REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Statistika skelbia, kad kas devynias minutes nusižudo vienas europietis, o apie 11 proc. Europos gyventojų serga psichinėmis ligomis. Siekdama atkreipti kuo didesnį dėmesį ir spręsti savižudybių prevencijos problemą Lietuvos psichologų sąjunga kreipėsi į šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę, kurios teigimu, Prieš šešerius metus patvirtinta Savižudybių prevencijos strategija yra popierinė ir neveiksminga, jai įgyvendinti nėra numatyta nei konkrečių priemonių, nei tinkamo finansavimo, tad žmonės šalyje negauna realios pagalbos. Savižudybių prevencija užsiima pavienės nevyriausybinės organizacijos, tiekiančio pavienes, momentines paslaugas, o rimto valstybės požiūrio ir veiksmų problemai spręsti nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerijoje organizuota apvaliojo stalo diskusija, skirta savižudybių prevencijai, kurioje dalyvavo valdžios institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir medikai. Diskusijoje dalyvavęs sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis sakė: „Nesmagu išgirsti žinias, kurios veria širdį. Ne šiandien ir ne vakar Lietuva susidūrė su šiomis problemomis, ne šiandien ir ne vakar mūsų specialistai ieško būdų spręsti šias problemas. Nepaisant mūsų pastangų, mūsų žmonės psichologiškai palūžta dažniau, nei norėtume.“ Ministro teigimu, kiekviena mirtis palieka klausimų, kur buvo šeima, draugai ir artimieji, visuomenė. „Mūsų visuomenėje esama daugybė grubaus elgesio“, - kalbėjo ministras ir pridūrė, kad itin daug agresijos yra internete: „Šiandieninė komentarų kultūra gali nužudyti ne vieną žmogų“.

REKLAMA

V. Andriukaitis savo kalboje svarstė apie susvetimėjimo, patyčios, visuomenės abejingumas. Valstybinio psichikos centro Ona Davidonienė diskusijoje kalbėjo: „Pagal savižudybių dažnį Lietuva blogąją prasme pirmauja Europoje. Pats pikas buvo pasiektas 2000 metais, kai Lietuva prarado daugiau nei 1600 žmonių. Šiuo metu 100 tūkst. gyventojų tenka 31 savižudybė.“

Nors mokslininkai prognozavo, kad ekonominės krizės metu savižudybių skaičius išaugs, tačiau taip nenutiko, nes susidūrę su sunkumais žmonės linkę susikaupti, susitelkti. Kalbėdama apie savižudybės rizikos veiksnius, be ekonominių ir socialinių, specialistė teigė, kad dažniausiai į savižudybę pastūmėja smurtas šeimoje

Savižudybių statistika neatsietina ir nuo priklausomybių, nes net 80 proc. savižudybių įvykdo neblaivūs asmenys.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų