„Kolegų teisė. (...) Negaliu gi kolegoms uždrausti kelti klausimus. Manau, tiek, kiek priklauso nuo manęs, atsakomybę tikrai prisiėmiau“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė M. Navickienė.
„Nenorėčiau, ypač artėjant rinkimams, opozicijos iniciatyvų kažkaip komentuoti“, – pridūrė ji.
Visgi, politikė patikino – jeigu Seimas nuspręs imtis apkaltos, ji atsakys į visus komisijos keliamus klausimus.
„Be abejo, aš esu visada pasiruošusi atsakyti visiems į visus klausimus“, – pažymėjo konservatorė.
ELTA primena, kad ketvirtadienio rytą Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija pranešė ketinanti inicijuoti apkaltą buvusiai socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei. Partijos atstovai Seime teigė pradėję rinkti parašus, jog būtų sudaryta laikinoj tyrimo komisija, kuri turėtų tirti konservatorės neskaidrius ryšius ir galimas grėsmes nacionaliniam saugumui.
LVŽS manymu, komisija turėtų atsakyti į klausimus, kokie ryšiai sieja M. Navickienę bei jos sutuoktinį Mindaugą Navicką su verslininke Ieva Trinkūnaite ir jos sugyventiniu, už sukčiavimą kalėjusiu Vilhelmu Germanu bei jų valdomomis įmonėmis. Norima išsiaiškinti, ar buvusi ministrė nedeklaruodama ryšių su minėtais verslininkais nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo. Taip pat siekiama nustatyti, ar Socialinių reikalų ir darbo ministerija (SADM) bei jai pavaldžios įstaigos viešųjų pirkimų būdų nebuvo įsigijusios paslaugų iš „Foxpay“ bei kitų Navickų, I. Trinkūnaitės ar V. Germanų valdomų įmonių.
Tarp klausimų – dėmesys ir Informacinės visuomenės plėtros komiteto viešajam konkursui, kurį laimėjo „Foxpay“. Galiausiai, norima išsiaiškinti ir buvusios ministrės šeimos kelionės privačiu lėktuvu į Dubajų aplinkybes.
Seimo statutas numato, kad teisę pasiūlyti parlamentui pradėti apkaltos procesą turi ne mažesnė nei 1/4 parlamentarų grupė – parašus po teikimo tekstu turi padėti bent 36 Seimo nariai.
M. Navickienė nusprendė palikti postą tęsiantis skandalui dėl jos ir politikės sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, jos savininke Ieva Trinkūnaite ir verslininkės sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu Vilhelmu Germanu.
Praėjusią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Navickienės atleidimo. Pastaruoju metu politikė vadovavo tiek Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM), tiek laikinai ėjo švietimo ministrės pareigas.
Sureagavo į G. Nausėdos komentarą dėl politinės ateities: iš prezidento nesinorėtų dvigubų standartų
Buvusi ministrė Monika Navickienė sako, kad prezidentas, užsiminęs, jog politikės vietoje rudenį nebepretenduotų į Seimą, taiko dvigubus standartus.
„Aš gerbiu prezidento nuomonę. Ko nesinorėtų iš prezidento, tai dvigubų standartų. Sprendimą dėl savo politinės ateities priimsiu asmeniškai, pasitarusi su savo politine bendruomene“, – žurnalistams Seime sakė buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė.
Ką konkrečiai turėjo omenyje, užsiminusi apie dvigubus standartus, politikė nepatikslino.
„Visiems standartas turi būti vienodas“, – pridūrė ji.
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pareiškė, kad M. Navickienės vietoje nedalyvautų rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.
„Tai spręsti jai. Aš tik galiu pasakyti, kaip aš daryčiau – aš nedalyvaučiau. Jeigu norisi likti politikoje, galbūt tai daryčiau po tam tikro laikotarpio, be abejo, supratęs, pripažinęs klaidas ir galbūt savo veikla parodęs, kad stengiuosi tas klaidas ištaisyti“, – LRT televizijai teigė G. Nausėda.
Kaip skelbta anksčiau, sekmadienį posėdžiavusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKD) partijos taryba patvirtino savo kandidatų į Seimą vienmandatėse apygardose sąrašą. Nors M. Navickienės pavardės šiame sąraše nebuvo, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis tikino, kad ji galėtų dalyvauti rinkimuose.
ELTA primena, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė nusprendė palikti postą tęsiantis skandalui dėl jos ir politikės sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, jos savininke Ieva Trinkūnaite ir verslininkės sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu Vilhelmu Germanu.
Praėjusią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Navickienės atleidimo. Pastaruoju metu politikė vadovavo tiek Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM), tiek laikinai ėjo švietimo ministrės pareigas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!