Lietuva pagal konkurencingumo indeksą šiemet pablogino turėtas pozicijas ir tarp 134 pasaulio valstybės užėmė 44 vietą.
Pernai Pasaulio ekonomikos forumo skelbtame konkurencingiausių pasaulio valstybių sąraše Lietuva buvo 38-a iš 131 valstybės, o 2006 metais - 39-a iš 122 valstybių.
Pagal institucinius veiksnius - teisinę sistemą, kovą su nusikalstamumu, vyriausybės reguliavimą - Lietuvai šiemet atiteko 55 vieta, infrastruktūrą - 46 vieta, makroekonominį stabilumą - 52 vietą, sveikatos apsaugą ir pradinį mokymą - 52 vieta.
Pagal aukštąjį mokymą Lietuva šiemet yra 26, prekių rinkos efektyvumą - 48, darbo rinkos efektyvumą - 49, finansų rinkos sofistiškumą - 56, technologinį pasirengimą - 38, rinkos dydį - 69, verslo sofistiškumą - 49, inovacijas - 55-a.
Pagrindinėmis problemomis plėtojant verslą Lietuvoje įvardyta infliacija, biurokratija, suvaržymai darbo rinkoje, korupcija bei mokesčių lygis.
Didžiausią konkurencingumo indeksą šiemet, kaip ir pernai turi JAV, antrąją ir trečiąją vietas dalijasi atitinkamai Šveicarija ir Danija. Prasčiausiai šiemet įvertintos Burundis, Zimbabvė ir Čadas.
Iš naujųjų Europos Sąjungos (ES) narių aukščiausią - 32 vietą - šiemet užima Estija (pernai buvo 27), 33 pozicija atiteko Čekijai (pernai - taip pat 33), 42 vietoje atsidūrė Slovėnija (pernai - 39).
Latvija konkurencingiausių valstybių sąraše šiemet yra tik 54-oje pozicijoje, kai tuo tarpu pernai ji buvo 45-a. Rusija šiemet yra 51-a (pernai - 58), o Lenkija - 53-a (pernai - 51).
Pasaulio ekonomikos forumas konkurencingumo augimo indeksą skelbia įvertindamas 110 skirtingų veiksnių. Vertinama šalių infrastruktūra, ekonominis stabilumas, sveikatos apsaugos bei švietimo sistemos, darbo rinka, technologinis pasirengimas, rinkos dydis bei kiti veiksniai.