Nausėdos planas dėl mokesčių: taikosi į dirbančius savarankiškai ir turinčius turto

Gerovės valstybę kurti žadantis prezidentas G. Nausėda nusitaikė į turtuolius ir siūlo padidinti jiems mokesčius. Šalies vadovas užsimojo pakratyti ne tik akcininkų ar būsto savininkų, bet ir individualiai dirbančiųjų kišenes. Jie dirba panašų darbą kaip samdiniai, tačiau kaltinami mokesčių sumokantys triskart mažiau. Tačiau Seime jau abejojama, ar prezidento planas išdegs, mat turtuoliai moka skaičiuoti pinigus ir nesnaudžia.

Turtuolių Lietuvoje netrūksta ir pelninga gali būti, pavyzdžiui, individuali veikla. Vienas individualiai dirbantis lietuvis pernai gavo net 65 milijonus eurų pajamų. Tad jei ypatingų sąnaudų neturi, mokesčiams atseikėti privalo tik apie dešimtadalį pajamų ir jam lieka 58 mln. eurų grynojo pelno.

Palyginti, samdomam darbuotojui po mokesčių liktų 20 mln. eurų mažesnė suma. Iš viso užsiimantieji individualia veikla pernai sumokėjo vos 100 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio, vidutiniškai vienas asmuo – po 1 tūkstantį eurų. O štai verslo liudijimai dar pelningesni – juos turintys mokesčio susimokėjo vidutiniškai vos po 80 eurų per metus.

„Stebime tendenciją, kad dalis mokesčių mokėtojų nori mokėti mažesnius mokesčius. Neapskaityti visų pajamų, prisitaikyti mažesnį tarifą negu turėtų taikyti“, – sako Valstybinės mokesčių inspekcijos departamento direktorė rasa Virvilienė.

Kai tuo metu didesnį gyventojų pajamų mokesčio tarifą priversti mokėti samdiniai pernai paklojo vidutiniškai po tūkstantį eurų, o iš viso į biudžetą sunešė pusantro milijardo. Įspūdingas derlius dera ir dividendų darže. Štai vienas akcininkas Lietuvoje pernai vidutiniškai sumokėjo beveik 3 tūkst. eurų pajamų mokesčio.

Tai reiškia, kad iš akcijų uždirbo po 15 tūkstančių. O štai būsto nuoma taip pat pelninga. Net ir legaliai verčiantis mokesčiams tenka atseikėti vidutiniškai mažiau nei po 400 eurų per metus. Tad nenuostabu, patys mokesčių inspektoriai pripažįsta, kad šio mokesčio surenka per mažai:

REKLAMA

„Nėra sukurtos sistemos, kad kiekvienas nuomotojas santykyje su institucija ar klientu būtų išryškinamas. Jei susitaria su klientu, neturi sutarties, verslo liudijimo, jei niekas nepaskųs, jis tampa nematomu.“

Trūkstant pinigų pensijoms, mokytojų ir medikų algoms, prezidento žvilgsnis pirmiausia ir krypsta labiau apmokestinti turtą. Šalies vadovas siūlo pajamų mokestį turtui sulyginti su darbo pajamomis – padidinti 5 procentais iki 20 procentų, o nešantį šimtatūkstantines pajamas apmokestinti ir dar didesniu – 27 proc. tarifu. Tiesa, prezidentas nesiūlo didinti individualios veiklos apmokestinimo tiems, kurių pajamos po sąnaudų neviršija 35 tūkst. Eur per metus.

„Mes negalime kurti socialinių sprendimų vakuume, tuščioje bazėje. Kiekvienam sprendimui, jei nenorime turėti didelio biudžeto deficito, turi būti pasiūlyta lėšų šaltinių. Tokie sprendimai radikaliai nekeičia mokestinės aplinkos, yra pakankamai prognozuojami. Juos yra realu įgyvendinti. Nebent kas nors norėtų juos specialiai trukdyti įgyvendinti“, – teigė prezidentas Gitanas Nausėda.


Rašyti komentarą...
J
Jurgis
2019-09-16 10:34:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek mokesčių moka auksiniai dantistai, kirpėjai/os, visoki kosmetologai,turgaus prekeiviai, ar kavinės ir restoranai visada išmuša čekius. Nu va.. Suskaičiuokite, pamatysite realią padėtį. O kur dar privatūs būtų remontininkai, privatūs elektrikai. Surinkite iš visų mokesčius.
Atsakyti
-3

k
kodėl
2019-09-16 14:42:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
slepiami ar nenorima mokėt mokeščių?Todėl,kad vargana tauta jau puikiai suprato,kad kiek tu bekrautai į tą lovį iš jo pasiims tie,kurie jį APSĖDĘ,APGULĘ ir nenori matyt,kaip jie tuos turtus švaisto į kairę-dešinę,kaip tunka sukišę iki alkųnių į tą bendrą ES ar LT biudžeto lovį.
Atsakyti
-1

t
tas pats
2019-09-16 10:56:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
teisingai, iš bankininkų reikia pareikalauti daugiau mokesčių, kiek jie susikrauna pelno, varto žmonelių suneštus pinigėlius ir lobsta// teisėsauga irgi daugiau turėtų mokėti mokesčių
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų