• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje yra 60 savivaldybių, bet iš 40 savivaldybių nei vienas vaikas neįstoja į „prestižines“ profesijas kaip medicina, odontologija ar pilotavimo studijos. Savivaldybės, norėdamos gerinti mokinių rezultatus, imasi finansuoti korepetitorių pamokas. Ministerija neigiamai vertina iniciatyvą bet, ekspertų akimis, pati atsakomybę nusimeta: „čia jūsų problema, jūs ir spręskit“.

Lietuvoje yra 60 savivaldybių, bet iš 40 savivaldybių nei vienas vaikas neįstoja į „prestižines“ profesijas kaip medicina, odontologija ar pilotavimo studijos. Savivaldybės, norėdamos gerinti mokinių rezultatus, imasi finansuoti korepetitorių pamokas. Ministerija neigiamai vertina iniciatyvą bet, ekspertų akimis, pati atsakomybę nusimeta: „čia jūsų problema, jūs ir spręskit“.

REKLAMA

„Jie nepajėgia konkuruoti su vilniečiais ir kauniečiais, kurie savo vaikus apstatę iš visų pusių korepetitoriais, nes jie finansiškai pajėgesni“, – palygino didmiesčių mokinių ir mažesnių miestų mokinių galimybes žurnalo „Reitingai“ vyriausias redaktorius G. Sarafinas. 

Jo galva, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atsisakė padėti savivaldybėms spręsti šią problemą ir paliko tvarkytis pačioms.

REKLAMA
REKLAMA

„Mokyklos direktorius, meras ir šeimos – visi ieško išeičių, nes ministerija pasakė, kad čia jūsų problema, jūsų reikalas, jūs ir spręskit“, – paaiškino G. Sarafinas. 

REKLAMA

Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kritiškai vertina savivaldybių iniciatyvą, nes, pasak jų, mokytojų vis tiek trūksta. 

„Korepetitoriai nekompensuos mokytojų trūkumo. Niekas nekontroliuoja jų [korepetitorių] teikiamų paslaugų kokybės, neapibrėžta jų profesinė atsakomybė. Be to, ne kiekviena šeima gali pasisamdyti korepetitorių, todėl ši savivaldybės priemonė tik didina socialinę atskirtį“, – tv3.lt naujienų portalui pateiktame atsakyme rašė ministerija. 

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat teigė, kad savivaldybių pastangos sveikintinos, tačiau reikėtų ieškoti kitų sprendimų.

„Verčiau jau skirti lėšas mokykloms bei sudaryti galimybes mokyti mažesnėse grupėse. Taip tiek gerėtų darbo sąlygos klasėje, tiek būtų sudaromas visas darbo krūvis mokytojui“, – siūlė ministerija.

Korepetitorių mokyklos „Mokosi.lt“ įkūrėja Jurgita Jaruševičienė pasigedo ministerijos įsitraukimo į šią iniciatyvą. Ministerijos pozicija jai neaiški iki šiol, tik Gintauto Jakšto „Facebook“ įrašas atskleidė, jog bent jau jis korepetitorių finansavimą vertina neigiamai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atvirai diskutuojame su savivaldybėmis, o ministerija mūsų, kaip verslo, neklausia nieko, mes šito truputį pasigedome“, – kalbėjo J. Jaruševičienė. 

Tačiau tvirtina, kad ministerijos skepticizmo išsigando ne visi ir savivaldybių, finansuojančių pamokas mokiniams, vis daugėja. Prie Elektrėnų, Kauno, Rokiškio ir Ukmergės jau žinoma, kad prisijungė ir Radviliškis. Kitas savivaldybes „Mokosi.lt“ korepetitorių mokyklos įkūrėja kol kas nutyli. 

REKLAMA

Kauno rajono savivaldybėje, kuri korepetitorių pamokas finansuoja jau ne pirmus metus, pasak J. Jaruševičienės, mokinių žinių patikrinimų rezultatai pagerėjo 10–12 balų. 

Pamokų finansavimas „mums nepasiteisino“

Tačiau J. Jaruševičienė pripažino, jog savivaldybių, atsisakiusių šios iniciatyvos dėl ministerijos požiūrio, yra. 

„Sako: „mes susilaikysime, norėtume pažiūrėti, ar tai priimti, ir palaukti, kol nurims diskusijos“, – atsisakiusių „Mokosi.lt“ paslaugų savivaldybių poziciją apibūdino ji. 

REKLAMA

Viena iš finansavimą nutraukusių savivaldybių yra Kelmės rajono savivaldybė. Jie finansavo matematikos pamokas mokiniams. Tačiau, pasak Kelmės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Sonatos Venckienės, nuotolinės korepetitorių pamokos mokiniams netiko.

„Mums nepasiteisino. Mokiniai tiesiog nesijungdavo į korepetitorių organizuojamas pamokas, jiems buvo per sudėtinga“, – tvirtino S. Venckienė.

Gintaro Sarafino vertinimu, korepetitorių finansavimas nėra „stebuklinga“ idėja, bet tai tarsi išsigelbėjimo ratas, nes ministerija neprisiima atsakomybės. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

9–12 klasių mokiniams savivaldybės finansuos 10 eurų vienai pamokai, o tiems, kuriems reikalinga socialinė parama, 15 eurų. Kadangi vidutinė vienos pamokos kaina „Mokosi.lt“ yra 20 eurų, likusį skirtumą padengs vaikų tėvai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija turi kitų planų

Ministerijos prioritetas yra skatinti ir pritraukti pedagogus dirbti. Pedagogikos studentams skiria stipendijas nuo 300 iki 500 eurų. Kuo labiau trūksta kai kurių pedagogų, tuo didesnės stipendijos studentų laukia. Taip pat skiria finansavimą pedagogams, norintiems studijuoti kitą mokomąjį dalyką.

REKLAMA

Ministerija siūlo mokykloms mokytojų ieškoti naudojantis „Mokyklos kviečia dirbti“ internetine platforma. Šioje platformoje, ministerijos teigimu, mokyklos gali registruoti laisvas darbo vietas mokytojams ir greičiau susirasti ieškomus specialistus.

Pasak ministerijos, valstybė jau dabar skiria didelį dėmesį individualioms konsultacijoms mokyklose. Jeigu mokinys per Nacionalinius mokinių pasiekimų patikrinimus arba Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimus nepasiekia patenkinamo lygmens, valstybė jam finansuoja 20 val. konsultacijų. 

ministerija tik biurokratų irštva. Pažiūrėkite kiek visokiausių "debiliškų" agentūrų pristeigta. Visokius lyderius žaidžia, programas patys sau rašo ir pimnigus plauna. O jei tą viską perduoti mokykloms???? vat ir būtų tvarka...
Siutina pinigų plovimas
Siutina pinigų plovimas
Moksleivius siutina nuolatiniai eksperimentai, ES projektai ir pinigų plovimas jų sąskaita. 30 metų nesugeba parengti programos kurią žinotų kiekvienas moksleivis. Ko iš jo norima? Visą laiką yra stresinė situacija. Kaupiasi pyktis. Vieną kartą ir mokiniai išeis į gatves. Mokinių parlamentas išdrįs atstovauti mokinių interesus, ne tik ministerijos.
Turėtų savivaldybės ne gražiai kabančius sakytų mokslo metai prasidės kai vaikai turės rankose visus vadovėlius ir pratybas bei žinos ko iš jų bus reikalaujama per egzaminus. Nežino ministerija gsli eiti šėko pjauti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų