„Man atrodo, kad Lietuva dirba gana užtikrintai ir Lietuvos institucijos dirba užtikrintai (...). Nors yra 10 ar daugiau tų pavyzdžių, kurie yra spręstini ir taip pat teisėsaugos sprendžiami, aš bendros situacijos neapibūdinčiau taip, kad (teisėsauga – ELTA) nesusitvarko“, – trečiadienį „Žinių radijui“ kalbėjo V. Mitalas.
V. Mitalo teigimu, bandymų apeiti sankcijas atsiranda dėl to, kad istoriškai Lietuva prekiavo Rytų rinkose, o su Rusija bei Baltarusija turi bendrą sieną. Anot jo, Lietuva padarė didžiulį progresą persiorientuodama nuo Rytų į Vakarų rinkas.
„Ne tik privačios įmonės, bet ir valstybinės įmonės turėjo persiorientuoti per pastaruosius keletą metų nuo rytų rinkų į kitas rinkas ir mes tą iš esmės sėkmingai padarėme (...). Tikrai prekybos apimtys buvo daug didesnės negu jos liko“, – teigė V. Mitalas.
N. Grunskienė sako, kad bandymų apeiti sankcijas Rusijai ir Baltarusijai kiekis didėja. Taip pat, anot jos, nors bandoma sustabdyti sankcijų apėjimus ir nubausti tokia veikla užsiimančius asmenis, tai darosi vis sunkiau.
Anot generalinės prokurorės, tam pasitelkiamos įvairios schemos. Ji paminėjo, kad bent vienu atveju po ikiteisminio tyrimo dėl sankcijų apėjimo byla buvo perduota teismui.
Europos Sąjungos (ES) šalys šiuo metu yra priėmusios 14 sankcijų paketų nukreiptų prieš agresiją Ukrainoje vykdančią Rusiją. Prekybos apribojimai taip pat įvesti Baltarusijai, taip siekiant pažaboti apribojimų Maskvos režimui vengimo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!