Nausėda ragina Dulkį atskleisti pandemijos valdymo planą: tai duotų aiškumo Papildyta 11.45 val.

Po Gitano Nusėdos ir Arūno Dulkio susitikimo, prezidentūra džiaugėsi, kad visuomenei bus atskleistas detalus vakcinavimo planas, tačiau pasigedo aiškumo dėl kito sveikatos apsaugos ministro plano. A. Dulkys anksčiau yra minėjęs apie 130 punktų, kurie padės įveikti pandemiją, tačiau jie visi iki šiol nėra atskleisti. Prezidento nuomone, visuomenė turi būti supažindinta su planu, kaip bus valdoma pandemija.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta teigė, kad susitikimo metu kalbėta apie bendro koronaviruso valdymo plano pateikimą ir jo pristatymą visuomenei.

„Prezidento nuomone, toks strateginio lygmens plano pateikimas yra svarbus, nes tai duotų aiškumą tiek visuomenei, tiek verslui, tiek, aišku, pandemiją valdančioms institucijoms, Kas yra strateginiai tikslai, kuriomis kryptimis reiktų koncentruotis ir kada planuojama juos pasiekti“, – teigė jis.

Pasak S. Krėpštos, prezidentas su ministru taip pat aptarė vakcinavimo strategiją ir eiliškumą. G. Nausėda džiaugėsi, kad antradienį planuojama detaliau atskleisti skiepijimo planą, kas, prezidento nuomone, duos daugiau aiškumo visuomenei.

S. Krėpštos teigimu, svarbu atskleisti ir tai, kiek kiekvienoje grupėje yra asmenų. Prezidento patarėjas taip pat pasidžiaugė, kad yra daugiau aiškumo ir dėl „Pfizer-BioNTech“ vakcinos tiekimo artimiausiems trims mėnesiams. Vakcinų siuntos turėtų Lietuvą pasiekti kas savaitę.

„Taip pat kalbėta apie ligonines, gydymo įstaigas ir būtinybę jas stiprinti. Čia matome situaciją. Kad beveik trečdalis ligonių šiuo metu ligoninėse gydoma dėl covid priežasčių ir tai yra labai didelis krūvis.

Todėl būtina stiprinti ligonių pajėgumus įvairiomis kryptimis, taip pat siekiant išvengti šiuo metu stebimo perteklinio mirčių skaičiaus nuo kitų ligų, kuris tikrai buvo didelis pastaruosius keletą mėnesių“, – sakė S. Krėpšta.

Prezidentūros nuomone, po Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) „sparnu“ esančios įstaigos stokoja kokybinės veiklos, kyla įvairių problemų, todėl, anot S. Krėpštos, būtina kompleksiškai stiprinti šių įstaigų darbą tam, kad jos savo darbą vykdytų kaip galima sklandžiau.

REKLAMA

Pastaruoju metu daug kritikos sulaukė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). S. Krėpštos teigimu, G. Nausėda ir A. Dulkys aptarė ir šios įstaigos veiklą bei būtinybę ją stiprinti.

„Žinome, kad kai kurios veiklos, kai kurios funkcijos šios įstaigos nėra vykdomos taip kokybiškai kaip turėtų būti ir būtina stiprinti šią instituciją. Vieno žmogaus klausimas nėra pagrindinis klausimas“, – teigė prezidento patarėjas.

Kalbėdamas apie dabar galiojančius karantino ribojimus, S. Krėpšta pažymėjo, kad prezidento nuomone, jie yra adekvatūs.

„Jie yra griežti, bet Lietuvoje pandeminė situacija yra prasta“, – kalbėjo S. Krėpšta.

Pasak jo, kiekvieną savaitę turi būti vertinama situacija ir atsižvelgus į tai, ribojimai turi būti arba griežtinami, arba lengvinami.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys pirmadienį pranešė, kad jau baigti dėlioti prioritetai, kaip turėtų būti skiepijama nuo COVID-19. Pasak jo, parengus šį planą, beliks sulaukti vakcinų ir užtikrinti sklandžią logistiką bei organizacines priemones.

Lietuvoje pirmieji skiepyti pradėti medikai, dirbantys su COVID-19 pacientais. Anksčiau skelbta, kad toliau planuojama skiepyti visus ligoninių darbuotojus, taip pat greitosios medicinos pagalbos darbuotojus ir didžiausios rizikos pacientus. Vėliau ketinama skiepyti mobiliuose punktuose, karščiavimo klinikose dirbančius medikus, slaugos ir globos įstaigų gyventojus ir darbuotojus.

Visuotinis gyventojų skiepijimas pirmąjį šių metų ketvirtį greičiausiai nebus pradėtas.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2021-01-05 11:50:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokį planą- jis jo neturi- norėjo tik buti ministru, mano kaimo žmogeliui aišku,,, nekvailinkit mūsų
Atsakyti
-6

c
cha
2021-01-05 12:02:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau nuo pat pradžių matėsi , kad ponas Dulkys įsėdo ne į savo roges . Kokių dar planų norima iš jo ? Jis nė menkiausio supratimoneturi , kas yra ligos , jų gydymas ir profilaktika ! Ne vieta jam šitoje kėdėje !
Atsakyti
-1

V
Viko 2000
2021-01-05 11:29:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausia pavyzdį pirmieji, Nausėda, Simonyte, Cmilyte ir visas šeimas, dėl 150 palauksim.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų