Marius Dubnikovas. Valstiečių lyderiai jau meluoja rinkėjams

Naujasis Seimas dar tik pradeda darbą, o Vyriausybė laukia, kol galės startuoti. Tačiau net nespėjus įsivažiuoti naujajai koalicijai, valstiečių lyderiai užmiršo savo pažadus rinkėjams.

Sulaužyti pažadai ir programa

Dar prieš rinkimus buvo padalinti pažadai, kad mokestiniai klausimai bus sprendžiami „dviejų datų“ principu, o tai reiškia, kad pataisų įsigaliojimo terminas nebūtų trumpesnis nei 6 mėnesiai nuo teisės akto paskelbimo. Tokia pati nuostata buvo įrašyta į naująją Vyriausybės programą 195.3 punkte. Minėti pažadai, tiek viešai, tiek privačiuose, rinkiminės programos pristatymuose buvo ne kartą pasakyti S.Skvernelio, S.Jakeliūno ir V.Poderio, tačiau praėjus vos mėnesiui paskutiniai du jau atsisakė savo žodžių ir netgi pasirašė po melą rinkėjams tvirtinančioms „Gyventojų pajamų mokesčio“ (GPM) pataisomis.

Lapkričio 30d. registruota GPM įstatymo pataisa, pagal kurią siūloma panaikinti galimybę iš pajamų atimti per mokestinį laikotarpį patirtas išlaidas - gyvybės draudimo įmokas pagal gyvybės draudimo sutartis, kurios įsigaliojimui siūloma 2017 m. sausio 1 d., mus nemaloniai nustebino. Pataisą registravo Seimo nariai Stasys Jakeliūnas, Virgilijus Poderys, Naglis Puteikis, Aušra Maldeikienė, Tomas Tomilinas, Algirdas Sysas.

REKLAMA

Fiskalinis efektas artimas nuliui

Nepaisant sulaužytų rinkiminių pažadų ir programos nuostatų, yra itin skubama priimti pataisas per 2 savaites vietoje 6 mėnesių, nediskutuojama su socialiniais partneriai. Su biudžetu, mokestinius klausimus galima spręsti tik esant ypatingai situacijai ir reikšmingam fiskaliniam efektui – didelei įtaka surenkamiems mokesčiams. Tačiau čia ryškėja dar viena pataisų rengėjų melagystė, nes pataisos duos artimą nuliui efektą.

Net ir priėmus pataisas 2017 metais fiskalinis efektas bus nulinis, nes GPM permokas mokesčių mokėtojai susigrąžins pagal 2016 metų pajamas ir 2016 metų draudimo įmokas. Fiskalinis efektas pradės jaustis tik 2018 metais ir turėtų sudaryti apie 2 mln. eurų per metus, tačiau jau sudarytos ilgalaikės sutartys ir toliau grąžinsis mokesčio permokas.

Kyla klausimas – jei tai nulio vertės mokesčių pakeitimas, tai kodėl jis stumiamas meluojant ir nesilaikant terminų su biudžetu?


Rašyti komentarą...
k
kaubojus
2016-12-08 18:20:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Straipsnis teisingas, o štai tavo komentaras tikrai nieko vertas....visiškai pro šalį....
Atsakyti
0

L
LUkrecija
2016-12-11 09:51:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
dirbkite visi susitelkę Lietuvos žmonėms, kas čia per cirkai vieni kitiems blogą daryti, juk žmonės viską mato.
Atsakyti
0

j
jakeliūnai ir sysai - nevykėliai
2016-12-11 17:09:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tokie, kai gauna valdžią, paprastai kerštauja tiems, kurie kažką sugeba ir yra sėkmingai gyvenime. Neobolševikai valdžioje - bėda Lietuvai. Nes jie nesugeba nieko sukurti, nori tik dalinti tai, ko nesukūrė. Atimti iš tų, kurie sukūrė, ir išdalinti nevykėliams ž tokiems kaip ir jie patys. Apgailėtini ir tokie rinkėjai, ir tokie jų išrinktieji. Lietuvoje jau ateinančiais metais kils didžiulė protestų banga, šimtai tūkstančių žmonių išeis į gatves protestuoti prieš Lietuvos jakeliūninimą ir sysinimą. Linkiu, kad tai nevirstų kruvinomis grumtynėmis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų