• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį pritarė parlamentarės Laimos Nagienės siūlymams palengvinti sąlygas pirmąjį būstą su valstybės subsidija įsigijusioms šeimoms, norinčioms jį parduoti. 

Vyriausybė trečiadienį pritarė parlamentarės Laimos Nagienės siūlymams palengvinti sąlygas pirmąjį būstą su valstybės subsidija įsigijusioms šeimoms, norinčioms jį parduoti. 

REKLAMA

Pritarta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtai išvadai, kad būtina sudaryti geresnes sąlygas jaunoms šeimoms Lietuvos regionuose įsigyti pirmąjį būstą, tačiau nesvarstyti įstatymo pakeitimo, nes ministerija planuoja parengti ir trečiąjį ketvirtį Seimui pateikti įstatymo pataisas. 

L. Nagienė teigė, jog dabartinė paskata sukuria per didelę naštą šeimoms, kurios nori parduoti būstą ar jį pakeisti pasikeitus šeimos poreikiams. Dabar subsidijos negrąžinti gali tik daugiavaikė šeima ir tik praėjus penkeriems metams nuo būsto įsigijimo. Kitos šeimos, įskaitant auginančias neįgalų vaiką ar kelis skirtingos lyties vaikus, norėdamos per pirmus 10 metų pasikeisti būstą į didesnį ar labiau atitinkantį poreikius, turi grąžinti subsidiją.

Toks reglamentavimas, anot Seimo narės, neatitinka teisingumo ir protingumo principų. Be to, paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme pastarasis terminas yra ne 10, bet penkeri metai, todėl reguliavimas yra nenuoseklus.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo narė siūlo iki penkerių metų sutrumpinti laiką, per kurį subsidija privalo būti grąžinama, taip pat nustatyti, kad subsidijos grąžinti nereikia, jeigu siekiama pakeisti būstą į didesnį toje pačioje savivaldybėje. 

REKLAMA

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiek anksčiau skelbė, jog siūlo keisti valstybės paramos tvarką – jaunos šeimos negalėtų pirkti būsto žiedinėse savivaldybėse, be to, būtų nustatytos būsto vertės „lubos“. 

Lietuvos banko (LB) duomenimis, didžiausią valstybės paramą gauna būstą Vilniaus, Kauno ir ypač Klaipėdos apskrityse įsigyjančios šeimos.   

Seimui 2018 metais priimant pataisas dėl tokios paramos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tikino, kad nauja tvarka mažins emigraciją, gerins demografinę šalies situaciją bei stiprins regionus. 

REKLAMA
REKLAMA

Dabar paskola su valstybės paskata suteikiama butui ar namui regione įsigyti, taip pat namo statyboms. Ją gali gauti jauna šeima, neturėjusi nuosavo būsto, – sutuoktiniai arba vaiką vienas auginantis tėvas ar mama iki 35 metų nevertinant jų pajamų ir turto.

Vaikų neturinčioms šeimoms numatyta 15 proc. valstybės parama, vieną vaiką auginančioms – 20 proc., du vaikus – 25 proc., tris ir daugiau vaikų – 30 proc. paskolos sumos subsidija, jei paskolos suma neviršija 87 tūkst. eurų.

Seimas kasmet papildomai palengvindavo paramos sąlygas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų