Yra ir apsukrių merginų, kurios uždirba pardavinėdamos dėvėtas savo apatines kelnaites, pėdkelnes ar liemenėles. Tokių pasiūlymų galima rasti skelbimų portaluose. Įstatymų, draudžiančių tokią prekybą, nėra, nors užsienio medikai perspėja, kad nešvarūs apatiniai gali padovanoti ne tik malonumą, bet ir sifilį ar gonorėją.
Nusibodo suknelė, megztinis ar išeiginiai bateliai? Juos nesunkiai parduosite internete. Pastaraisiais metais dėvėtų drabužių ir avalynės prekyba tiesiog klesti. Dalis žmonių skelbimų portaluose ar specializuotose parduotuvėse savo garberobą pasipildo norėdami sutaupyti, kiti gi ieško vintažinių ar retro rūbų. Tačiau pasirodo, Lietuvoje vyksta ir tokia prekyba, apie kurią daugelis nė nesapnavo.
Paklausą turi, o kai kam pinigus krauna prekyba dėvėtu apatiniu trikotažu – kelnaitėmis, liemenėlėmis, pėdkelnėmis. Štai viename populiariausių portalų kelios merginos vyrus kviečia įsigyti nešiotų ir būtent neplautų ar nedezinfekuotų kelnaičių. Prekės aprašymai pikantiški – galima nusipirkti kelnaičių, kurios buvo mūvėtos parą, kelias ar net savaitę, kitaip tariant, pagal kiekvieno skonį.
Taip pat pabrėžiama, kad galima pasirinkti, ir kokiomis aplinkybėmis jos būtų nešiojamos – pavyzdžiui, sportuojant. Ir už sporto salėje išlietą prakaitą dailiosios lyties atstovės norėtų didesnio atlygio. Tarp pasirinkimų ir kur kas vulgaresni – siūlomi ir kitokie kūno skysčiai. Bandėme susisiekti su kelnaites pardavinėjančiomis merginomis. Viena jų į elektroninį laišką atrašė – pateikė sąlygas, kainoraštį ir net nuotraukų albumą. Štai paštomatu ji gali atsiųsti ir kelnaičių, ir liemenėlę, pėdkelnes. Kainos siekia 15–30 eurų. Beje, perkant daugiau, galima derėtis. Ir šios kainos gana pasaulietiškos.
Panašios kaip ir kitose valstybėse. Tiesa, tokie skelbimai Lietuvoje dar gana neįprasti, o užsienyje veikia net ir specialūs portalai su didžiuliais prekių katalogais. Ekstravagantiškieji japonai žengė dar platesnį žingsnį. Nešiotų apatinių galima įsigyti kone gatvėje. Iš štai tokių pardavimo aparatų.
Mūsų šalyje tokio tipo prekyba gana neapibrėžta, tad iš esmės nešiotomis kelnaitėmis prekiauti nėra draudžiama. Lietuvos sveikatos specialistai nekalba ir apie pavojus, nors užsienio medikai perspėja, kad perkant apatinį trikotažą iš nepažįstamų žmonių, kurie beveik visada slepia savo tapatybę, galima užsikrėsti įvairiomis infekcijomis – sifiliu, gonorėja ir net hepatitu.
Vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovas Arvydas Naina sako, kad apriboti tokios prekybos kol kas nėra poreikio, o ir teisinių įrankių. Esą reikia precedento. Kitaip tariant, arba pavojinga liga užsikrėtusio, arba apgauto asmens.
„Tokia prekyba nepaplitusi ir aš neįsivaizduoju, kad atsiras labai daug norinčių pirkti tokius daiktus. Bet, matyt, yra paklausa, yra ir pasiūla. Jeigu bus toks faktas, tai bus galima, nes visuomet teisės aktai keičiami, kai atsiranda atspirties taškas“, – sako A. Naina.
Seksologai ir psichologai tikina, jog tokia prekyba – seksualinių poreikių patenkinimas, fetišas. Tiesa, dažniausiai tik pirkėjams. Kelnaičių savininkėms tai tiesiog finansinė nauda. Štai užsienyje tuo užsiiminėjančios merginos giriasi per mėnesį uždirbančios ir iki 1000 eurų.
Tiesa, dalis moterų mini ir pavojus. kai kurie klientai pradeda reikalauti ir kitokių seksualinių paslaugų, net persekioti. Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius pasakoja, kad jei ribos nėra peržengiamos, toks fetišas gana įprastas.
O svarbiausias jo dirgiklis – kvapas, mat ši juslė yra viena stipriausių ir ilgiausiai išliekančių smegenyse. Tad ne veltui žmonės labiau kvėpinasi prieš pasimatymus, naudoja aromatines žvakes. Na, o daiktų, intymių drabužių seksualizavimas dažniausiai atsiranda po pirmųjų potyrių dar paauglystėje.
„Ankstyvame paauglystės periode, kai jaunuoliai masturbuojasi ir kartu turi kažkokį daiktą. Ar tai patinkančios moters ar tolimo objekto. Pavyzdžiui, televizijos žvaigždės ar manekenės“, – sako Sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius.
Martynas Marcinkevičius tikina, jog iš esmės tokie pomėgiai, nekalbant apie higieną, pavojaus psichikai nekelia, jei greta fetišo egzistuoja ir realus fizinis objektas. Tačiau jei nešiotos kelnaitės tampa vieninteliu pasitenkinimo objektu – galima diagnozuoti ir psichinį nukrypimą ar sutrikimą.
„Vienintelis atvejis, kai žmonės kreipiasi į specialistus, dažniausiai tais atvejais, kai be to fetišo nebegali turėti normalių santykių su kita lytimi. Tai retas ir išimtinis atvejis“, – tikina M. Marcinkevičius.
Susisiekus su Lietuvos policijos atstovais jie taip pat patvirtino, kad tokia veikla, jei dėl jos niekas nenukenčia, nėra baudžiama.