naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kokie pokyčiai įsigalios nuo pirmadienio, siekiant suvaldyti COVID-19 plitimą.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kokie pokyčiai įsigalios nuo pirmadienio, siekiant suvaldyti COVID-19 plitimą.

REKLAMA

Jau nuo ateinančio pirmadienio įsigalios Vyriausybės nutarimas – nauji reikalavimai palies asmenis, neturinčius galimybių paso, taip pat nurodoma, kokie reikalavimai galios tiems, kurie yra pasiskiepiję ir turi galimybių pasą.

Viešasis maitinimas be galimybių paso

Leidžiama prie vieno stalo būti ne daugiau nei 2 asmenims uždarose erdvėse ir ne daugiau nei 5 asmenims atvirose (išskyrus šeimos narius ar vieno namų ūkio narius).

Privaloma: pirma, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kt.) nesėdint prie stalo, antra, laikytis 2 metrų atstumo nuo kitų lankytojų.

Draudžiama teikti maitinimą savitarnos principu, kai maistą įsideda patys lankytojai.

Viešasis maitinimas su galimybių pasu 

Leidžiama neriboti žmonių skaičiaus prie stalo, teikti maitinimą savitarnos principu, kai maistą įsideda patys lankytojai.

REKLAMA

Rekomenduojama: dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kt.) nesėdint prie stalo, taip pat laikytis 2 metrų atstumo nuo kitų lankytojų.

REKLAMA

Parduotuvės, kirpyklos, turgavietės, laisvalaikio, pramogų vietos be galimybių paso

Vietos, kuriose paslaugos yra teikiamo kontaktiniu būdu, galimybių paso neturintiems asmenims privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), antra, uždarose patalpose laikytis saugaus 2 metrų atstumo, darbdaviams privalu įrengti pertvaras tarp darbo vietų.

Trečia, privalu valdyti darbuotojų srautus, taikant skirtingą darbo pradžios, pabaigos ir pietų pertraukos laiką.

REKLAMA

Ketvirta, vietose, kuriose susidaro eilė, žymėti privalomus atstumus, penkta, teikti informaciją apie būtinybę uždarose erdvėse dėvėti kaukes. 

Parduotuvės, kirpyklos, turgavietės, laisvalaikio, pramogų vietos su galimybių pasu:

Rekomendacijos su galimybių pasu: dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

 Uždarose patalpose laikytis saugaus 2 metrų atstumo.

Įrengti pertvaras tarp darbo vietų.

Vietose, kuriose susidaro eilė, žymėti privalomus atstumus.

Renginiai atvirose vietose be galimybių paso 

Leistina neriboti žiūrovų skaičiaus, o nekomerciniuose renginiuose, kurių trukmė iki 2 val., žiūrovai ar dalyviai renginį gali stebėti tiek iš sėdimų, tiek iš stovimų vietų, taip pat šiems renginiams neprivaloma vykdyti žiūrovų registracijos ar bilietų pardavimo elektroniniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA

Privaloma dalyvius ir žiūrovus skirstyti į sektorius po 500 žmonių, užtikrinti, kad nesikirstų skirtinguose sektoriuose esančiųjų srautai.

Antra, platinti bilietus elektroniniu būdu arba vykdyti žiūrovų, dalyvių registraciją (išskyrus nekomercinius renginius, kurių trukmė iki 2 val.).

Trečia, organizuoti maitinimą tam skirtose vietose, ketvirta laikytis kitų bendrųjų higienos ir saugos reikalavimų. 

Rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius), jei neišlaikomas 2 metrų atstumas.

REKLAMA

Draudžiama stebėti renginį stovint (išskyrus renginius, kurių trukmė iki 2 val.) ir dalyvauti renginyje sergant.

Renginiai atvirose vietose turint galimybių pasą

Leistina neriboti žiūrovų skaičiaus ir renginį stebėti tiek stovint, tiek sėdint.

Jei žiūrovų skaičius neviršija 500 žmonių, stebint renginį galima valgyti ne tik tam skirtose vietose.

Rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), jei neišlaikomas 2 metrų atstumas.

REKLAMA

Renginio organizatoriams privaloma: pirma, platinti bilietus elektroninių elektroniniu būdu arba vykdyti žiūrovų (dalyvių) registraciją, antra, dalyvius ir žiūrovus skirstyti į sektorius po 500 žmonių, užtikrinti tikslingus srautus, trečia, laikytis bendrųjų higienos ir saugos reikalavimų, ketvirta dalyvauti renginyje teik sveikiems asmenims. 

Renginiai uždarose vietose be galimybių paso 

Asmenims be galimybių paso renginiuose, kurie vyksta uždarose vietose, privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

REKLAMA
REKLAMA

Dalyvius ir žiūrovus organizatoriai turi skirstyti į sektorius po 500 žmonių.

Taip pat platinti bilietus elektroniniu būdu arba vykdyti žiūrovų registraciją.

Organizuoti maitinimą tam skirtose vietose, laikytis kitų bendrųjų higienos priemonių. 

Draudžiama užpildyti daugiau kaip 75 proc. sėdimų vietų, stebėti renginį stovint, valgyti stebint renginį salėje tam neskirtose vietose, dalyvauti renginyje sergant. 

Renginiai uždarose vietose turint galimybių pasą

Leidžiama neriboti žiūrovų skaičiaus, jei dalyvių skaičius neviršija 500, stebint renginį salėje galima valgyti.

REKLAMA

Rekomenduojama, jei žiūrovų skaičius neviršija 500, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo, kontroliuoti srautus.

Privaloma platinti bilietus elektroniniu būdu arba vykdyt žiūrovų registraciją, dalyvius ir žiūrovus skirstyti į sektorius po 500 žmonių, laikytis higienos ir saugos reikalavimų. 

Taip pat, jei žiūrovų skaičius viršija 500, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. 

Dalyvauti renginyje galima tik sveikiems asmenims.

Kino teatrų veikla be galimybių paso 

Kino teatruose asmenims, neturintiems galimybių paso, privaloma: pirma, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, antra, dalyvius ir žiūrovus privalu skirstyti į sektorius po 500 žmonių, trečia, platinti bilietus elektroniniu būdu arba vykdyti žmonių registraciją, ketvirta, organizuoti maitinimą tam skirtose vietose, penkta, laikytis kitų higienos ir saugos reikalavimų.

REKLAMA

Draudžiama užpildyti daugiau kaip 75 proc. sėdimų vietų.

Taip pat valgyti stebint filmą salėje tam neskirtose vietose.

Draudžiama eiti į filmą sergant.

Kino teatrų veikla turint galimybių pasą

Asmenims, o taip pat ir atsakingiems asmenims, kurie vykdo kino teatrų veiklą, leidžiama neriboti žiūrovų skaičiaus, jei žiūrovų skaičius neviršija 500, salėje galima valgyti stebint filmą.

Rekomenduojama, jei žiūrovų skaičius neviršija 500, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo, kontroliuoti srautus.

REKLAMA
REKLAMA

Privaloma platinti bilietus elektroniniu būdu arba vykdyti asmenų registraciją.

Jei žiūrovų skaičius viršija 500, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo, kontroliuoti srautus.

Be to, privaloma stebėti filmą tik sveikiems asmenims.

Šiuo metu galimybių pasą galima parsisiųsti internetu arba popierinį gauti artimiausiame Registrų centro klientų aptarnavimo skyriuje. Be kita ko, už šių reikalavimų nesilaikymą yra numatytos baudos nuo 1,5 tūkst. eurų iki 6 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų