Nausėda kreipėsi į senjorus: kviečiu skiepytis nuo koronaviruso

Trečiadienį su pagyvenusių asmenų organizacijų atstovais nuotoliniu būdu bendravęs prezidentas Gitanas Nausėda paragino senjorus skiepytis nuo koronaviruso.

„Kviečiu kiekvieną senjorą netolimoje ateityje pasinaudoti atsirasiančia galimybe pasiskiepyti nuo koronaviruso, taip pasirūpinant savo sveikesne ateitimi“, – pranešime spaudai cituojamas G. Nausėda.

Susitikime be vakcinacijos taip pat kalbėta apie socialinės atskirties ir skurdo mažinimo politiką, medicininių paslaugų, pagalbos ir paramos prieinamumą bei karantino suvaržymų laikymąsi šventiniu laikotarpiu, pranešė prezidento spaudos tarnyba.

Prezidentas dėmesio skyrė ir gruodžio viduryje pasirašytam Socialinio draudimo pensijų pakeitimo įstatymui, kuris sudaro prielaidas 2021 metais indeksuoti pensijas ir taip užtikrinti jų augimą beveik dešimtadaliu. Šalies vadovo teigimu, tai – pirmas reikšmingas žingsnis didinant senjorų pragyvenimo lygį ir mažinant pajamų nelygybę bei visuomenės grupių atskirtį visuomenėje.

Kalbėta ir apie prevencinių sveikatos priežiūros paslaugų būtinybę bei prieinamumą vyresnio amžiaus asmenims.

Šalies vadovas atkreipė senjorų organizacijų atstovų dėmesį į priemones mažinti pagyvenusių asmenų vienišumo problemą šalyje, ypač šventiniu laikotarpiu. Dėl sugriežtinto karantino daugelis pagyvenusio amžiaus žmonių šventes sutiks atskirai nuo artimųjų, o tai gali lemti pablogėjusią jų psichologinę savijautą.

Šalies vadovas pakvietė senjorų organizacijų atstovus telkti savo narius tarpusavio pagalbai ir skatinti nuotolinį bendravimą šv. Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu.

„Kaip kartu vieningai dirbame, siekdami didinti pensininkų pajamas, taip kviečiu jus bendradarbiauti, mažinant senjorų socialinio ryšio skurdą“, – ragino prezidentas.

Nuotoliniame susitikime dalyvavo Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makarevičienė, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Vilniaus miesto bendrijos pirmininkė Vilija Tūrienė, Europos pagyvenusių žmonių federacijos EURAG Lietuvos asociacijos viceprezidentas Evaldas Židonis, Klaipėdos universiteto atstovai.

Vakcinavimas nuo koronaviruso Lietuvoje pradedamas gruodžio 27 dieną. Pirmuosius planuojama skiepyti medicinos sektoriuje su koronavirusu sergančiais pacientais dirbančius asmenis.


Rašyti komentarą...
T
TT
2020-12-23 12:46:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ir varyk pats pirmas
Atsakyti
-2

A
Anonimas
2020-12-23 17:09:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Digul pats Nausėda skiepinasi ir rodo pavyzdį kaip reikia daryti o ne tai kad bando varytis ir šneka aš nesu rizikos grupėje man nėra kur skubėti ... Tai kur..a esi valdžios galva tai rodyk pavyzdį o ne bl isisukinek
Atsakyti
0

r
rena
2020-12-30 21:54:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu ar jo tevukas pasiskiepijo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų