Azartiškai mokytoja iš Lazdijų nuo šoninės linijos vadovavo savo auklėtiniams, žaidžiantiems lietuvišką ritinį. Tačiau varžovų paridenta ripka nuriedėjo už galinės linijos – tai reiškia, kad ukrainiečių komandai yra įskaitomas taškas.
Lietuvoje besimokantys karo pabėgėliai taip pat pakviesti išbandyti senus lietuvių žaidimus. O taisyklės gana paprastos.
„Komanda prieš komandą, turim ripką, mūsų tikslas praridenti į vartus, galinė visa linija yra vartai. Jų tikslas sustabdyti ir ridenti atgal“, – aiškino ritinio sporto federacijos prezidentas Rimantas Diržius.

Pirma pažintis su senaisiais lietuvių žaidimais moksleiviams paliko įspūdį:
„Labai faina, labai daug emocijų visokiausių, palaikau savo komandą, tai labai faina. – Pirmą kartą matote ripką? – Jo, pirmą kartą, aš buvau girdėjusi apie jas, bet matau pirmą kartą.“
„Iš vaizdo šitas žaidimas su ripka atrodo smagus.“
„Labai įdomūs žaidimai, laimėjau pirmą vietą jau, dabar čia bandome. Pirmą kartą tokiose varžybose, žaidimuose, labai fainai.“
Stalo žaidimus žaisdavo turtingieji
Lietuviškas žaidimas su pagaliukais vadinasi „Kyla“. Jame komandos renka taškus, žaidime vadinamus pinigais, ir laimi ta komanda, kuri pirma surenka 1000 pinigų. Žaidimo taisyklės čia kiek sudėtingesnės.
„Šis žaidimas unikalus tuo, kad tam, kad gautume taškus, reikia padaryti du smūgius, kad priartėti prie trečiojo smūgio, kuris vadinasi pinigas. Papasakoti iš tikrųjų yra sunkiau, geriau vieną kartą atvykti ir išbandyti, sudalyvauti ir bus lengviau suprasti, kaip šis žaidimas žaidžiamas“, – sakė Eurosporto komiteto pirmininkas Stanislav Bajurin.
Vyko ir lazdos traukimo rungtis. Varžovai sėdėdami įsikibę į lazdą turi ją ištraukti iš priešininkų rankų arba jį patį perversti per lentą.
Mėgstantiems ramesnius, loginius žaidimus, skirta stalo žaidimų erdvė. Vienas žaidimų vadinasi „Lapė ir žąsys“. Arba lapė turi nukirsti visas žąsis, arba žąsys įspausti lapę į kampą.
„Šitas žaidimas labiau buvo žaidžiamas tarp turtingųjų, tarp ponų, nes anksčiau, senovėje, jei žmogus labai protingas, tai jis neis dirbti. Ir čia šiandien yra žaidžiami trys žaidimai – „Kvirkatas“, „Lapė ir žąsys“ ir „Tvirtovė“, – pasakojo Etnožaidynių organizatorė Elmyra Baljantaitė-Stanevičienė.
Šios etnožaidynės Naisiuose surengtos ketvirtą kartą, po metų jos vyks Trakuose.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:



















































































































































































































































