Šimonytė apie kylančias kainas: reikia mažiau „nervuotis“

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad kylančios degalų kainos – visiškai normalus dalykas atsigaunant pasaulio ekonomikai ir augant naftos kainai. Vyriausybės vadovė taip pat ramino, kad Finansų ministerijos parengti akcizų pakeitimai laukia tikrai ne nuo sausio 1-osios.

„Turbūt reikia mažiau „nervuotis“, nes reikia suprasti, kokios yra fundamentalios priežastys. Naftos kainos kritimas ar augimas paprastai visada seka pasaulio ekonomikos konjunktūrą.

Reikia prisiminti 2020 metus ir koronaviruso pradžią. Tai, kad kainos nuriedėjo rekordiškai žemyn ir žmonės, kai kainos nukrenta, labai tuo apsidžiaugia ir galvoja, kad taip visą laiką turi būti.

Bet natūralu, kad pasaulio ekonomikai augant ir augant gana sparčiai, paklausa žaliavų, naftos produktų taip pat sparčiai auga ir tai augina kainas. Taip ir yra“, – Seime susirinkusiems žurnalistams ketvirtadienį sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Finansų ministerija registravo Akcizų įstatymo pataisas, kurias priėmus, Lietuvoje parduodamas dyzelinas, benzinas, kitas iškastinis kuras gerokai pabrangs. Taip nutiks dėl numatomo paties akcizo didinimo ir naujos jo kintamos dedamosios, susietos su CO2. Be to, gerokai mažiau pigesnio dyzelino galės nusipirkti ir ūkininkai ar žemės ūkio bendrovės.

Tiesa, pačiame įstatymo projekte numatoma, kad kainos bus didinamos palaipsniui, pradedant nuo 2023 m. ir baigiant jau 2030 m. Kitaip tariant, jau nuo kitų metų pradžios degalų branginti kol kas nesiūloma.

Premjerė ramino dėl užregistruotų projektų.

„Taigi ne nuo sausio 1-osios augs. Projekto Vyriausybė dar nepateikė Seimui ir tikrai to nebus nuo sausio 1-osios. Vėlgi, reikia mažiau „nervuotis“ ir pasižiūrėti į tai, kokie projektai teikiami, kada teikiami ir kas juose siūloma“, – teigė I. Šimonytė.


Rašyti komentarą...
K
Kestas tiesos ieškotojas
2021-10-14 10:51:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas nervuojasi Gerb. Šimonyte? Nes mokesčių mokėtojai tai nesinervuoja. Mes kaip tik labai patenkinti viskuo kas vyksta! Mums taip smagu matyti badaujančius žmones! Taip džiaugiamės kad žiemą reikės daugiau mokėti ne tik už šildymą, elektrą, kurą bet ir už maistą! O Jūs net neįsivaizduojate kokie mes laimingi kad reikės dar ir daugiau mokesčių sumokėti į valstybės biudžetą! O labiausiai džiugaujame kad minimali alga pakils 17 eur! Bet tai niekais palyginus kokia laimė bus kai mūsų prezidentas gaus 200 eur daugiau! Fantastika! Mes patys laimingiausi žmonės planetoje!
Atsakyti
-6

B
Bim bam
2021-10-14 10:26:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dink nuo vaizdo uba...e
Atsakyti
-2

P
Patinka
2021-10-14 10:24:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man kai jinai apsimeta, kad supranta, kas vyksta...
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (72)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų