Aplinkosaugininkė Sacha Dench pradeda savo kelionę iš Rusijos į Didžiąją Britaniją. Moteris šiuo parasparniu ketina įveikti 7000 km. Sacha iš Rusijos arktinės taigos išskrido prieš 5 savaites, o šio skrydžio tikslas – atkartoti kelionę, kurią kiekvieną rudenį įveikia šios mažosios gulbės.
Štai taip gulbės įsibėgėja pradėdamos savo kelionę Rusijos taigoje. Kelios gulbės skrenda su GPS siųstuvais, kurie tiksliai rodo, kur jos keliauja. Lietuvą gulbės pasiekė per trejetą parų. Moteriai – gulbei Sachai prireikė 35-kių parų (5 savaičių), kad įveiktų 2000 km Rusijoje - pirmąją ekspedicijos dalį iki Estijos.
Tiesa, Sachai Rusijoje teko gydyti išnirusį kelį, o ir prasti orai trukdė keliauti. Dabar Sacha jau Lietuvoje.
Skrisdama nuo arktinės Rusijos iki Didžiosios Britanijos drąsi moteris prisijungė prie iššūkių kupinos mažųjų gulbių kelionės nuo perimviečių iki žiemojimo vietų. Gamtosaugininkė bei ekspedicijos komanda nusprendė savo akimis pamatyti, kodėl ne visos gulbės pajėgia įveikti visą kelią, bei pakviesti pasaulio ornitologus bei gamtininkus diskusijai apie šių paukščių ir kasmet mažėjančių jų namų – šlapynių – apsaugą. Nemuno delta šiuo požiūriu – itin vertinga teritorija. Lietuvoje britė susitiko su Šilutės moksleiviais, Lietuvoje jai keliauti padeda vietiniai ornitologai, aplinkosaugininkai ir parasparnių sporto entuziastai.
Keliautoja Sacha Dench dirba Didžiosios Britanijos pelkių apsaugos organizacijoje, turi ketverių metų skraidymo parasparniu patirtį ir ji danguje jaučiasi kaip namie. Jai pažįstami ir vandenynai, mat ji yra nacionalinė Didžiosios Britanijos nardymo be specialios įrangos čempionė, gebanti sulaikyti kvėpavimą iki 6 su puse minučių. Jei Sacha sėkmingai įveiks atstumą nuo Prancūzijos krantų iki Didžiosios Britanijos, ji taps pirmąja moterimi, parasparniu perskridusia Lamanšo sąsiaurį.