Tačiau moteris nusišluosto ašaras ir su optimizmu balse pasakoja toliau. Kaip jai pavyko tiek išgyvent?
Ponia Aleksandra prisimena, kad dar tuomet, kai turguje prekiavo, moterys klausinėdavo, ką ji daranti, kad tiek gyvena.
Draugų švelniai Šura vadinama moteris džiaugiasi, kad dabar – visko turi.
Ponios Aleksandros brolis pragyveno 103 metus. Kiek ji dar norėtų pagyvent?
Smalsu sužinoti, kiek gyvensit jūs? Štai jums skaičiuoklė. Žinoma, jų būna įvairių, tačiau išbandykim šią, parengtą Jungtinių Valstijų Pensilvanijos universiteto specialistų. Taigi turim nurodyti savo lytį, rasę, amžių, ūgį, svorį, ar sportuojam, vartojam alkoholį, ar rūkom, taip pat ir išsilavinimą, ar vedę, kiek gaunam pajamų. Štai ir rezultatas. O kiek norėtumėm gyventi?
Tačiau, kiek vidutiniškai Lietuvoje gyvename? Nors kasmet po truputį amžius ilgėja, palyginti su kitomis Europos Sąjungos šalimis vis dėlto atsiliekame.
Nors atrodytų, Lietuva ir nedidelė šalis, vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė įvairiose savivaldybėse skiriasi. Kaip manote, kuriame rajone žmonės tikėtina ilgiausiai gyvens?
Ilgiausia gyvenimo trukmė – didmiesčiuose
Daugiausiai gyvenimas trumpėja dėl nelaimingų atsitikimų ankstyvame amžiuje. Trumpiausiai gyvenama tuose rajonuose, kur daugiausiai sergančiųjų širdies ir kraujotakos sistemos ligomis. Didžiausias mirtingumas nuo alkoholio – pietryčių Lietuvoje. Tai irgi iš dalies sutampa su mažesne tikėtina gyvenimo trukme. O štai dėl savižudybių mažiausiai miršta didžiuosiuose miestuose. Tai atvirkščiai proporcinga nedarbui – kur jis didžiausias – savižudybių taip pat daugiau.
Svarbiausia - sveika mityba
Tiesa, dar vienas įdomus rodiklis – jei išgyvensite iki 65 metų, tikėtina, kad dar pagyvensite – vyrai vidutiniškai 14 su puse metų, moterys – 19 su puse. N
uo ko priklauso ilgaamžiškumas?
Pasak Lietuvos sporto universiteto profesoriaus Alberto Skurvydo, vienas svarbiausių dalykų, galintis pridėti žmogui ne vienerius gyvenimo metus – fizinis aktyvumas.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: