Naujas apynasris rūkoriams – A. Veryga nusitaikė į cigarečių pakuotes

Rūkaliams gresia dar viena sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos siūloma naujovė. Ministras, mėgindamas rūkalius atversti į sveiką gyvenimo būdą, Lietuvai siūlo sekti Australijos pavyzdžiu – visus cigarečių pakelius suvienodinti. Taip esą pakuotės taptų visiškai nebepatrauklios ir nedidintų noro užsitraukti cigaretę. Tabako gamintojai atkerta, kad siūloma naujovė ne tik nereikalinga, bet ir žalinga valstybės biudžetui.

Vilnietis Vidmantas prisipažįsta per dieną surūkantis iki pakelio cigarečių. Ir nieko negali sau padaryti.

„Išbandžiau viską, ką galėjau. Iš Amerikos atsisiuntęs buvau paauksuotus tokius auskariukus, ir knygas skaičiau. „Kaip mesti rūkyti“ iki 25 puslapio perskaitai ir pasibaigia“, – sakė Vidmantas.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šokiruojantis vaizdas Rusijoje: 2-metis traukia cigaretę tėvų akivaizdoje

Rūkalų pakuotės jau senokai susižavėjimo nekelia, ant jų tyčia spausdinami bjaurūs išpuvusių dantų ar amputuotų galūnių vaizdai. Visgi tiems, kam nikotinas tarsi brolis, pakuotės jokių jausmų nesužadina.

„Aš nežiūriu į pakelį. Pasiimu į ranką ir... Galų gale, cigaretes persidedi į kietu viršeliu, portsigarą vadinamą. Ir viskas, to vaizdo nėra“, – kalbėjo Vidmantas.

REKLAMA

Tačiau sveikatos apsaugos ministras mano, kad kova su rūkalų pakeliais dar nebaigta. Aurelijaus Verygos nuomone, cigarečių pakeliai Lietuvoje turi atrodyti štai šitaip. Taip Australijoje jie atrodo jau septynerius metus. Atgrasančios, rūkymo žalą sveikatai nurodančios nuotraukos – ne naujiena ir lietuviams, tačiau pakelius pakeitus pagal australų pavyzdį, visų firmų pakuotės taptų visiškai vienodos – teliktų skirtingas, nedideliu šriftu užrašytas cigarečių pavadinimas.

„Kaip ir dabar užrašyta tabako gaminio pavadinimas, jo rūšis, tas ir bus užrašyta. Tik tiek, kad ant bendrinės pakuotės tai daroma standartiniu šriftu, pati pakuotė vienoda, nėra spalvų išskirtinių“, – sakė A. Veryga.

Australijoje ant pakuočių nebeliko ir cigarečių gamintojų prekės ženklų, ir žinomų logotipų. Ministro nuomone, nepatraukli tapusi rūkalų pakuotė mūsų jaunimą galbūt atbaidytų nuo dūmo.

„Tokia priemonė eliminuoja pakuotę kaip reklamos, marketingo priemonę. Nes dabar ji naudojama rinkodaros tikslais, kuriamas gražus, spalvotas įvaizdis“, – teigė minsitras.

Po Australijos šią naujovę jau įsidiegė ir keletas Europos valstybių – Prancūzija, Jungtinė Karalystė. Tiesa, labai šviežiai. Pastarojoje dar pernai svarstyta, kad suvienodintos pakuotės galėtų paskatinti mesti rūkyti kelis šimtus tūkstančių žmonių. Visgi Lietuvoje dirbanti Nacionalinė tabako gamintojų asociacija aiškina, kad tyrimai to nepatvirtina.

Išsamiau – TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
n
na
2018-06-25 23:32:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
juokiuosi balsu. kurgi ne, pakeistas sriftas ant pakuotes privers mesti rukyti. idomu ka pats veryga ruko, kad prie tokiu isvadu prieina?
Atsakyti
0

R
Rūkikas
2018-06-26 05:54:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano diedukas rūkė tabaką iš pypkės, o nešiojosi jį susipylęs į odinį maišelį. Kaip idijotui nedaeina kad reikia švietimo ir med pagalbos, o ne pakuotės klausimo. Kodėl valdžioje arba durni, arba vagys?
Atsakyti
0

k
kaubojus
2018-06-26 07:43:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vienintelis dalykas kuriam pritariu- tai Verygos kova su rūkymu. Tai pats kvailiausias žmonių įprotis. Savanoriškai nuodytis ir gadinti savo sveikatą- kas begali būti kvailiau? Tačiau visos kitos šito žmogelio "įniciatyvos" yra visiškos nesamonės....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų