Nausėdos siūlymus sukritikavęs Šapoka sulaukė prezidento atsako

Valdantieji tvirtina, kad nepasiduos Finansų ministro spaudimui mažinti vaiko pinigų išmokas nuo planuotų 70-ies iki 60-ies eurų. Tuo tarpu Prezidento Gitano Nausėdos siulymus keisti mokesčius valstiečių lyderis vadina „neargumentuotais“. Siūlymai su prezidentu sukirto ir finansų ministrą. Šapoka paragino Nausėdą teikiant tokius mokesčių pakeitimus nusiimti rožinius akinius, na o Gitanas Nausėda atkirto, kad jei ministras nesupranta kas yra gerovės valstybė – jam teks mokytis.

Darželyje – pietų metas. Ir kol čia vaikai stiprinasi sriuba ir virtinukais, Vyriausybėje pietūs rimtesni – koalicijos partnerių su premjeru Sauliumi Skverneliu. Tačiau juose kalbama apie vaiko pinigus. Po susitikimo jau aišku, kad „socialdarbiečiai“ ir Lenkų rinkimų akcija tvirtai pasiryžę kovoti su kelių ministrų ketinimu apkarpyti vaiko pinigus.

„Tiesą sakant, man labai keista, kad dabar finansų ministerija pradeda keisti poziciją. Juk mes tuos visus skaičius į sutartį įrašinėjom tai su jais pasitarę, ne šiaip sau. Net jeigu reikės kažkur tai sumažinti, tai tikrai nebus mažinami vaiko pinigai, nes tai yra viena iš pagrindinių sutarčių, pozicijų, dėl ko koalicija apskritai sutarė“, – sako „socialdarbietis“ Gediminas Kirkilas.

Vyriausybė jau įregistravo siūlymą kitąmet išmokas didinti iki 60, o ne iki 70 eurų, kaip planuota anksčiau. Valdantieji tėvus ramina – taip paprastai savo planų jie esą neatsisakys ir net siūlo, iš kur tam gauti pusę iš reikalingų beveik 200 milijonų eurų.

„Mes kaip rimta partija ir pasiūlėm šaltinį. Pasiūlėm apmokestinti banko aktyvus 0,4 proc. tarifu ir papildomai galima gauti į biudžetą 100 milijonų eurų. Tai pinigų užteks“, – teigia Lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševski.

Tuo tarpu finansų ministras Vilius Šapoka šį Valdemaro Tomaševskio siūlymą vertina skeptiškai. O planuojant išmokų didinimą, jis ragina atsižvelgti į neišvengiamą ekonomikos lėtėjimą.

„Aš manau, kad geriausias sprendimas yra šiuo metu neapsimesti ir neignoruoti to, kas vyksta pasaulyje, būti labai atsargiems ir nedalinti nepagrįstų pažadų. Augimo lėtėjimas yra akivaizdus. Tiek dėl „Brexit“ situacijos, tiek dėl prekybos karų, tiek dėl stojančios Vokietijos, Prancūzijos ekonomikos. Tai šito ignoruoti mes negalime“, – mano ministras Vilius Šapoka.

REKLAMA

Tačiau Vyriausybė siūlo sparčiau kelti išmokas nepasiturinčioms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms. Joms papildoma išmoka didėtų nuo šiuo metu esančios 20 eurų iki 40 eurų, tad iš viso tokios šeimos gautų po 100 eurų per mėnesį už vieną vaiką. O tai jau kelia nerimą ekonomistams. Esą išskirtinis nepasiturinčių šeimų rėmimas – tai ne gerovės, o išlaikytinių valstybės kūrimas. Anot ekonomisto Žygimanto Maurico, vaiko pinigų išmoka turi būti visiems vienoda.

„Žmogus, jeigu jis buvo klasifikuojamas kaip nepasiturintis ir, tarkim, staiga gauna darbą, tai jis praranda dalį vaiko pajamų TRUMP Tai dažnu atveju tas žmogus pagalvotų du kartus, ar tikrai jam verta stengtis įsilieti į darbo rinką“, – teigia ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Valdantieji aptarė ir Prezidento Gitano Nausėdos pasiūlytas mokestines reformas „gerovės valstybei“ kurti. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis gina savo mokesčių reformą, o Prezidento siūlymuose jam labiausiai užkliuvo planai apmokestinti pajamas iš individualios veiklos, kapitalo prieaugio bei dividendų. Tai esą būtų smūgis verslui.

„Kad mes, iš tikrųjų, nesuduotumėme smulkiam ir vidutiniam verslui tokiais sprendimais. Ir jeigu šnekėtume apie stambųjį verslą, kad mes iš viso jo iš šalies neišvarytumėme. Į tas šalis, kuriose tie mokesčiai yra mažesni. TRUMP Aš manau, kad mokesčių reforma buvo labai gerai apgalvotas sprendimas. Dabar pradėti keisti kažką tame, tai reiktų labai rimtų argumentų. Argumentų išdėstyta kol kas nėra“, – kalbėjo „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis.


Rašyti komentarą...
l
lietuve
2019-09-05 19:46:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svedijoje gynybos islaidas dengs bankai,o pas mus varguoliai......
Atsakyti
0

D
Danute
2019-09-08 08:44:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Remkit tik daugiavaikes seimas.Prie ko cia moket tiems vaikams?turi po viena,visko pilna sikna tam vaikui ir dar valstybe moka.Pensijas geriau pakeltumet
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų