• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tik aklas galėjo nematyti problemų švietimo sistemoje, sako Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas, reaguodamas į švietimo ministro atsistatydinimą, įsiplieskus tarpinių patikrinimų skandalui. Kas yra tas aklasis, kuris laiku nepamatė problemų? Ministras? O gal ir vyriausybės vadovė? „Dienos komentare“ klausiame Vytauto Mitalo.

Tik aklas galėjo nematyti problemų švietimo sistemoje, sako Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas, reaguodamas į švietimo ministro atsistatydinimą, įsiplieskus tarpinių patikrinimų skandalui. Kas yra tas aklasis, kuris laiku nepamatė problemų? Ministras? O gal ir vyriausybės vadovė? „Dienos komentare“ klausiame Vytauto Mitalo.

REKLAMA

Ką tik atsistatydino krašto apsaugos ministras Anušauskas, dabar švietimo ministras. Kas įvyko? Kodėl ministras atsistatydino? 

Nepatempė to uždavinio, kurį įsipareigojo padaryti. <...> Visiems buvo aišku, kad vienuoliktokų tarpiniai patikrinimai jau dega, svyla, yra nepasiruošta, vadovėliai neišleisti. <...> Vaikai nuo to nukentėjo ir kažkas turi prisiimti atsakomybę. 

„Facebook“ platformoje rašėte, kad tik aklas galėjo nepastebėti, kad švietimo reforma byra. Kas yra tas aklas, kuris to nepastebėjo? Švietimo ministras ar ir jo tiesioginė vadovė I. Šimonytė

REKLAMA
REKLAMA

<..> Akivaizdu, kad Vyriausybė prieš 2020 m. labai aiškiai nuo kadencijos pradžios įsipareigojo, kad švietimas bus esminis prioritetas. Šitą prioritetą vykdant švietimo susitarimą pasiekt pavyko, tačiau be švietimo susitarimo, reikia ir kitus darbus daryti. <...> Viskas pridegė dėl vadybos stokos. Tai akivaizdu, kad švietimo valdininkai tą turėjo pasakyti iš anksto: arba nedarysim tarpinių patikrinimų, arba iš karto juos darysim, bet rezultatas nebus įskaičiuojamas į finalinį balą. 

REKLAMA

Tai tik atsistatydinusio ministro Jakšto problema, ar ir jo pirmtakės Šiugždinienės? 

Šiugždinienės laikais viskas prasidėjo ir NŠA traukinys gerais bėgiais jau tada netekėjo, deja.  

Ar atsistatydinęs ministras teisus kaltindamas patarėjus Vyriausybės koridoriuose, kurių darbo kultūra, anot jo, buvo prasta? 

<...> Žinant, kad jau nebe pirmą kartą Vyriausybės ofise ir lėkštės buvo dužusios, ir kiti dalykai buvo daromi, iš tikrųjų, man atrodo, kad yra apie ką ten jiems pagalvoti ir iš naujo susistyguoti savo procesus.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu švietimo ministerija dabar būtų atitekusi Jums? Ką Jūs dabar darytumėte kitaip? 

Iš karto reikėjo pasakyti labai aiškiai: jeigu nėra metodinės medžiagos, tai net kūrybiškiausias mokytojas turės labai rimtai pavargti, norėdamas prisitaikyti tą programą ir paruošti savo moksleivius laikyti tarpinį patikrinimą. Mokytojai indikavo. Indikavo pavieniui ir indikavo metodinėse grupėse sakydami, kad to nėra, to nėra ir neaišku kada bus. Kas šito nepamatė, tikrai anksčiau ar vėliau turi atsistatydinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mes girdime, kad ir anksčiau ministras norėjo trauktis, bet jam neleido. Kur, šitoje vietoje, Jūs matytumėte premjerės atsakomybę? 

Premjerės atsakomybė čia yra natūrali, nes ministro klausimas, pradedant nuo tautinių mažumų tinklo užuominų, neturėjo jokio plano užnugaryje. Dėl šito klausimo nuo jos, turbūt, degė lempas Vyriausybės kanceliarijoje, kad yra kažkas negerai. 

Ir niekaip nesureagavo į tą istoriją? 

Tą istoriją reikėjo išspręsti. Man apmaudu, kad dėl jos kenčia moksleiviai, bet geriau daryti pokyčius ir prisiimti atsakomybę, negu bandyt užpudruoti, kad viskas gavosi taip, kaip visada gaunasi. <...> Šitą puslapį reikia užversti ir nebekankinti vienuoliktokų dalykais, kad jų balai bus perskaičiuoti ir panašiai. Tie balai turėtų būti anuliuoti ir palikti bendram pasitikrinimui.  

Visą pokalbį rasite straipsnio pradžioje. 

tv3.lt


Nežinau nuo ko mes bėgome ,stovėjome prie laužų ,bet vieną žinau ,kad grupelei individų mes tikrai sukūrėme komunizmo santvarką...
Mitalas rėžė apie ministro atsistatydinimą: „tik aklas galėjo nematyti“ problemų


--- per pirmaji, laisvai, tiesiogiai renkama seima, tokiu klausimu Lietuvai net nekylo, nes buvo isrenkami, dydzioji dauguma, jau daug nuveike gyvenime zmones, visuotinai gerbiami ir pripazinti autoritetai, bet jau pries kokius 10-15 metu klausimas tapo labai aktualus, kai prasidejo sodinami i valdzia absoliutus bukalaurai, broileriai, kreivi kascejai,adomenai, semeskos, simoniai, cmyliai, armoskes, okeanides ir narkusos morganos, kurie gyvenime, REALIAI nera nieko gero nuveike.

- Zinomi, tik absoliucia istikimybe kolaborantu dinastijai ir ju darbai,
-- LR griovimas, priesu paieska ir provokacijos.
Man net žandikaulis atvipo. Visiems parodysiu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų