Naujoji generalinė prokurorė: nenoriu dalinti tuščių pažadų

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį paskyrė Nidą Grunskienę generaline prokurore. Ketvirtadienį naujoji Generalinės prokuratūros vadovė davė priesaiką ir susitiko su šalies vadovu.

„Mūsų pokalbio metu pasakiau, kad geriausias kriterijus po penkerių metų, kai bus vertinamas jūsų darbas, bus štai toks. Jei tuometinis Lietuvos Respublikos prezidentas norės jus pasiūlyti antrajai kadencijai, o tuometinis Lietuvos Respublikos Seimas absoliučia balsų dauguma priims ir patvirtins jūsų kandidatūrą. Tad linkiu jums sėkmės“, – sakė prezidentas G. Nausėda.

„Šiandien davusi priesaiką prezidentui ir tapusi generaline prokurore, nenoriu dalinti tuščių pažadų. Laukia rimtas ir sunkus darbas didinant visuomenės pasitikėjimą prokuratūra, užtikrinant skaidrumą, kai priimami svarbūs ir neretai žmonių likimus pakeičiantys sprendimai“, – po priesaikos sakė N. Grunskienė.  

Generalinė prokurorė tvirtino, kad jai labai svarbu, kad žmonės prokuratūrą matytų tokią, kokią šią instituciją mato ji.

„Teisingą, atvirą instituciją, kurioje dirba profesionalūs, savo darbui atsidavę žmonės“, – sakė N. Grunskienė.

Naujoji generalinė prokurorė priesaiką duoti turėjo gruodžio 30 dieną, tačiau tuomet jai buvo patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu ir ceremonija buvo atidėta. 

Pastaruosius septynerius metus Panevėžio apygardos prokuratūrai vadovavusi N. Grunskienė generalinio prokuroro poste pakeičia gruodžio 29 dieną savo penkerių metų kadenciją baigusį Evaldą Pašilį. 

Karjerą N. Grunskienė pradėjo 1992 metais Kupiškio rajono apylinkės prokuratūroje, 1998 metais perėjo į Panevėžio apygardos prokuratūrą ir čia kilo karjeros laiptais.

Per 28-erius metus prokurorės pareigose, dešimt metų ji praleido Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriuje. 

Teisininkės išsilavinimą N. Grunskienė įgijo Vilniaus universiteto Teisės fakultete. Pagal Konstituciją, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu. Jo kadencija – penkeri metai.


Rašyti komentarą...
s
savi
2021-01-14 12:28:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
nei kas keisis, nei ką - kurie nepakabinti, senai išvyti. Teisininkų klanai senai aplenkė kriminalinius klanus, plius yra neliečiamieji.
Atsakyti
0

V
Vid
2021-01-14 18:18:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Darbo sočiai, galėtumėt pasidomėt 2021. 01.12 srovių laida, kodėl netiriama byla. Taip tikrai parodytumėt, kad prasideda darbai, o ne tuščias kalbėjimas.
Atsakyti
0

J
Jule
2021-01-14 23:39:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet neturiu supratimokaip gali skiepyti zmogu jei jis serga ,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų