Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai vėlų antradienio vakarą (rugsėjo 6 d.) kelyje Vilnius –Lyda sulaikė krovininį vilkiką, kuriuo į Lietuvą mėginta įvežti beveik 150 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Nelegaliai gabenami rūkalai buvo paslėpti pjautos medienos ruošiniuose.

Krovininį vilkiką „Scania“ kelyje Vilnius –Lyda sustabdė Vilniaus teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai. Vilkiko vairuotojas, mūsų šalies pilietis J. A., sakė, jog iš Baltarusijos vienai įmonei gabena pjautos medienos ruošinius. Tačiau muitinės pareigūnams įtarimų sukėlė ne tik vilkike esantis krovinys, bet ir staiga pakitęs vairuotojo elgesys. Todėl ilgai nesvarsčius buvo nuspręsta detaliai patikrinti vilkiką. Netrukus paaiškėjo, kad pareigūnai neapsiriko - vilkiką nulydėjus į patikrai skirtą angarą tarp pjautos medienos ruošinių padarytose specialiose ertmėse ir buvo aptiktos kontrabandinės cigaretės. Iš viso muitinės pareigūnai rado apie 150 tūkst. pakelių cigarečių „Jing Ling“, įvertintų 1,1 mln. litų. Realizavus šią cigarečių kontrabandą juodojoje rinkoje, valstybei būtų nesumokėta, preliminariais skaičiavimais, apie 750 tūkst. litų.

Vilkikas su puspriekabe ir kontrabandinių cigarečių krovinys sulaikyti. Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 d. (Kontrabanda), 22 str. 1 d. (Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką) ir 199-2 str.1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis).

Kaltininkams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų