REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su koronaviruso pandemija kovojanti Sveikatos apsaugos ministerija nustatė reikalavimą nuo šios savaitės pradinukams dėvėti kaukes ir mokyklos koridoriuose, ir pamokų metu. Patys mokytojai sako, kad tokia tvarka yra nelogiška, nes mokiniai greičiau pavargsta, o ir mokytojai negali girdėti, ką sako vaikas. 

Su koronaviruso pandemija kovojanti Sveikatos apsaugos ministerija nustatė reikalavimą nuo šios savaitės pradinukams dėvėti kaukes ir mokyklos koridoriuose, ir pamokų metu. Patys mokytojai sako, kad tokia tvarka yra nelogiška, nes mokiniai greičiau pavargsta, o ir mokytojai negali girdėti, ką sako vaikas. 

REKLAMA

Biržuose pradinukus anglų kalbos mokanti Gita sako, kad nauja ministerijos tvarka daro neigiamą įtaką vaiko savijautai. 

„Ta kaukių sistema, tai kažkas baisaus. Pirmiausia, tai vaiko savijauta. Besibaigiant pamokoms, jie atrodo lyg būtų laukus apsodinę, tokie pavargę, jau be jokios motyvacijos. Nežinau, gal šioks toks oro trūkumas daro tam įtaką, nes anksčiau taip nebūdavo“, – pastebi Gita. 

Mokytoja tikina, kad vaikams pamokų metu dėvint apsaugines kaukes sunku išgirsti, ką jie sako, o klasės gale sėdintiems mokiniams tenka išeikvoti daug energijos skaitant tekstus taip, kad girdėtų visa klasė. 

REKLAMA
REKLAMA

„Vaikai išsodinti saugiu atstumu, tai gale sėdinčiam vaikui reikia sunaudoti daug energijos, kol paskaito tekstą, kad visi galėtų girdėti... Ką jau kalbėti apie antrokus...su kuriais mokomės angliškus garsus ištarti. Nesuprasi, ar gerai jis tą garsą pasakė, ar taip gavosi, nes kaukė uždėta“, – pastebi Gita. 

REKLAMA

Vargina ir mokytojus

Mokytoja tvirtina, kad kaukės vargina ne tik mažuosius, bet ir vyresnius vaikus, mokytojus. Pasak Gitos, kur kas efektyvesnė priemonė būtų buvusi veido skydeliai, kurie netrukdytų kvėpuoti ir leistų aiškiai kalbėti. 

„Kadangi auginu pati vaikus, žinau, kaip jiems sunku, netgi šokių pamokos vyksta su kaukėm. Man atrodo, kad  pirmiausiai turėjo būti pasirūpinta skydeliais klasėse, o ne uždėti  kaukes. Manau, jei klasėje bus sergantis, tikrai neapsaugos ir kaukė, nes tarpusavyje vaikai bendrauja ir po pamokų, ir sėdi prie bendro stalo valgydami… Tai kur čia logika?“ – stebisi mokytoja. 

REKLAMA
REKLAMA

„Suprantu, einant į koridorių užsidėti kaukę, bet toje pačioje klasėje nematau prasmės. Nežinau, mano nuomone, turėjo palikti pagrindinius dalykus tiktai, sakykime, lietuvių kalbą, matematiką, anglų kalbą, gal dar pasaulio pažinimą, o visus kitus: dailę, fizinį ugdymą, darbelius, vaikai gali atlikti ir nuotoliniu būdu, arba gerokai trumpinti pamokų laiką, sakykim tik tiek, kiek mokytojui reikia išaiškinti naują medžiagą, o įtvirtinimo pratimus vaikas galėtų atlikti namie. Na, bet čia tik mano, kaip mokytojos ir kaip mamos nuomonė“, – sako Gita. 

Pasak mokytojos, jos praktikoje dar nepasitaikė, kad dėl dėvimų kaukių pamokos metu vaikas sunegaluotų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gerai, kad ne gegužės ar birželio mėnesis, kuomet būna ir šiaip be proto karšta klasėse“, – priduria Gita. 

Vaikams prailgintose grupėse su kauke tenka būti nuo 8 iki 18 valandos

Tauragės rajone prailgintoje grupėje dirbanti Laura (tikrasis vardas ir pavardė autoriui žinomi, – aut. past.) sako, kad ir čia situacija su kaukių dėvėjimu yra piktinanti. Pasak Lauros, prailgintoje grupėje esantys vaikai iš esmės su kauke turi būti nuo 8 iki 18 valandos imtinai, be jokios galimybės kaukę nusiimti. 

Prailgintose grupėse, kur mokiniai susirenka iš 4 skirtingų klasių, ne tik sunku laikytis atstumų, bet kaip vaikams grupėje išbūti su kaukėmis? Klasėje vis tik jie sėdi ramiai suole, o grupėje paruošę pamokas nori žaisti, dūkti, lakstyti. Įsivaizduokite šitokią veiklą su kauke. Į lauką išeiti negalima, nes ir ten su kauke reikia būti... Jei vaikas išbūna nuo 8 ryto iki 18 val. vakaro, jam nėra kada ir kur net oro įkvėpti. Stengiuosi nusivest vaikus į sporto salę, kad bent ten galėtų pakvėpuoti nusiėmę kaukes. Taip pat tos kaukės smunka, krenta, vaikam su akinukais rasoja kvėpuojant“, – patirtimi dalijasi mokytoja. 

REKLAMA

Mokytojai gavo rekomendacijas kaip elgtis, jei vaikas nualpo?

Pirmadienį Lietuvos tėvų forumo „Facebook“ paskyroje skelbta, kad jiems yra žinoma, kad mokytojai išklausė rekomendacijas, kaip padėti alpstantiems vaikams.

Susisiekus su LTF tarybos nariu Kęstučiu Mikolajūnu, jis teigia, kad apie rekomendacijas mokytojams buvo sužinota iš neoficialių šaltinių konkrečioje Vilniaus mokykloje, todėl nėra aišku, ar rekomendacijos buvo inicijuotos Vilniaus miesto savivaldybės, ar Vilniaus visuomenės sveikatos biuro, ar pačios mokyklos. Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į savivaldybę ir sveikatos biurą. 

Visuomenės sveikatos biuras tikina, kad tokių rekomendacijų nerengė ir jokio kreipimosi šiuo klausimu taip pat nėra sulaukę.

Vilniaus miesto savivaldybė kol kas į klausimus neatsakė. Sulaukus atsakymų tekstą papildysime. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų