Nacionalinio stadiono Vilniuje konkursas vėl keičiamas

90 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono Vilniuje statybos ir valdymo koncesijos konkurso sąlygos kiek keičiamos, jas supaprastinant. Todėl konkursas dar kartą pratęstas - šį kartą iki kovo pradžios, pranešė Vilniaus savivaldybė.

Savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė BNS teigė, jog dabar išplėstas būsimo daugiafunkcinio komplekso renginių spektras ir sumažintas konkurso dalyvių patirties reikalavimas - jie privalo būti surengę bent 5 tūkst. žiūrovų renginių, o ne 10 tūkst., kaip reikalauta iki šiol.

„Išplėstas renginių sąrašas, nenurodant konkrečių futbolo arba lengvosios atletikos reikalaujamų renginių skaičiaus, kad dar platesnis potencialių dalyvių skaičius galėtų dalyvauti konkurse pagal savo renginių organizavimo patirtį ir kad konkurse galėtų dalyvauti daugiau ir vietinių, ir užsienio potencialių dalyvių“, - BNS atsiųstame komentare teigė A.Vaitkunskienė.

Anot jos, taip pat buvo patikslinta nuostata dėl konsorciumo dalyvių solidarios atsakomybės už statybas - už projekto įgyvendinimą bus atsakinga tik pagrindinė konsorciumo įmonė. Be to, jame būtinai turi dalyvauti užsienio bendrovė.

REKLAMA

Koncesijos konkurse ketinančios dalyvauti „Švyturio“ areną Klaipėdoje ir „Girstučio“ baseiną Kaune valdančios bendrovės „Infrastruktūra LT“ vadovas Vitalijus Kuodis BNS teigė, kad naujos konkurso sąlygos turėtų užtikrinti didesnę konkurenciją ir aktyvesnį potencialių jo dalyvių įsitraukimą.

„Manau, kad savivaldybė nesulaukė daug pasiūlymų, nes konkurso sąlygos buvo nepatrauklios. Sveikintinas dalykas, kad savivaldybė sąlygas keičia ir daro sąlygas lankstesnes. Tai turėtų užtikrinti didesnę konkurenciją. Jeigu sąlygos bus lankstesnės, tai viskas keisis iš esmės ir konkurse atsiras daugiau dalyvių“, - kalbėjo V.Kuodis.

Pasak jo, „Infrastruktūra LT“ vis dar nėra sudariusi konsorciumo su potencialiais partneriais iš Didžiosios Britanijos arba Kinijos, nes laukia galutinių konkurso sąlygų patvirtinimo.

„Solidari konsorciumo dalyvių atsakomybė labai daugeliui rinkoje kliuvo. Mes negalime būti atsakingi už statytojų atsakomybes, nes mes orientuojamės į valdymą. Dar vienas dalykas buvo tai, jog jokia lietuviška bendrovė be užsienio partnerio negalėjo dalyvauti konkurse. Rinkoje buvo kalbama, kad tokiais objektais užsiimančioms užsienio bendrovėms šis projektas nebuvo įdomus“, - BNS teigė V.Kuodis.

Apie ketinimus dalyvauti konkurse BNS yra patvirtinusi ir dujotiekių statybos ir nekilnojamojo turto nuomos bendrovė KDS grupė.

Pasiūlymai konkursui turėjo būti pateikti iki sausio 31 dienos, tačiau šis terminas dabar pratęstas iki kovo 1 dienos. Tai jau ne pirmas kartas, kai terminas pratęsiamas - pradžioje paraiškos turėjo būti pateiktos praėjusių metų spalio pradžioje.

Savivaldybės teigimu, paraiškų pateikimo terminą pratęsus pirmą kartą, padaugėjo potencialių konkurso dalyvių skaičius.

A.Vaitkunskienė pernai BNS teigė, kad besidominčių projektu yra. Juo anksčiau domėjosi 7 užsienio bendrovės, tarp jų - vokiečių „Siemens“, prancūzų „Vinci Concessions“, lenkų „Budimex“ ir kiti Europos žinomi operatoriai bei koncernai.


Rašyti komentarą...
g
gal jūs jį tiesiog pastatykit
2017-01-07 07:49:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kyšius sau imkit iš kur nors kitur? Suprantame, kad tokio dydžio projektas - puikiausia proga prisivogti pinigų visiems - ir politikams, ir savivaldybės klerkams. Bet gal stadioną pastatykim, vis dėlto, o prisivogsite pinigų kur nors kitur. Juk tiek pristeigę esate tų vogimo įmonių, o vis jums dar ne gana? Dievas nubaus, jei patys tarpusavyje neišsišaudysite.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų