Naujos baudos už greitį: Seime ketina keisti nuobaudų dydžius už greičio viršijimą motociklininkams

Ketvirtadienį Seimui ketinama pateikti Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma suvienodinti administracinę atsakomybę už greičio viršijimą motociklininkams ir automobilių vairuotojams.

Tokį statymo projektą registravo grupė Seimo narių: Mindaugas Skritulskas, Mykolas Majauskas, Andrius Kupčinskas, Audrius Petrošius, Simonas Gentvilas, Laurynas Kasčiūnas, Algirdas Stončaitis, Jonas Pinskus.

Pasak iniciatorių, šiuo projektu siekiama panaikinti motociklų vairuotojus diskriminuojančias nuostatas ir logiškai tarpusavyje suderinti įstatymo nuostatas.

Jų nuomone, galiojanti įstatymo nuostata yra diskriminuojanti ir neproporcinga daugiau nei 30 tūkstančių vairuotojų atžvilgiu.

„Nors motociklo vairuotojams važiuoti leidžiama tokiu pat maksimaliu greičiu kaip ir lengvojo automobilio, tačiau viršijus greitį daugiau kaip 30 km/h  jiems atimama teisė vairuoti mažiausiai 4 mėnesiams, kai tuo metu lengvojo automobilio vairuotojams viršijus leistiną maksimalų greitį daugiau kaip 50 km/h, t. y. sukeliant žymiai didesnį pavojų, atimama teisė vairuoti tik 1 mėnesį.

Nėra logikos, kai motociklų vairuotojams taikoma tokia pati atsakomybė už maksimalaus greičio viršijamą, kaip ir pradedantiesiems vairuotojams ar, pavyzdžiui, tiems, kurie veža daugiau kaip 9 keleivius, t. y. tiems, kuriems taikomi kiti leistino maksimalaus greičio ribojimai.

Pažymėtina, kad už šį nusižengimą motociklų vairuotojai mažiausiai 4 mėnesiams praranda teisę vairuoti visas transporto priemones, kas tam tikrai daliai vairuotojų gali sukelti problemų dirbti ir gauti pajamas“, – nurodo projekto iniciatoriai.

Politikai mano, kad galiojančios sankcijos nėra subalansuotos pagal pažeidimo pavojingumą ir galinčios kilti žalos dydį.

Jei Seimas priimtų pataisas, tai šis įstatymas įsigaliotų 2022 m. sausio 1 d.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad motociklų vairuotojams privalomai skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo trijų iki šešių mėnesių, jei greitis viršytas daugiau kaip 30 km/val., tačiau ne daugiau kaip 40 km/val.; nuo šešių mėnesių iki vienų metų – jei greitis viršytas daugiau kaip 40 km/val., bet ne daugiau kaip 50 km/val.; nuo vienų metų iki vienų metų ir šešių mėnesių – kai greitis viršytas daugiau kaip 50 km/val.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų