Vienas jauniausių iki gyvos galvos nuteistų žudikų: jo žiaurumas pribloškia

Apie šį itin žiaurų nusikaltimą kriminalinės paraštės mirgėjo prieš daugiau kaip 10 metų. 2008-ųjų pabaigoje lietuviškoje spaudoje buvo rašoma apie Biržų krašte itin žiauriai nužudytą 17-metę merginą. 

108

Prieš kiek daugiau nei dešimtmetį nepilnametė tapo kelių jaunuolių seksualinės prievartos auka. Bet vien tuo kompanija neapsiribojo. Išnaudojus merginą seksualiai, vienas iš kompanijos narių, tuomet vos 21-erių Justinas Juzėnas, puolė talžyti bejėgę nepilnametę ramentais ir metaliniu raktu.

Sustojo tik tuomet, kai mergina neberodė gyvybės ženklų. Vėliau, įbauginęs bendrus, privertė juos padėti paslėpti aukos kūną ir nusikaltimo įrankius. Apie šį siaubingą įvykį rašoma kriminalinių naujienų laikraščio „Akistata“ archyvuose.

(108 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime

Atpažino pagal drabužius

2008-ųjų rugsėjo mėnesį Biržų kriminalistai, pasitelkę į pagalbą Panevėžio apygardos prokurorus išsijuosę narpliojo žiaurią žmogžudystę. Biržų rajono Šilų miške buvo rasta nužudyta septyniolikmetė Kupiškio gyventoja Asta K.

Merginos kūnas ir veidas buvo taip sumaitoti, kad į pagalbą teko pasitelkti televiziją – per žinias parodytus drabužius bei papuošalus atpažino Astos krikšto mama.

Tuometinis Biržų policijos komisariato vadovas tada „Akistatai“ sakė, kad tiriant nusikaltimą darbas pasistūmėjo į priekį, kai buvo nustatyta nužudytos merginos tapatybė, be to, labai pagelbėjo kartu dirbę ekspertai – tai jie „pamėtėjo“ keletą faktų, kuriais remdamiesi teisėsaugininkai ir atskleidė nusikaltimą.

Buvo sulaikyti penki įtariamieji. Pirmieji į policijos akiratį pakliuvo Biržų gyventojas Aivaras P. (24 m.) bei Marius G. (25 m.) iš Anglininkų kaimo. Vėliau biržiečiai Skirmantas B. (21 m.), Armandas V. (20 m.) ir pastovios gyvenamosios vietos neturėjęs Justinas Juzėnas (21 m.).

(100 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuteistųjų gyvenimo sąlygos Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje

Labai reikėjo draugų

Dešimtmetę baigusi mergina vasarą leido pas senelius Biržų rajone. Pasak artimųjų, iki tol seneliams buvusi gera pagalbininkė, Asta tą vasarą nepaleido iš rankų mobiliojo telefono ir visą savo dėmesį sutelkė į paslaptingas išvykas bei nuolatinį žinučių rašinėjimą.

REKLAMA

Seneliai ne kartą rymojo per naktį laukdami sugrįžtančios anūkės. Į jų priekaištus, kad dar jauna, kad nėra ko lakstyti su bet kuo, nes gali prisišaukti bėdą, Asta tik numodavo ranka. Atseit nebe tie laikai.

Tą lemtingąjį kartą Asta iš namų Kupiškyje, niekam nieko nesakiusi, išėjo rugsėjo 7-osios naktį. Rytą mergina turėjo nešti dokumentus į Kupiškio technologijos ir verslo mokyklą, tad motina užėjo į kambarį jos pakelti, tačiau rado tik tuščią lovą.

Tai buvo ne pirmas kartas, kai Asta pradingo iš namų – paprastai po dienos kitos mergina sugrįždavo. Sunerimusi motina susisiekė su dukters krikštamote bei seneliais, tikėdamasi, kad Asta galbūt nakvoja pas juos, bet giminaičiai merginos nebuvo regėję. Sunerimusi moteris kreipėsi į policiją, buvo paskelbta paieška. Dar po paros grybautojai aptiko Astos lavoną.

Kriminalistai išsiaiškino, kad lemtingąjį vakarą į Šilų miško aikštelę buvo suvažiavę nemažai jaunimo – ir merginų, ir vyrukų. Vėliau miške buvo rastas Astos lavonas.

2010-siais keli iš minėtų jaunuolių, įrodžius jų kaltę dėl seksualinio prievartavimo, buvo nuteisti įkalinimo bausmėmis iki 8 metų. Tuo tarpu merginą mirtinai užtalžęs J. Juzėnas iškart sulaukė įkalinimo iki gyvos galvos. Maža to, kad jis siekė nuslėpti nusikaltimą, tai ir sulaikytas ilgą laiką purtėsi kaltės.

(107 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gyvenimo sąlygos Marijampolės pataisos namuose

Bet Temidės tarnų apgauti nepavyko. J. Juzėno kaltė buvo įrodyta ir jam paskirtas įkalinimas iki gyvos galvos. Tokią bausmę paliko galioti ir aukštesnių instancijų teismai. Šiandien J. Juzėnui 33 metai ir jis toliau atlieka jam paskirtą bausmę Lukiškių kalėjime-tardymo izoliatoriuje.

Apiplėšė ir sudegino

Tai buvo ne pirmas atvejis, kai merginos nukenčia per tokias atsitiktines pažintis. 2001-siais bandymas susipažinti per skelbimus tragiškai pasibaigė ir Panevėžio konservatorijos studentei Renatai V. (19 m.).

Ši mergina kartu su drauge Aušra L. taip pat neatsispyrė pagundai per vietos radijo pažinčių laidą „Amūro strėlės“ susipažinti su šauniais vyrukais. Tik, deja, merginų paskelbtuoju telefono numeriu vietoj šaunaus vyruko atsiliepė Vaidu prisistatęs kalėjimo maisto jau ragavęs, šeimą ir du vaikus turintis panevėžietis Rolandas Lenkaitis (tuo metu 27 m.). Aušra kažkaip atsilaikė prieš atkaklaus vyriškio meilikavimus, o Renata priėmė pakvietimą susitikti.

REKLAMA

Išviliojęs merginą į pasimatymą, R. Lenkaitis įsisodino ją į automobilį ir supažindino su čia jau sėdėjusiais savo bendrais – savo draugu nuo kalėjimo laikų, kauniečiu Lorencu Valkausku (tuo metu 23 m.) bei nepilnamete Rita L., kurią pristatė kaip savo seserį. Pamelavęs, kad turi nebaigtų tvarkyti reikalų, nusivežė Renatą už miesto, į nebaigtą statyti apleistą pastatą.

Čia trijulė iš merginos atėmė mobilųjį telefoną, nutraukė nuo kaklo auksinę grandinėlę, visaip iš jos tyčiojosi, mušė, o galų gale pasmaugė. Kad paslėptų nusikaltimo pėdsakus, lavoną padegė. Po kruvino susidorojimo su Renata visi trys grįžo į R. Lenkaičio butą „aplaistyti sėkmingo darbo“.

Pasislėpė po tiltu

Kol kriminalistai ieškojo Renatos žudikų, tie suspėjo apsukti galvą dar vienai merginai. Biržietė Alė (vardas pakeistas) su „Andriumi iš Panevėžio“ prisistačiusiu vyruku irgi susipažino per tą pačią pažinčių laidą.

Naujasis pažįstamas atvyko pas Alę į Biržus. Mergina nė neįtarė, kad maloniai bendraujantis jaunuolis gali turėti blogų kėslų. Tad kai jis pakvietė važiuoti kartu į Panevėžį, mergina sutiko.

Panevėžyje naujasis jos pažįstamas pavežiojo ją miesto gatvėmis, užsuko į degalinę. Tuo metu privažiavo kitas automobilis, kuriame sėdėjo keli vyrai. „Andrius“ paaiškino merginai, kad nori nusipirkti padangas ir be ceremonijų liepė sėstis Alei į kitą automobilį.

Abu automobiliai sustojo prie upės, netoli tilto. Čia išlipę vyrai ėmė ginčytis, pyktis (kaip vėliau paaiškėjo, konfliktas buvo apsimestinis), mergina beregint buvo ištempta lauk. Nuo jos kaklo ir iš ausų buvo nuplėšti auksiniai papuošalai. Išnaršę merginos kišenes, nusikaltėliai atėmė turėtus pinigus, mobilųjį telefoną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų