Nausėda: bus pristatytas priemonių paketas, skirtas Baltarusijos ateičiai

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europos Sąjunga turėtų atsiverti Baltarusijai, kai Aliaksandras Lukašenka neteks valdžios.

Tai šalies vadovas kalbėjo pirmadienį po susitikimo su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu Vilniuje. G. Nausėda sakė tikįs, kad ES lyderiai galimą rinkos atvėrimą ir ekonominę paramą aptars šią savaitę vyksiančiame viršūnių susitikime.

„Mes turime jau šiandien galvoti apie ateitį, nors šiandien turime gaisrus, kuriuos turime gesinti, turime būtinybę ginti žmonių teises kaimyninėje valstybėje“, – sakė G. Nausėda bendroje spaudos konferencijoje.

„Štai kodėl Lietuva, Latvija, Rumunija inicijuojame postlukašenkinį periodą, programuojame, ką galime padėti ir padaryti šitos valstybės naudai tuomet, kai demokratinė Baltarusija bus atstatyta“, – teigė Lietuvos vadovas.

Jis teigė, kad platus priemonių paketas, skirtas Baltarusijos ateičiai, netrukus turėtų būti pristatytas Europos Vadovų Taryboje.

„Šitas priemonių paketas turi apimti labai plačias priemones, mes pamėginsime jas pristatyti artimiausiu metu Europos Vadovų Taryboje, jis apims ir geresnę prieigą prie Europos Sąjungos rinkos, ekonomikos ir energetikos sektoriaus diversifikavimą, pagalbą civilinei, taikiai visuomenei, nevyriausybinėms organizacijoms, geresnę prieigą prie finansinių resursų“, – kalbėjo G. Nausėda.

Lietuvos prezidentas pabrėžė, kad „visa tai gali suteikti postūmį išnaudoti Baltarusijos potencialą ateityje“, o Europa dėl to gali „labai daug padaryti“.

Prancūzijos vadovas E. Macronas žadėjo atidžiai sekti panašius valstybių pasiūlymus ir teigė sutinkantis, jog būtina labiau atsiverti baltarusių pilietinei visuomenei. 

„Mes seksime pasiūlymus valstybių narių, kurios pasisako už tokią darbotvarkę. Mes turime atsiverti, bendradarbiauti su pilietine Baltarusijos visuomene, bet manau, kad politinis šio klausimo sprendimas yra labai svarbus“, – sakė E. Macronas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų