Trečiadienį vyksianti „darbiečių“ taryba svarstys tolesnę organizacijos ateitį.
„Aš ne apie kvietimus galvoju, bet apie galimybę likti pirmininko pozicijoje“, – pirmadienį BNS teigė politikas.
Jis teigė nesąs įsitikinęs, kad ves Darbo partiją spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.
„Nežinau, nešnekėjau dar, kadangi naktis buvo ilga ir varginanti, tai dar neturėjau galimybės šnekėti. (...) Trečiadienį šaukiamas tarybos posėdis. Kad nedarytume skubotų sprendimų, bet kažkokius sprendimus reikia daryti, nes akivaizdu, kad ne pirmi ir ne antri rinkimai, kurie yra su blogu rezultatu“, – sakė „darbiečių“ lyderis.
Jo teigimu, jeigu nuspręs atsistatydinti iš Darbo partijos vadovo pareigų, apie tai jis praneš dar šią savaitę.
Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, sekmadienį vykusiuose EP rinkimuose Darbo partija surinko 1,63 proc. arba 11,2 tūkst. balsų ir mandatų negavo.
Iki tol „darbiečiai“ turėdavo savo atstovą Europos Parlamente. Pastarąsias kelias kadencijas Darbo partijai atstovavo buvęs jos pirmininkas Viktoras Uspaskichas. Jis kovą sustabdė narystę partijoje ir nedalyvavo rinkimuose po to, kai teisėsauga pradėjo tyrimą dėl galimo daugiau nei 500 tūkst. eurų įgijimo apgaule imituojant ir nevykdant EP narių padėjėjų darbo funkcijų.
Gegužę vykusiuose prezidento rinkimuose A. Mazuronis gavo 1,38 proc. rinkėjų balsų, pernai per savivaldos rinkimus Darbo partija liko aštunta su 46 mandatais.
„Akivaizdu turbūt, kad kai treji rinkimai iš eilės yra su rezultatais, kurie netenkina, turbūt demokratiškose Vakarų visuomenėse ir vakarietiškai mąstančiose politinėse organizacijose – taip jau veikia procesas, kad kai pralaimi rinkimus, sakai, kad juos pralaimi, o nesakai, kad juos laimi, o kai juos pralaimi, iš to išeina kitos pasekmės įvairiausios“, – pirmadienį per porinkiminę spaudos konferenciją sakė A. Mazuronis.
Jis pabrėžė, kad dėl to, kas vyksta organizacijoje, atsakomybę prisiima jos vadovas.
A. Mazuronis Darbo partijai vadovauja nuo 2022 metų, kai iš šių pareigų atsistatydino organizacijos steigėjas europarlamentaras V. Uspaskichas.
„Aš mėgaujuosi kiekviena minute buvimo politikoje, man tai suteikia neapsakomai didelį džiaugsmą ir pasimėgavimą. Aš to nevertinu kaip darbo, aš tą vertinu kaip gyvenimo būdą, kuris man labai patinka“, – pirmadienį per spaudos konferenciją kalbėjo politikas.
Darbo partijos vicepirmininkas Seimo narys Valentinas Bukauskas tvirtino, kad DP taryba diskutuos apie partijos ateitį ir dalyvavimą Seimo rinkimuose.
Pirmadienį paklaustas, ar yra prasmė tokiomis sąlygos tęsti partijos veiklą, politinės jėgos lyderis atsakė: „Geras klausimas“.
A. Mazuronio teigimu, taip stipriai susiskaldžius balsams centro kairėje neišvengiamai reikia grįžti prie diskusijų dėl jungimosi ir vienijimosi.
„Matau įvairiausius variantus ir jie visi validūs. Akivaizdu, turbūt, kad vieniems, nevykdant kokių nors konsolidavimosi veiksmų labai sudėtinga bus pramušti reputacines lubas, kurios vis žemėja, žemėja, spaudžia mus ir kol kas vieniems, panašu, trūksta jėgų pramušti ir įtikinti žmones, kad nėra taip, kaip atrodo ar galbūt kažkada buvo“, – per spaudos konferenciją sakė „darbiečių“ vadovas.
„Ieškosime visokių variantų“, – pridūrė jis.
V. Bukauskas pabrėžė, kad tokius sprendimus priima partijos suvažiavimas, ir priminė, jog kovą paaiškėjus dėl atliekamo ikiteisminio tyrimo, siūlyta Darbo partijai nedalyvauti EP rinkimuose, nes sąrašo lyderis tapo teisėsaugos domėjimo objektu, tačiau taryba nutarė kitaip.
A. Mazuronis pirmadienį atsisakė vertinti V. Uskaskicho veiklos padarinius Darbo partijai.
Be to, sekmadienį partiją paliko „darbiečių“ frakcijos Seime seniūnas Viktoras Fiodorovas. A. Mazuronis teigė, jog tai jam nebuvo didelė naujiena, tačiau nustebino pasirinktas laikas.
„Gaila, kad kantrybės taurė bandant pramušti reputacinius dalykus jam išseko šiek tiek greičiau nei mums su Valentinu. Kaip supratau, iš frakcijos (V. Fiodorovas – BNS) neišeina“, – sakė „darbiečių“ pirmininkas.
Jeigu V. Fiodorovas paliktų ir „darbiečių“ frakciją Seime, ši subyrėtų, nes nebeliktų privalomų septynių narių.
Iš Darbo partijos kovo pabaigoje taip pat pasitraukė ir buvusi jos vicepirmininkė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, ji savo žingsnį motyvavo išsiskyrusia partijos tarybos ir jos pozicija svarbiausiais klausimais, „darbiečių“ vadovybės sprendimu dalyvauti EP rinkimuose, nepaisant minėto teisėsaugos tyrimo.
Be to, DP kaip juridinis yra dukart nuteista baudžiamosiose bylose – dėl „juodosios buhalterijos“ ir dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!