigtas, tai kiek tiksliai – negaliu pasakyti“, – kalbėjo įstaigos vadovė.

Tarptautinės sankcijos

Tokio patikrinimo imtasi paaiškėjus, kad du rusų milijardieriaus Romano Abramovičiaus vaikai – Anna ir Arkadijus – turi Lietuvos pasus ir galimai padėjo tėvui apeiti tarptautines sankcijas.

Pasak E. Gudzinskaitės, įstaigos darbuotojai turi patikrinti tūkstančius žmonių, šį darbą baigti planuojama sausį.

„Mes bandome automatizuotus sprendimus. Mes negalim atlikti atvejų tyrimo, bet mes tiesiog susiaurinome tyrimo apimtį – tikriname duomenis, kurie yra mūsų registruose, – sakė E. Gudzinskaitė. – Jei pagal mūsų registrų duomenis nustatysime, kad yra kažkokių ryšių, tai tuos ryšius ir tikrinsime.“

REKLAMA
REKLAMA

Anot Vidaus reikalų ministerijos (VRM), Migracijos departamentui nustačius, kiek ES sankcionuotų asmenų giminaičių turi Lietuvos pilietybę, kitoms institucijoms bus pavesta įvertinti, ar jie nedalyvauja schemose, apeinant minėtas sankcijas.

REKLAMA

Ministerija BNS taip pat nurodė, kad šiuo metu baigiamos rengti įstatymo pataisos, kurios numatytų galimybę atimti ne tik išimties tvarka, bet kilmės pagrindu įgytą pilietybę.

2023 metais Seimas kartą jau keitė Pilietybės įstatymą, numatant galimybę atimti išimties tvarką gautą Lietuvos pilietybę iš dvigubą pilietybę turinčio asmens, jeigu jis viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar jos sąjungininkų saugumo interesams.

REKLAMA
REKLAMA

Šis įstatymas kol kas pritaikytas kartą – atimant pilietybę iš šokėjos ant ledo Margaritos Drobiazko. Toks procesas pradėtas ir dėl balerinos Ilzės Liepos.

Be kita ko, VRM yra paprašiusi Valstybės saugumo departamento patikrinti 800 užsieniečių, kuriems išimties tvarka buvo suteikta Lietuvos pilietybė.

Lietuvos pilietis Arkadijus Abramovičius Saratovo srityje investuoja 150 milijonu doleriu i su karine sritimi susijusi projektą.

Smulkmena aisku, palyginus su Drobiazgo dalyvavimu treciaeiliame koncerte.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų