Nausėda Lukašenkos grasinimų nebijo: sienas galima uždaryti iš abiejų pusių

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda provokacija pavadino Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos grasinimus uždaryti sieną, tačiau kartu perspėjo dėl veidrodinio atsako, jei toks sprendimas būtų priimtas.

„Manau, kad tai provokacija, be konkretaus pagrindo. Kai kurių šalių valdžia tiesiog pamiršta, kad tarptautiniuose santykiuose galioja veidrodinis principas – sienas galima uždaryti iš abiejų pusių“, – pranešime spaudai teigė G. Nausėda.

Apie sienų su Lietuva ir Lenkija uždarymą A. Lukašenka paskelbė ketvirtadienį, tačiau pasieniečiai teigia, kad judėjimas per pasienio punktus penktadienį vyksta įprasta tvarka.

Padėtį Baltarusijoje G. Nausėda aptarė telefonu su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda) ir pakvietė Lenkiją prisidėti prie Baltijos šalių įvestų sankcijų A. Lukašenkui ir jo režimo pareigūnams.

„Lenkija pakviesta prisijungti prie regioninių sankcijų paskelbimo ir taip pademonstruoti solidarumą su agresiją ir politinį susidorojimą patiriančia Baltarusijos pilietine visuomene. Lenkijos vadovas teigė svarstantis nacionalinių sankcijų įvedimą Baltarusijai“, – rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

Anot pranešimo, Lietuva ir Lenkija kartu pasiryžusios skatinti ES šalis greičiau susitarti dėl sankcijų Baltarusijai ES mastu.

Prezidentai sutarė gyvai susitikti lapkričio mėnesio pabaigoje, po Lietuvos Seimo rinkimų. Susitikimu žadama pažymėti Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto 500-ąsias gimimo metines.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-09-18 13:55:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
PREZIDENTE, SIENŲ UŽDARYMAS PADĖS TIEK, KIEK STRINGAI NUO VIDURIAVIMO!!! JAU MINĖJAU - DURNIŲ IR BAŽNYČIOJ MUŠA, PONE PREZIDENTE( ŠIS POSAKIS JUMS). Siekiate karo? O kaip tauta? Patys mušate ir patys rėkiate!!! Jums į rinkimus niekas nelindo, o ES lyderiai į Lietuvą nusivalys kojas, kaip ir pademonstravo jau tai!!! Dar nesupratot, tai žiūrėkit, kad nebūtų šaukštai po pietų, juk Lietuva geras strategiškai taškas ,spręsti problemą tarp 2-jų didingųjų, todė žmonės lieka užriby.
Atsakyti
-16

R
Rimas
2020-09-18 15:14:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko jam bijoti jam nusispjauti ant paprastu zmoniu jis nepraras nei darbo nei pajamu jis dejo ant visu
Atsakyti
-5

M
Marke
2020-09-18 14:17:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva greit užsidarys sienas su visom kaimynem
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (49)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų