naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė šį pavasarį ketina imtis ne vieno darbo, kuris keis mūsų kasdienybę. Nuo didesnių išmokų iki mokestinių lengvatų panaikinimo. Nuo taršių automobilių tikrinimo iki pokyčių mėgstantiems kaitinamąjį tabaką. Ministrų kabineto darbų planas tikrai platus.

Vyriausybė šį pavasarį ketina imtis ne vieno darbo, kuris keis mūsų kasdienybę. Nuo didesnių išmokų iki mokestinių lengvatų panaikinimo. Nuo taršių automobilių tikrinimo iki pokyčių mėgstantiems kaitinamąjį tabaką. Ministrų kabineto darbų planas tikrai platus.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt apžvelgia pagrindinius projektus, kuriuos priimti Vyriausybės nariai šią pavasario sesiją siūlys Seimui.

Didės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį Seimui ketina teikti projektą dėl išmokų didinimo. Ministrė Monika Navickienė ketina siūlyti padidinti minimalias socialinio draudimo motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokas nuo 294 eurų iki 392 eurų, taip pat patikslinti ligos išmokų mokėjimo nuostatas asmenims besigydantiems nuo priklausomybių bei slaugantiems sergančius asmenis.

M. Navickienė parlamentarams taip pat siūlys pritarti siūlymui pakeisti socialinio draudimo pensijų, vienišo asmens išmokos ir kitų pensinio pobūdžio išmokų apskaičiavimo nuostatas, suderinant su 2024 m. sausio 1 d. įsigaliosiančia negalios reformai.

REKLAMA

Nori atsisakyti lengvatų

Keli ministrai nori atsisakyti dalies lengvatų. Finansų ministrė Gintarė Skaistė gegužę ketina Seimui atnešti siūlymus persvarstyti mokestiniuose įstatymuose nustatytas neterminuotas lengvatas ir kitas specialiąsias apmokestinimo sąlygas. Finansų ministerijos nuomone, taip būtų prisidedama prie savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimo, nelygybės mažinimo, pažangių investicijų skatinimo ir būtų užtikrinamas mokesčių sistemos efektyvumas ir prognozuojamumas.

REKLAMA

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas nusitaikė į kurui taikomas lengvatas. Kovą jis siūlys pritarti idėjai, kad per artimiausius dvejus metus būtų sumažinomos ar apskritai panaikinamos iškastiniam kurui taikomos akcizų lengvatos.

Jis taip pat siūlo nuosekliai didinti gazoliams, akmens anglims, koksui ir lignitui taikomus akcizų tarifus.

S. Gentvilas nori nustatyti akcizus šildymui skirtoms durpėms ir nuosekliai juos didinti, atsižvelgiant į tai, kad, sumažinus iškastiniam kurui taikomų akcizų lengvatas arba jas panaikinus, šildymui skirtų durpių paklausa gali išaugti. Pasak ministerijos, tai taptų viena pigiausių šildymo alternatyvų ir naujas akcizas būtų nustatytas siekiant neskatinti vartotojų rinktis šio taršaus kuro, kuris šiuo metu nėra akcizų objektas.

REKLAMA

Nuo 2025 m., kai bus sumažinta iškastiniam kurui taikomų akcizų lengvatos ar jos panaikintos, Aplinkos ministerija siūlys į kai kuriems energiniams produktams taikomus akcizų tarifus įtraukti CO2 dedamąją, kuri būtų proporcinga kuro rūšies CO2 išmetimui, atsižvelgiant į kaloringumą.

Ministerija taip pat siūlys panaikinti nebeaktualias akcizų lengvatas, taikomas I kartos biodegalams ir nuustatyti, kad akcizai netaikomi etilo alkoholiui, skirtam moksliniams tyrimams arba naudojamam medicinos priemonių gamybos procesuose, jeigu galutiniame produkte nėra alkoholio.

REKLAMA
REKLAMA

Pokyčiai dėl vaistų ir blogos žinios rūkaliams

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys į Seimą neš ir ne vieną pasiūlymą dėl vaistų. Ministerija ketina nustatyti, kad skiriant vardinį vaistinį preparatą gydytojui nėra taikoma tiesioginė, asmeninė atsakomybė už vardinio vaistinio preparato vartojimą.

Taip pat siūloma nustatyti pagrindines vardinių vaistinių preparatų grupes ir jų skyrimo ir išrašymo sąlygas. Ministerija siūlo nustatyti ir galimybę skirti bei vartoti sveikatos priežiūrai vardinius tiriamuosius vaistinius preparatus, su kuriais atliekami arba yra atlikti klinikiniai vaistinio preparato tyrimai.

REKLAMA

Ministras A. Dulkys žada mažinti gydytojų administracinę naštą – suteikti teisę išrašyti receptus bei siuntimus specializuotoms paslaugoms, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draaudimo fondo biudžeto lėšomis, atlikti laikinojo nedarbingumo įvertinimą šeimos gydytojo komandos nariams.

Ketinama nustatyti, kad mažose savivaldybėse savivaldybės gydytojas gali būti ir savarankiška pareigybė, nebūtinai turi būti sveikatos padalinio vadovas.

REKLAMA

Ministerija ruošia pokyčius ir skonius mėgstantiems rūkaliams. Ketinama pakeisti nuostatas dėl kaitinamojo tabako gaminių ženklinimo ir įvesti draudimą tiekti į rinką būdingo kvapo ir skonio kaitinamojo tabako gaminius.

Pokyčiai „Regitroje“, policijoje ir valstybės tarnybos reforma

Vidaus reikalų ministerija į Seimą grįš su pakoreguota valstybės tarnybos reforma, taip pat siūlys pokyčius biudžetinėse įstaigose.

Ministerija ketina įdiegti biudžetinių įstaigų valdyme naują valdysenos modelį, sudaryti platesnes galimybes biudžetinėms įstaigoms pačioms spręsti daugiau savo valdymo klausimų.

REKLAMA
REKLAMA

Pokyčiai laukia ir policijos. Ministerija ketina siūlyti sukurti teisinį pagrindą struktūriniams ir veiklos organizavimo pokyčiams policijos sistemoje, siekiant didinti jos veiklos efektyvumą. Taip pat žadama įtvirtinti vieną juridinį asmenį policijos sistemoje – Lietuvos policiją.

Reformos laukia ir „Regitra“. Ministerija ketina pasirengti numatomam jos pertvarkymui iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę.

Tikrins automobilius

Aplinkos ministeria šį pavasarį sieks įteisinti ir didesnes bausmes aplinkos teršėjams. S. Gentvilas teiks Seimui tą numatančias baudžiamojo kodekso pataisas.

REKLAMA

Ministerija taip pat sieks suteikti teisę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams vieniems, be policijos pareigūnų, stabdyti transporto priemones taršos matavimui bei suteikti teisę patiems atlikti operatyvius taršos matavimus.

Sieks kai kurių veikų dekriminalizavimo, naikins teismus

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska šį pavasarį sieks numatyti galimybę trečiųjų šalių advokatams, kurie naudojasi specialiu laikinosios apsaugos statusu, vykdyti advokato veiklą Lietuvoje.

REKLAMA

Teisingumo ministerija numačiusi sumažinti apylinkių teismų ir jų rūmų skaičių, didinti lėšų, skiriamų teismams išlaikyti, panaudojimo efektyvumą, optimizuoti, balansuoti apylinkių teismų, teismų rūmų, jų teisėjų darbo krūvį ir didinti teisėjų specializacijos galimybes.

E. Dobrowolska taip pat nori nustatyti proporcingą baudžiamąją atsakomybę už mažiau pavojingas nusikalstamas veikas, įskaitant tam tikrų nusikalstamų veikų dekriminalizavimą – nustatyti pagrįstas ir tam tikrų nusikaltimų tikrąjį pavojingumą tinkamai atspindinčias baudžiamosios atsakomybės atsiradimo ribas.

REKLAMA
REKLAMA

Sodų keliai ir 5G

Susisiekimo ministerija ketina imtis ilgai nespęstos sodų bendrijų kelių problemos. Ministras Marius Skuodis į Seimą eis su pasiūlymu numatyti galimybę savivaldybei, esant sodininkų bendrijų iniciatyvai, atlikti turto kadastrinius matavimus ir savo nuosavybėn įsiregistruoti kelius, neformuojant jiems valstybinės žemės sklypo.

Taip pat nustatyti prievolę perimti kelius tais atvejais, kai šiems procesams yra skirtas tikslinis finansavimas.

REKLAMA

Susisiekimo ministerija taip pat sieks, vykdant 5G gairių projektą, sudaryti sąlygas servitutų valstybės, savivaldybės valdomuose statiniuose įrengti ryšių įrangą ir statyti bokštus valstybinės reikšmės kelio juostoje.

Sankcijos ir grėsmė interneto piratams

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis į Seimą pavasarį eis su pasiūlymu įtvirtinti galimybę nustatyti ribojamąsias priemones ir nustatyti konkrečias ribojamąsias priemones reaguojant į agresiją Ukrainoje. G. Landsbergis taip pat siūlo numatyti poveikio priemones juridiniams asmenims už sankcijų pažeidimus.

REKLAMA

Kultūros ministras Simonas Kairys nori nustatyti baudžiamąją atsakomybę interneto piratams. Jis siūlo ją griežčiau taikyti už neteisėtą kūrinio ar gretutinių teisių objekto padarymą viešai prieinamu internete.

Taip pat numatyti administracinę atsakomybę už kūrinio naudojimą komerciniais tikslais ir suteikti įgaliojimus Lietuvos radijo ir televizijos komisijai surašyti administracinio nusižengimo protokolą nustačius administracinį nusižengimą elektroninėje erdvėje.

Seimo pavasario sesija prasidės kovo 10 d.

Visos šios ministrų pavardės asmenys, nevertos vadintis ministrais, korumpuoti nusikalteliai
Tai jai regitra taps bendrove, tai reikia ir monopoli naikint... Kas per...
Gentviliuks vaiks galėtų paprašyti seime gal kas matematikoje šiek tiek-tos durpės laivais į arabų dykumas keliauja, kol nukeliauja kiek co2 išskiria?????
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų