Naujas draudimas nuo lapkričio: dalies gėrimų nebeliks lentynose

Nuo lapkričio Lietuvoje negalima nei gaminti, nei parduoti maisto produktų, žaislų ir kitų vaikams bei paaugliams skirtų prekių, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir jų tarą.

Šią vasarą Seimas priėmė tai numatančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios uždraus vaikišką šampaną, pataisoms pritarė Lietuvos prezidentė.

Lietuvos prekybininkai buvo informuojami, kad prekiauti tokiais gaminiais nuo lapkričio draudžiama, galimi patikrinimai, ar tokio draudimo laikomasi.

Lietuvoje jau draudžiama parduoti žaislus, maisto produktus ir kitas prekes, kurios primena tabako gaminius ar jų pakuotes. Moksleivių parlamentas 2010 metais kėlė idėją drausti „vaikišką šampaną“.

Vyriausybė pernai rugsėjį nepritarė siūlymui riboti vaikišką šampaną ar kitas pakuotes, kurios, pasak įstatymo rengėjų, skatina vaikus vartoti alkoholį. Premjeras Saulius Skvernelis tuomet teigė, kad jam trūksta argumentų, kurie įrodytų, jog vaikiškas šampanas gali paveikti vaikų elgesio įpročius.

Tokiam draudimui, dėl kurio Seime diskusijos vyksta nuo 2016 metų, neprieštarauja nei Europos Komisija, nei Pasaulio prekybos organizacija. Tačiau tam yra nepritarusi Vyriausybė bei kai kurie Seimo nariai, teigiantys, kad reikėtų imtis ne draudimų, o vaikų auklėjimo.

 

 


Rašyti komentarą...
r
rasa
2019-10-31 11:14:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
na nuo mazens gal nereik pratint vaiku prie bonkeliu nekaltu...tegu draudzia,tai ner blogai,buna blogesniu dalyku
Atsakyti
-2

t
tina
2019-10-31 11:18:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
isimkite pigu vyna,alu stipru nuo cia pradekite irgi,baigia prasigert pasalpiniai ir visi tinginiai
Atsakyti
-2

M
Menas
2019-10-31 10:20:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesveiki
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų