Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda teigė esantis pasirengęs organizuoti užsienio šalių prezidentų ir savo vizitą į karo krečiamą Ukrainą.

Prezidentas Gitanas Nausėda teigė esantis pasirengęs organizuoti užsienio šalių prezidentų ir savo vizitą į karo krečiamą Ukrainą.

REKLAMA

„Kviečiu visus Ukrainos draugus apsilankyti Kyjive. Čia gali būti pavojinga, nes mūsų dangus dar neuždarytas Rusijos raketoms ir lėktuvams“, – trečiadienį socialiniuose tinkluose išplatintame vaizdo įraše sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Antradienį Ukrainoje lankėsi užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba socialiniame tinkle teigė, kad G. Landsbergis – pirmasis užsienio reikalų ministras, apsilankęs Ukrainoje nuo Rusijos invazijos pradžios. 

Kaip teigė D. Kuleba, Lietuvos parama Ukrainai yra itin stipri. 

„Pasisveikinau su savo draugu iš Lietuvos [Gabrieliumi Landsbergiu]. Tai pirmasis užsienio reikalų ministras, aspilankęs Ukrainoje nuo invazijos pradžios.

REKLAMA

Lietuvos parama yra geležinė – tiek dvišaliais, tiek ES ir NATO klausimais. Stengiamės paspartinti Ukrainos įstojimą į ES. Rusija turi prisiimti atsakomybę už savo padarytus nusikaltimus“, – socialiniame tinkle rašė D. Kuleba.

Antradienį į Ukrainą traukiniu atvyko ir Lenkijos, Čekijos ir Slovėnijos. Jie tapo pirmaisiais užsienio lyderiais, apsilankiusiais Ukrainos sostinėje nuo Rusijos invazijos į šią šalį pradžios praeitą mėnesį.

„Turime sustabdyti šią rytuose besivystančią tragediją kiek įmanoma greičiau“, – sakoma Lenkijos premjero Mateuszo Morawieckio „Facebook žinutėje, kuria buvo paskelbta apie jų atvykimą.

G. Nausėda teigė, kad tikrai matantis tokių vizitų prasmę.

„Aš manau, kad reikėtų planuoti tokius vizitus kartu su kitų valstybių prezidentais ir esu pasirengęs ta padaryti“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu kalbėjo prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Kyjivas jau kurį laiką prašo NATO virš Ukrainos užtikrinti neskraidymo zoną, tačiau Vakarų šalys baiminasi, kad toks žingsnis gali privesti prie tiesioginės Aljanso ir Rusijos konfrontacijos.

Vis dėlto G. Nausėda pabrėžė, kad svarbūs ne tik palaikomieji vizitai, bet ir renginiai, kuriuose yra telkiama pagalba Ukrainai.

„Matome didelę prasmę, telkiant viešąją nuomonę Vakaruose, telkiant politikų valią Vakaruose. Tai mums sekasi daryti, nepabijosiu šių žodžių, gana gerai. Turbūt geriausias įvertinimas yra tas, kuris ateina iš pačios Ukrainos“, – sakė prezidentas.

Pasak šalies vadovo, Kyjivas dėkoja Lietuvai už pastangas, kad karo draskomos valstybės balsas „tarptautinėje bendruomenėje skambėtų tvirtai, kad jis veiktų žmones, kad jie keistų mąstymo įpročius, kuriuos turėjo anksčiau“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų