G. Jakštas viešai pripažino, kad organizuojant ir vykdant tarpinius patikrinimus buvo padaryta klaidų.
„Įgyvendinus didesnę dalį tarpinių patikrinimų sesijos, pripažįstame, kad ji nebuvo sklandi, o numatyti saugikliai nebuvo pakankami. Tai buvo pirmoji pilnos apimties patikrinimų sesija ir ji išryškino modelio trūkumus, kurie, deja, nepriartino mūsų prie patikrinimų tikslo“, – kalbėjo G. Jakštas.
Ministras įvardijo pagrindines klaidas.
„Pirmiausia, patikrinimų užduotys buvo parengtos nepakankamai kokybiškai, nors prie jų dirbo autoritetingi švietimo bendruomenės nariai. Taip pat tarpinių patikrinimų kalendorius ir grafikas daliai bendruomenės pasirodė per sunkus organizaciškai. Tuo pat metu atnaujintos ugdymo programos kėlė papildomo nerimo dėl pasirengimo patikrinimams. Iššūkių taip pat sukėlė automatizuota vertinimo sistema“, – vardijo G. Jakštas.
Jis pripažino, kad nors tarpinių patikrinimų modelis buvo suderintas su gimnazijų vadovų asociacija bei dalykininkų asociacijomis, patikrinimų įgyvendinimui nebuvo tinkamai pasiruošta, nenumatytos visos rizikos.
„Atsakomybė už šias klaidas pirmiausia tenka ŠMSM, taip pat Nacionalinei švietimo agentūrai“, – teigė ministras.
Šių metų tarpinius patikrinimus laikys bandomaisiais
G. Jakštas pabrėžė, esą švietimo bendruomenė pritaria siūlymui valstybinį brandos egzaminą laikyti dalimis mažesnėmis apimtimis, todėl tarpinių patikrinimų neatsisakys.
„Tokio modelio panaikinimas, manau, būtų didelis žingsnis atgal. Todėl šalindami trūkumus privalome išlaikyti principus, padedančius siekti tikslo“, – teigė ministras.
Vis dėlto, šių metų tarpinių pasiekimų sesija bus laikoma bandomąja. Dabartinių vienuoliktokų rezultatai tik pačių mokinių pageidavimu galės būti įskaityti į valstybinio brandos egzamino galutinį balą
„Mūsų siūlomas sprendimas toks, kad visi, kuriuos tenkina gautas balas, juos įskaitome. Visi, kurie galvoja, kad galėtų surinkti už šią dalį geriau, ateina dvyliktoje klasėje į pilną egzaminą. Tas egzaminas jau bus su tušinuku, pieštuku, – aiškino ministras.
Gegužės mėnesį numatyti inžinerinių technologijų, istorijos ir chemijos tarpiniai patikrinimai vyks. Tai patvirtino G. Jakšto patarėja Agnė Liucilė Grickevičė.
Matematikos ir lietuvių kalbos antrieji tarpiniai patikrinimai, kurie numatyti kitais metais (dvyliktoje klasėje), nevyks. Mokiniams, nedalyvavusiems šių dalykų tarpiniuose patikrinimuose šiemet, bus sudaryta galimybė dalyvauti valstybiniame brandos egzamine pilna apimtimi kitąmet.
Apskritai būsimi vienuoliktokai galės už dalį turinio atsiskaityti vienuoliktoje klasėje, taip sumažindami mokymosi krūvį dvyliktoje, arba dvyliktoje klasėje atsiskaityti viską.
Atsiskaitymai, kurie yra valstybinio brandos egzamino dalis, vyktų ne ugdymo proceso metu.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) žada tobulinti užduočių rengimo modelį, spręsti mokomosios medžiagos trūkumo problemą. Anot A. Grickevičės, ŠMSM netrukus paviešins detalų naujų ugdymo programos temų planą, kur prie kiekvienos temos bus nurodytas konkretus vadovėlis arba platformoje emokykla.lt esanti medžiaga.
Atsistatydino švietimo viceministras Ramūnas Skaudžius
Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius įteikė G. Jakštui atsitatydinimo prašymą. Tai ministras patvirtino antradienį per spaudos konferenciją dėl vienuoliktokų tarpinių pasiekimų patikrinimų.
„Vakar priėmiau viceministro Ramūno Skaudžiaus, kuris buvo nuo pat pradžių atsakingas už tarpinių patikrinimų modelį ir jų įgyvendinimą, atsistatydinimo prašymą“, – sakė G. Jakštas
„Gerbiu jo sprendimą ir poziciją, kad klausimas turi būti sprendžiamas su nauju požiūriu ir energija bei dėkoju jam už darbą“, – pridūrė ministras.
R. Skaudžius socialiniame tinkle „Facebook“ išdėstė savo poziciją ir įvykių seką, kaip buvo organizuojami tarpiniai patikrinimai.
Pokyčių bus ir Nacionalinėje švietimo agentūroje. G. Jakštas pridūrė, kad netrukus bus keliamas konkursas užimti naujojo agentūros vadovo pareigas.
Traukiasi Gintautas Jakštas: pažėrė kritikos Ingridai Šimonytei
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sako prašantis premjerės Ingridos Šimonytės priimti ir jo atsistatydinimą.
„Su premjerės komanda matome, kad neturime pakankamos laisvės spręsti ir įgyvendinti sprendimus, kuriais patys tikime. Jau ne kartą teko ir pačiam prisiimti atsakomybę už sprendimus, kurių pats nepriėmiau. Daugiau to daryti nenoriu. Šiandien viešai prašau premjerės priimti mano atsistatydinimą iš švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigų“, – sakė G. Jakštas.
Aiškindamas savo pasitraukimo priežastis, G. Jakštas užsiminė apie išsiskyrusius ministerijos vadovybės bei premjerės I. Šimonytės komandos darbo kultūros.
„Tokiomis sąlygomis mums dirbti yra nelabai įmanoma, kadangi premjerės komanda labiau trukdo, nei apdeda. Ir ta darbo kultūra, kuri atkeliauja iš ten, man asmeniškai ir mano komandai yra nepriimtina“, – aiškino G. Jakštas.
Po žurnalistų klausimo, ką turi omenyje, ministras atsakė: „Yra darbo kultūra, kaip jie supranta pagalbą. Daugiau nedetalizuosiu.“
G. Jakštas dar antradienį ketina I. Šimonytei pateikti atsistatydinimo pareiškimą.
Kilus nepasitenkinimui dėl netinkamai parengtų tarpinių vienuoliktokų patikrinimų užduočių, ministras G. Jakštas praėjusį mėnesį jau buvo įteikęs premjerei Ingridai Šimonytei atsistatydinimo raštą. Visgi, Vyriausybės vadovė nutarė jo kol kas netenkinti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!