Tinklalaidėje Marius pasidalijo savo patirtimi vartojant narkotikus. Jis atvirai papasakojo, kad svaigalų liūne paskendęs buvo 8 metus. Dabar reabilitacijos centro įkūrėjas tikina, kad žmonėms, norintiems nustoti vartoti narkotikus, reikia pasiekti dugną. Tačiau kartu pripažįsta, kad dugnas – labai plati sąvoka, ir kiekvienam jis – kitoks:
„Vienam dugnas važiuoti be bilietėlio, o kitam ir nupjauta pūliuojanti koja – dar ne dugnas.“
Prieš pradedant sveikti reikia pasiekti dugną
Pats Marius dugną pasiekė, kai dingo motyvacija, atsirado psichologinės problemos, depresija, beviltiškumo jausmas, nebesinorėjo siekti kažkokių tikslų.
„Atsidūriau gatvėje, nuo manęs visi nusisuko, artimieji uždarė duris. Tai buvo turbūt geriausia pagalba tuo metu. Čia ir yra tikra meilė. Nes kas yra priklausomas asmuo? Egocentriškas manipuliantas. Visas pasaulis sukasi aplink tave. Manipuliacijos būdu tu gąsdini visus, kad kažką pasidarysi, nusižudysi. <...>
Tuo metu, kol dar galėjau manipuliuoti artimaisiais, kol jie mane priėmė į namus, buvau taip įkalbinęs tėvus, kad jie kiekvieną rytą man duodavo pinigų narkotikams, cigaretėms ir dar pinigų nuvažiuoti su taksi iki dealerio“, – savo istorija dalijosi Marius.
Kaip pasakojo vyras, taip naudodamasis aplinkinių gerumu jis gyveno tarsi rojuje. Tačiau, kai tėvai suvokė, kad jais yra manipuliuojama, Mariui buvo uždarytos visos durys.
„Tai buvo pati didžiausia pagalba. Aš pykau ant jų, ant viso pasaulio. Ir kai atsidūriau vienas, kai visi nusisuko, tada buvo mano dugnas“, – atskleidė reabilitacijos centro „Naujas gyvenimas“ įkūrėjas.
Pasak vyro, kol priklausomas asmuo gali manipuliuoti aplinkiniais, jis niekada nepradės sveikimo kelio.
Svarbiausia su vaiku kalbėtis
Jei tėvai įtaria, kad jo atžala galimai vartoja narkotines medžiagas, galima vaikui duoti narkotikų testą. Jei vaikas atsikalbinėja, nenori jo daryti, vengia, pyksta – tai ženklas, kad atžala galimai nori kažką nuslėpti. Tokiu atveju svarbiausia tėvams kalbėtis su savo vaiku, bandyti užmegzti ryšį ir sukurti abipusį pasitikėjimą.
„Suprantu, kad tėvams būna baisu – kai kurie pratrūksta, pradeda rėkti, šaukti, vaikus dar labiau traumuoja. Kantrybės reikia, reikia kalbėtis. Iš pradžių reikia kalbėtis, kas vyksta, ką ir kodėl vartoja, ar pripažįsta problemą, ar yra atviras. Nebūtina iš karto vežti į gydymo įstaigą, kažkur uždaryti ir gąsdinti. Reikia pradėti nuo pokalbio“, – patarė M. Balčiūnas.
Nors vyrauja įsitikinimas, kad narkotikus dažniau vartoja žmonės iš socialiai pažeidžiamos aplinkos, tačiau tai nėra tiesa. Pasak ekspertų, vieni paaugliai narkotikais užsiima dėl išgyvenamų sunkių emocijų, kiti – iš smalsumo ar bandymo pritapti prie bendraamžių. Mariaus atveju, jis po tėvų skyrybų paauglystėje jautėsi pasimetęs.
„Tai yra didžiausias blogis tas vienas kartas. Tokia euforija, tokia iliuzija, toks nuostabus vaizdinys. Kai pabandžiau narkotikų – viskas, atrodė, kad atradau gyvenimo skonį, čia atsakymas į visus mano klausimus. Toks nuostabus jausmas. Pirmi pavartojimai tokie ir buvo, bet, deja, iliuzija sugriuvo. Gyvenimas mano sugriuvo“, – pasakojo Marius.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
Straipsnis parengtas pagal naujienų portalo tv3.lt tinklalaidę „Tėvai paprastai“.
Tinklalaidė pirmą kartą eteryje pasirodė 2023 metų birželio 20 dieną.





































































































