Nustatyti teisingas šilumos kainas vilniečiams galima tik įvertinus termofikacinėse (kogeneracinėse) elektrinėse pagamintą energiją. Didžioji dalis tokiose elektrinėse pagamintos šilumos yra šalutinis, atliekamas produktas, už kurį neturėtų būti mokama keliskart.
Pernai Vilniaus mieste net 94,5 proc. šiluminės energijos buvo pagaminta termofikacinėse (kogeneracinėse) elektrinėse. Šiose elektrinėse šiluma yra kaip šalutinė energija, kuri atidirbusi turbinose ir pagaminusi elektros energiją nukreipiama šildyti termofikacinį vandenį. Jei ji nebūtų naudojama šildymui, tai tiesiog būtų išmetama.
Už elektros energijos gamybą Vilniaus termofikacinėms (kogeneracinėms) elektrinėms Nr.2 ir Nr.3 šiemet bus sumokėta net 104,5 mln. Lt, todėl nustatant šilumos kainas vilniečiams būtina į tai atsižvelgti.
„Nors mes jau siūlėm tai padaryti ir net du kartus rašėm raštus Valstybės kainų bei energetikos kontrolės komisijai, tai nebuvo įvertinta. Nuolat dangstomasi tik brangstančiomis dujomis ir neatsižvelgiama į kitus labai svarbius aspektus, - skubiai sušauktame pasitarime savivaldybėje sakė Vilniaus meras Juozas Imbrasas, - Už mūsų stovi maždaug puse milijono vilniečių, kurie „pririšti prie radiatorių“ ir mes negalime nusileisti“.
Vilniaus meras siūlo palikti gyventojams dabar galiojančią 14,57 cnt/kWh šilumos kainą, nes UAB „Vilniaus energija“ peršama 22,75 cnt/kWh šilumos kaina yra paremta neteisinga metodika.