Nausėda teikia Pociaus kandidatūrą į VERT pirmininkus papildyta 15.58 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda teikia Seimui Renato Pociaus kandidatūrą į Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininko postą, pranešė Prezidentūra. Dabar R. Pocius yra tarybos narys. 

Dabartinės VERT pirmininkės Ingos Žilienės kadencija baigiasi 2021 metų sausio 20 dieną, todėl R. Pocius siūlomas į šias pareigas nuo sausio 21 dienos. 

Prezidentas teigia, kad energetikos sektoriuje Lietuva išgyvena istorinių pokyčių etapą ir todėl  būtinas kokybinis VERT veiklos proveržis – svarbu „ne tik atliepti, bet ir aktyviai dalyvauti sektoriaus permainų procese“.

„Energetikos srityje reikalingas ryžtingas progresyvumas – turime maksimaliai išnaudoti savo stiprybes ir pasiektą konkurencinį pranašumą, kryptingai skatinti žaliosios energetikos plėtrą, inovacijas ir investicijas, orientaciją į tvarumą ir veiklos efektyvinimą, integralią institucijų bei verslo sektoriaus veiklą“, – pranešime cituojamas G. Nausėda.

Pasak jo, kad R. Pocius pasiryžęs pasiekti šį pokytį. 

Anot šalies vadovo, kandidatas turi žinių, gebėjimų ir aiškią viziją, kaip VERT gali prisidėti prie strateginių valstybės energetikos tikslų įgyvendinimo.

„Kandidatas turi konkrečių siūlymų dėl elektros iš nesaugių trečiųjų šalių elektrinių patekimo į Lietuvos rinką užkardymo, inovacijų ir energetikos sistemos efektyvumo skatinimo, šilumos sektoriaus reguliavimo supaprastinimo, administracinės naštos mažinimo rinkos dalyviams bei tarybos veiklos tobulinimo“, – rašoma pranešime. 

Anot jo,  inžinerijos mokslus baigęs R. Pocius yra sukaupęs ilgametės patirties energetikos reguliavimo srityje, gerai pažįsta VERT veiklą – šioje institucijoje jis dirba 19 metų, iš jų 12 metų ėjo vadovaujamas pareigas. Nuo 2018 metų R. Pocius yra VERT narys ir pirmininko pavaduotojas.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-12-29 15:55:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kokio išsilavinimo buvo I. Žilienė ir kokį supratimą apie energitiką turi R. Pocius ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų