• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerui paaiškinus, kad pataisos dėl partnerystės įteisinimo buvo atidėtos dėl „griežto arkivyskupo pamokslo“ šia tema, dainininkas ir laidų vedėjas nurodė, kad toks pozicijos keitimas dėl Bažnyčios tėvų pamokymo yra „kiaušų neturėjimas“.

21

Premjerui paaiškinus, kad pataisos dėl partnerystės įteisinimo buvo atidėtos dėl „griežto arkivyskupo pamokslo“ šia tema, dainininkas ir laidų vedėjas nurodė, kad toks pozicijos keitimas dėl Bažnyčios tėvų pamokymo yra „kiaušų neturėjimas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra baisu, kai klerikalai atbėga, bizūnu nuplaka vieną iš pagrindinių valstybės asmenų. Tai yra absoliučiai niekinga ir kiaušų neturėjimas“, – Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo diskusijoje apie toleranciją penktadienį kalbėjo M. Mikutavičius.

REKLAMA

Senas požiūris

Apie Lietuvos valstybės politikos konservatyvumą kalbėdamas dainininkas sakė vis bandantis suvokti, į kokį rinkėją orientuojasi premjeras, ir to nesuprantantis.

„Mūsų šalyje apie 80 proc. save laiko katalikais, nors aktyvių ir praktikuojančių katalikų yra ne toks didelis kiekis, turint omeny ištuštėjusius miestelius. Niekaip nesuprantu, kodėl politikai vis dar gaudo tą rinkėją, turintį seną požiūrį į pasaulį.

REKLAMA
REKLAMA

Galbūt tai iš tikro yra akmuo į jaunimo daržą. Jei jaunimas taptų aktyvesnė rinkėjų dalis ir aktyvesnė minia nei tam tikros močiutės, kurios gyvena kaime, su visa pagarba joms, gal ir politikai pakeistų kryptį ir tokių dalykų (kaip partnerystės įteisinimas ir lytinis švietimas mokykloje – red.) nebediskutuotumėme“, – teigė dainininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Mikutavičius taip pat pabrėžė, kad dėl, jo teigimu, lėto Lietuvos progreso tolerancijos keliu kalta ne tiek Katalikų bažnyčia, gyvuojanti daugiau kaip 2 tūkst. metų ir kai kuriems gyventojams padedanti susitaikyti su savimi, o, anot jo, politinių lyderių nebuvimas.

REKLAMA

Griežtas pamokslas

Vyriausybė atidėjo pataisų, kurios įteisintų vyro ir moters partnerystę, svarstymą. Šis klausimas iš ketvirtadienio Vyriausybės posėdžio darbotvarkės išbrauktas premjero Algirdo Butkevičiaus siūlymu. Jis aiškino, kad pataisos dar „nepraėjusios dialogo“ ir pastebėjo, kad trečiadienį buvo „griežtas arkivyskupo pamokslas“.

REKLAMA

„Tie, kurie katedroje buvote vakar, tai tikrai, pasakyčiau, pamokslas arkivyskupo buvo labai griežtas ir pamokantis“, – posėdyje sakė premjeras. „Kada mes gauname laiškus, į juos turime reaguoti“, – pridūrė A.Butkevičius. Teisingumo ministras Juozas Bernatonis teigia supratęs iš premjero, kad pastabų projektui pateikė dvasininkai, tačiau, anot ministro, neaišku ar į jas bus atsižvelgta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyro ir moters partnerystė

Teisingumo ministerijos parengtomis Civilinio kodekso pataisomis siekiama įteisinti vyro ir moters partnerystę, kurios galimybė dabar nors ir numatyta, bet pats institutas neveikia. Teisingumo ministerija siūlo būtent Civiliniame kodekse sureguliuoti partnerių santykius, o ne priimti specialų įstatymą, kaip numatyta dabar galiojančiame Civiliniame kodekse.

REKLAMA

Pagal projektą, būtų užtikrintos ir reglamentuotos neįregistravusių santuokos, bet kartu gyvenančių ir šeiminius santykius kuriančių vyro ir moters teisės bei pareigos, būtų apsaugoti šių asmenų ir jų vaikų interesai, aiškina ministerija.

REKLAMA

Numatyta, kad partneriais galėtų tapti pilnamečiai vyras ir moteris, kurie nėra giminaičiai, nėra tarpusavyje sudarę santuokos bei nėra kitų asmenų partneriai. Partneriai turėtų pasirašyti bendrą pareiškimą dėl partnerystės ir patvirtinti jį pas notarą. Duomenys pagal tokį pareiškimą būtų įrašomi Gyventojų registre. Taip pat projektu siūloma, kad sudarius partnerystę įgytas turtas būtų laikomas bendra nuosavybe. Partneris taip pat taptų mirusio gyvenimo draugo turto paveldėtoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teisingumo ministerija siūlo, kad pataisos, jeigu jas priims Seimas, įsigaliotų nuo 2018 metų. Anot ministerijos, toks įstatymas Lietuvoje būtų aktualus maždaug 200 tūkst. asmenų, nes apie 100 tūkst. porų gyvena nesusituokę. Teisingumo ministerija anksčiau buvo parengusi ir teikė Seimui Partnerystės įstatymo projektą, tačiau parlamentas jas pernai rudenį atmetė.

REKLAMA

Prieš partnerystę pasisakę Seimo nariai tvirtino, kad įteisinus vyro ir moters partnerystę bus sumenkinta šeimos reikšmė, nuogąstavo, jog partnerystės įteisinimas taps pagrindu tokio teisinio statuso siekti ir homoseksualioms poroms. Partnerystės įteisinimą palaikę parlamentarai sakė, kad bendras gyvenimas kartu be santuokos yra plačiai paplitęs reiškinys ir tokių santykių įteisinimas atspindėtų realią situaciją.

REKLAMA

Partnerystė kaip bendras gyvenimas kartu neįregistravus santuokos numatyta 2001 metais įsigaliojusiame Civiliniame kodekse, tačiau realiai institutas neveikia, nes iki šiol nebuvo parengtas specialus įstatymas. Seimas yra pradėjęs nagrinėti grupės parlamentarų siūlymą iš Civilinio kodekso iš viso braukti partnerystės galimybę.

Seime keli liberalai ir socialdemokratai yra įregistravę kitą įstatymo projektą, kuris leistų tiek skirtingos, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę, tačiau jis iki šiol nėra pasiekęs plenarinio posėdžio salės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų