Linkevičius: Baltarusijos pareiškimai – neadekvatūs

Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos pareiškimai apie sienos uždarymą ir stiprinamą apsaugą yra neadekvatūs, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Tų pareiškimų būta ir iki šiol – apie krovinių nukreipimą į kitus uostus, paskui buvo korekcija, kad jeigu Rusija pasiūlys tokias pačias sąlygas ir panašiai. Tai aš manau dabar irgi reikėtų palūkėti, ką tai reiškia, ar tai reiškia sienų uždarymą kroviniams, ar žmonėms, ar dar kažką“, – LRT penktadienio rytą sakė ministras.

Jis įspėjo, kad kaimyninės šalies ekonomikai esant „ant bankroto ribos“ visi panašūs žingsniai turėtų būti daromi pamatuotai ir atsakingai, nes gali atsigręžti prieš juos pačius.

L. Linkevičiui, tuo tarpu, nerimą kelia pareiškimai apie kariuomenės perkėlimą prie sienų.

„Buvo pareiškimų, kad pusė kariuomenės mesta saugoti Vakarų sieną, atrodytų, kad čia kažkas gresia, kažkas puls. Tai yra neadekvatus neadekvataus žmogaus reagavimas į situaciją“, – sakė ministras.

A. Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad Baltarusija uždaro sieną su Vakarais, pirmiausia su Lietuva ir Lenkija, ir stiprina valstybinės sienos su Ukraina apsaugą bei sakė siunčiantis „pusę kariuomenės“ stiprinti vakarinių sienų apsaugą.

Lietuvos pasieniečių vadas Rustamas Liubajevas BNS penktadienio rytą sakė, kad eismas per sieną su Baltarusija tebevyksta įprastai.

Daugiau apie situaciją Baltarusijoje – video reportaže:


Rašyti komentarą...
J
Juna
2020-09-18 08:00:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lukašenka gina savo šalį. Tai ko čis stebėtis
Atsakyti
0

P
Pukumelis
2020-09-18 09:22:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vieni gina savo sali, kiti kenkia savo saliai... Bet tai Klaipedai ekologiniu poziuriu i nauda, nebenuodins zmoniu, O bedarbiai gales lekti kelt ekonomikos i ES salis
Atsakyti
-1

T
Tiesa.
2020-09-18 07:39:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu pats neadekvatus. Kvailas per visa pilvą. Tai isivasizduok kiek.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų