Mirties bausmė. Žudikas nepasigailėjo nei jaunos mamos, nei jos 4-metės dukrelės

Kiek daugiau, kaip prieš 20 metų, 1998-iais Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas nusprendė, kad tuometiniame baudžiamajame kodekse numatyta mirties bausmė prieštarauja valstybės Konstitucijai.

12

Dar prieš šį sprendimą, 1996-siais buvo priimtas nutarimas sustabdyti mirties bausmės vykdymą. Tad nuo Nepriklausomybės atkūrimo mirties bausmė buvo įvykdyta septyniems nusikaltėliams.

Visi kiti, sulaukę tokio nuosprendžio, kelerius metus gyveno viltimi, jog teismo skirtas sušaudymas bent jau bus pakeistas į įkalinimą iki gyvos galvos. Būtent taip po kelerių metų ir nutiko, tad žiauriausiems nusikaltėliams sužibo šiokia tokia viltis, kad jiems kada nors pavyks išeiti į laisvę.

Bet šįkart apie tuos, kurie nesulaukė priimtų naujų įstatymų ir buvo sušaudyti. Jau prašėme pirmojo Lietuvoje mirtininko istoriją: Mirties bausmė. Pirmojo Lietuvoje sušaudyto žudiko agonija. Antrasis nuteistas mirti buvo jauną moterį ir jos vos 4-erių metukų dukrą nužudęs Vladimiras Ivanovas.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mirties bausmės įvykdymo būdai ir priemonės

Subadė ir uždusino

Vladimiras Ivanovas gimė 1963 metais, Klaipėdoje. Apie jo vaikystę duomenų rasti sunku, bet kriminaliniuose įrašuose prieš lemiamą dvigubą žmogžudystę buvo keletas įrašų. Jis iki tol buvo teistas du kartus.

Trečiasis teistumas tapo lemiamu. Po to, ką jis padarė, teismui liko vienintelis kelias – skirti mirties bausmę. V. Ivanovas 1992-ųjų spalio 9-ąją Klaipėdoje įsibrovė į vieną butą.

Jis nužudė 27 metų moterį ir jos 4-erių metų dukrelę. V. Ivanovas elgėsi žvėriškai. Moterį jis nužudė net 10 dūrių peiliu. Maža to, tą padarė mažametės dukrelės akivaizdoje.

Vėliau žudikas mergaitei užklijavo burną ir nosį medicininiu pleistru bei pakišo ją po sofa. Užklijavo taip, kad vaikas nebegalėjo kvėpuoti. Mergaitės mirties priežastis – uždusimas.

(108 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime

Su aukomis praleido dieną

Teisme paaiškėjo, kad V. Ivanovas su nužudyta moterimi buvo pažįstami. Dvigubą žmogžudystę jis įvykdė ryte, apie 10 valandą. Tačiau net ir po kraupaus nusikaltimo V. Ivanovas niekur neskubėjo.

REKLAMA

Nustatyta, kad nusikaltimo vieta tapusiame bute žudikas išbuvo iki pat vakaro. Kartu su nužudytųjų kūnais. Vyras bute ieškojo vertingų daiktų, o pavargęs sėsdavo išgerti degtinės.

Išvertęs visą butą V. Ivanovas paėmė beveik 200 dolerių, kelis žiedus, porą striukių. Jo grobiu tapo ir keli namų apyvokos daiktai. Pavyzdžiui, dulkių siurblys. Tokiu turtu žiaurus žudikas nesąmoningai įvertino dviejų žmonių gyvybes...


Rašyti komentarą...
P
PP
2019-01-21 10:12:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
LR valdžia neatsiklausė Tautos balso ir panaikino mirties bausmę žudikams .Dabar skiname karčius pasekmių vaisius .Mirties bausmė daugelį atgrasydavo nuo žudynių.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų