• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiosios Laisvės partijos vicepirmininkas Vytautas Mitalas sako, kad į Europos Komisijos (EK) narius iš Lietuvos galėtų pretenduoti ir premjerė konservatorė Ingrida Šimonytė.

Valdančiosios Laisvės partijos vicepirmininkas Vytautas Mitalas sako, kad į Europos Komisijos (EK) narius iš Lietuvos galėtų pretenduoti ir premjerė konservatorė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

Pasak jo, valstybei reikia nominuoti į EK kuo geresnį kandidatą, taip tikintis gauti įtakingiausią eurokomisaro portfelį.

„Aš tikrai manau, kad Lietuvia reikia kaip įmanoma geresnio kandidato, kuris galėtų turėti kaip įmanoma rimtesnį portfelį Europos Komisijoje. Dažnai mes matome, kad būtent šalių premjerai pretenduoja į tokį portfelį“, – Žinių radijui trečiadienį sakė V. Mitalas.

„I. Šimonytė objektyviai tiesiog galėtų gauti geresnį portfelį Europos Komisijoje, kas niekam nekelia abejonių“, – kalbėjo jis.

Diskusijos dėl būsimo eurokomisaro atsinaujino leidiniui „Politico“ praėjusią savaitę paminėjus konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą užimti šias pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Straipsnyje pažymėta, kad G. Landsbergis galėtų pretenduoti į portfelį, susijusį su užsienio politika.

„Mes kovosime už Landsbergio kandidatūrą tiek, kiek jie kovos už Civilinę sąjungą“, – pareiškė V. Mitalas, turėdamas omenyje Seime svarstomą įstatymą, turintį įteisinti lyčiai neutralią partnerystę.

REKLAMA

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) priklauso Europos liaudies partijos (EPP) šeimai, kuri laikoma favorite gauti daugiausiai mandatų birželio 6–9 dienomis vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose ir nominuoti būsimąjį Komisijos pirmininką.

Po vieną eurokomisarą deleguoja kiekviena ES šalis. 

Dabartinėje Komisijoje iš Lietuvos dirba Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę.

Lietuvoje kandidatui į komisiją turi pritarti Vyriausybė, Seimas ir prezidentas Gitanas Nausėda, dėl visų kandidatūrų galiausiai dar spręs Europos Parlamentas.

G. Nausėda žada, kad jo balsas šiuo klausimu bus svarus, tačiau savo favorito šalies vadovas kol kas neįvardija.

Favorite vadovauti naujos sudėties EK laikoma dabartinė jos pirmininkė Ursula von der Leyen (Ursula fon der Layen).

Lietuvoje Europos Parlamento rinkimai vyks birželio 9 dieną.

Ji supykus gali pasakyt "Atsistatydinu iš komisarų"
MITALAI,- bergiu sebrai
MITALAI,- bergiu sebrai
Argi butina diena dienom aptarineti labiausiai Lietuvoje nekenciamas personas? - Ju vieta teisme,- ir ant naru, uz milziniska kenkima Lietuvai.
Prie IŠTAKŲ ..
Suprantam - ne ten nueita, nusivystyta, nusigalvota. Suprantam - Lietuva jau kuris laikas išsprūdusi iš lietuvių rankų. Pusiau gyva, pusiau mirusi būtybė. Ar tada, kai viskas prasidėjo buvo galima numatyti bejėgį serviliškajį - besilankstantį ir paslaugiai patarnaujantį globalizmo stipriesiems elitą. Jau ir beviltiškai tirpstame žmonėmis.
Gal laikas atsigręžti ir pradėti iš naujo. Kad ir nedrąsiai, kad ir po žingsnį ..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų