Marčiulionis atsisako Europos Parlamento nario mandato užleidžia vietą Jakeliūnui

Į Europos Parlamentą (EP) su „valstiečių“ sąrašu išrinktas buvęs krepšininkas, verslininkas Šarūnas Marčiulionis atsisako laimėto mandato.

Tai antradienį Seime žurnalistams patvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Vietoje jo pagal partijos sąrašą į EP turėtų patekti Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas. Jis rinkėjų pasirinkimą laiko jo darbo finansų ir bankų parlamentinės kontrolės srityje įvertinimu.

Portalas tv3.lt susisiekė su S. Jakeliūnu. Apie naujieną jis sužinojo iš tv3.lt žurnalisto. Paklaustas, ar vyks į Briuselį, politikas teigė, kad pirmiausia jis turi susipažintu su Š. Marčiulionio sprendimu ir svarstys šią galimybę.

„Jei priimsiu tokį sprendimą – nesakau, kad aš jį priimu šiandien, bet tikrai rimtai pasvarstysiu – tai tuos darbus tęsiu Europoje. Reikia pasitarti su šeima, aptarti su Vyriausybės, frakcijos vadovu, pradėti tyrimai, reikia aptarti jų galimybę užbaigti“, – žurnalistams antradienį Seime sakė S. Jakeliūnas.

Jis nesiėmė vertinti Š. Marčiulionio sprendimo, tačiau tvirtino, kad „visi turi teisę elgtis taip, kaip jie nusprendžia“.

„Jei jis priėmė sprendimą, pamatė, kad galimybės atsirado čia realizuoti tuos veiksmus, kuriuos jis turi, tai tas sprendimas taip pat būtų gerbtinas. Jo neišmetė. Aš taip pat nesu partijos narys, tai atviros galimybės yra visiems. O kas priėmė sprendimą – reikėtų klausti partijos vadovų. Bet manau, kad krepšinio legenda, kaip ir rašytojai ar istorikai gali atstovauti Lietuvai ne blogiau, nei politikai“, – svarstė S. Jakeliūnas.

Antradienio rytą išplatintame LVŽS pranešime teigiama, kad Š. Marčiulionis nori daugiau laiko skirti Lietuvoje pradėtiems jaunimo, karjerą baigusių sportininkų projektams.

„Rinkimų kampanijos metu kartu su LVŽS komanda pradėti projektai, susiję su jaunimu ir sporto karjerą baigusiais sportininkais, įgauna pagreitį ir sulaukė didelio sporto federacijų susidomėjimo. Taip pat atsirado švietimo įstaigų, kurios įgyvendins pirmuosius projektus, skirtus skatinti vaikų judėjimą – bus įrengti specialūs aikštynai vaikams, kuriuos pavadinome „jėgos salomis“, – sako buvęs krepšininkas.

REKLAMA

Pasak jo, vertinant rinkimų rezultatus Europoje, matyti, jog Europos Parlamentas koncentruosis ties ES vertybių, ES vienybės išlaikymo klausimais, o dėl to Europos Parlamentui šiuo metu yra reikalingi labiau patyrę politikai.

Jis pats sako prioritetais matantis Lietuvoje sveikatos, sveikatingumo klausimus, moksleivių aktyvumą bei mano, jog bus „daugiau naudingas Tėvynei“.


Rašyti komentarą...
M
Marija
2019-05-28 09:52:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Protingai pasielgė..
Atsakyti
-5

U
Uoga
2019-05-28 09:59:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip neatsakingai zmones balsuoja, pavarde zinoma, krepsini prisimena, cia panasiai, kaip su Aruno Valinsko partija. TV soumenai, bet politika ne sou, jei zinoma supranti, kad tai...
Delto ir turime, tai ka turime Lietuvoje, kai ziurime i zmoniu, tautos likima, kaip i zaidima:-(
Atsakyti
-2

D
Donce
2019-05-28 10:11:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lempa,kas per nesamone pasikeisti zinoma zmogu uz ji susirinkti balsus o tada pakeisti tuom kuom reikia. Cia yra zmoniu apgaudinejimas
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų